Zležaná hlavička a vankúšik

katika1811
18. dec 2020

Ahojte syncek ma 8 týždňov a pozorujem ze ma zlezanu hlavičku stále spi na tej svojej strane hoc ako sa snažím polohovat nepomáha.... Objednala som vankúšik na zležanie pomohol vám??

lucka_ke
18. dec 2020

my sme cvičili Vojtovou metódou

vikusjk
18. dec 2020

@katika1811 8 tyzdnovy sa uz sam otaca na polohu, ktora mu vyhovuje? Ja som malu ukladala v perinke a otacala som ju aj pocas noci vzdy po krmeni na inu stranu hlavicky, opierala som ju mierne o mantinel v postielke

katika1811
autor
18. dec 2020

@vikusjk ano väčšinou hlavičku ma napravo počas spania.

lucka_ke
18. dec 2020

záleží na tom, či nemá skrátené šijové svaly, to vie zhodnotiť neurológ, môj to mal z toho, že bol veľký a nemal dosť miesta v maternici, čiže sa už narodil so skrátenými šijovými svalmi a to sa samé nenapraví, treba cvičenie... ale váš prípad samozrejme môže byť iný

vikusjk
18. dec 2020

@katika1811 ak ho opries o bok postielky tak, aby mu padala nalavo, nebude ju tlacit hore ;) davaj ho spat bokom trosku tak, aby sa nepreklopil na brusko, ale zaroven aby nebol len na chrbte a nemal moznost hlavicku otocit doprava, lebo mu tak nebude sama stat, ked bude nakloneny dolava

jullietka
18. dec 2020

@katika1811 no moj ma tiez dnes presne 8 tyzdnov a aj ho polohujrm ale on vzdy da hlavu rovno akoby bol na chrbte a polohujem aj v noci uz neviem ako ho dat aby sa neskrutil hned

zuzana_ilkova
19. dec 2020

@katika1811 ahij ja som mala ten sty problem maleho som nevedela zapolohovat vkuse len na pravej strane ccel mat hlavicku,ale on mi zvracal a len tak sa vedel vygrcat... ja som ho v postielke otacala kazdy spanok na opacnu stranu postielky a trosku to pomohlo (deti sa zvyknu otacat na tu dtranu kde vnimaju svetlo ak mas postielku napr.oproti oknu)... alebo mu skus lampu zasvietit na tu stranu kde chces aby bol otoceny...ja som maleho este potom zacala z predu aj zo zadu fixovat vankusom ....ale nezaberalo velmi nic mal trosku zlezanu hlavicku ale teraz to uz nieje skoro vobec viditelne ma 11mesiacov