Zlé zlozvyky 4-mesačnej dcéry pri spaní

mackove
9. feb 2020

Ahojte mamičky. Idem sa sem troška vyrozprávať a nájsť radu. Mám 4 mesačnù dcérku a naučila som ju na hrozné zlozvyky.
1. Maličká sa naučila spať z rukami pri tele. Bez zviazaných ruk nevie že má ísť spinkať. Reve ako tur a to som skúšala už všetko čo ma napadlo. Ako ju to odnaučiť ? Už je nato dosť veľká a moc sa potí.Jedine kedy spí bez tak to je keď chodíme vonku to ma overal a fusak a to v pohode zaspí a spí. A čoskoro je jar/leto a dúfam že už nebudem baliť do perinky😏
2. Kočík je jej postielka. Ako novorodenca ju nehorázne trápilo bruško a bolo to dosť uplakane bábätko. Vždy ako sa vedela a pomohlo ju utíšiť a uspať bol kočík. Uspávanie hore dole. Pri svojej posteli miesto postieľky mám kočiar. V ňom spí 3x cez deň a celú noc. Skúšala som ju už x krát uspať v postielke no nikdy sa to nepodarilo. X krát som skúsila na posteli na prsníku a za 4 mesiace sa mi to podarilo až dva krát. Neviem ani to 😔 som stoho zdeptaná. Chcem jej zrušiť tieto zlozvyky .
Nakoľko už jej začína byť vanička malá a treba sa začať chystať na športiak a neviem si predstaviť ako bude spať tam. Veľmi by mi pomohli vaše rady ako ísť správne na to aby sa ukázal aj nejaký výsledok. Ďakujem za vaš čas a cenné rady 🙏

lula313
9. feb 2020

Dcéra sa od ulitky odnaučila niekedy v 5 mesiacoch tak automaticky(vtedy pominul reflex lietajúcich rúk). Od polroka spala už sama v svojej izbe v postieľke. Neviem, ja by som ju skúsila uspat v kociku a prekladať do postielky, hlavne je to už nebezpečne, dcéra v 6 mesiacoch sedela a stavala sa, aby ti z kocika nevypadla, keď budeš spat.

kittykat22
9. feb 2020

@mackove myslim si, ze si pleties vyhoviet dietatu k spokojnosti a rozmaznat ho. Pokial dieta nedokazalo zaspat inak ako s rucickami pri sebe, alebo v kociku - co si mala ine robit? Skus jej kupit na zabalenie nieco lahsie ako perinku. Nieco z nezatepleneho materialu. Co sa tyka sportoveho kocika - tak nemas polohovatelny? Ked dietatko zaspi, tak uplne v pohode znizis operadlo a dietatko tam krasne vonku spi. Nas syn tam spal do 3.5 roka 🙂 Robis si vycitky uplne zbytocne. Naucit dieta na sladkosti, vyzadovat si veci krikom v 6 rokoch, nechat si vulgarne nadavat od skolkara - to je na zamyslenie sa nad vychovou. ALe to co pises, su normalne veci 🙂

fiafia
9. feb 2020

@mackove nevidim to tak tragicky, este je malinka. Moja spavala v zavinovacke snad aj v 6mesiacoch 😂 uz riadne trcala z tade. A zo dna na den ju uz nepotrebovala. V kociku do skoro 1roka. Inak sa nedalo, skusala som snad vsetko. Ak som chcela aby spala a nezobudila dalsie tri ulice tak kocik. Kazdy vecer som skusila postielku,zapla kolotoc a raz tam zaspala, sama, bez jedinej slzy. Odvtedy pekne v postielke. Sama nato dozrela.

mackove
autor
9. feb 2020

@lula313 no však práve , preto by som jej rada už konečne zrušila to spanie v kočiku a použivala len na prechádzky alebo na fakt zlé situácie.

@kittykat22 máme ulitku ale odtiaľ ruky vždy vytiahne. Áno mam polohovateľný , ale ja chcem docieliť to , že v tom kočiku bude spať len cez obed na prechádzke alebo len tak vonku na balkone. Nechcem kočik používať na nočne spanie , doobedne a večerné. Na to je postieľka a navyše trepať kočik všade so sebou na návštevy a tak nie je tiež moc príjemne a zakaždým tie kolesa pucovať.
@fiafia no dúfam že aj mne sa to podarí ale oveľa skôr , hlavne spanie v tom kočíku

jaja23
9. feb 2020

@mackove fuuu podľa mňa je ešte malička, všetko sa to bude časom meniť, môj zaspáva v kočíku cez deň a zrazu nechcel ani za nič, odvtedy zaspáva v nosiči. Ale jemu sa to stále menilo všetko, podľa mňa daj tomu čas.

eliska13
9. feb 2020

@mackove to zavinovanie by som neriešila, ale spanie v kočíku musíš len skúšať ju dávať k Vám, alebo do postieľky.Ved ju nemôžeš privazovat, aby Ti v ňom nesadla, nemôže sa otáčať...ako bude rásť.Len skúšať a skúšať nič ine

larisalarisa
9. feb 2020

Myslím , že ste neurobili nič zlé. Vyrastie z toho.

lenka2710
9. feb 2020

@mackove mala mi tiež spavala v kočíku do pol roka, tiež som mala vedľa postele kočík a nie postieľku! Bolo to aj pre mňa lepšie, mohla som si ju presúvať po byte, kde som ju potrebovala mat, aby som na ňu videla
Po pol roku sama od seba začala v kočíku protestovať a začala pekne spať v postieľke, podľa mňa to nieje zlozvyk, keď sa ti ju nedarí inde uspať
A potom mi to tiež vyhovovalo, vnútri sa vyspala pekne v postieľke, ja som si porobila co bolo treba a potom sme šli von a to sa už obzerala po svete 😉

blumie
9. feb 2020

Ja som moju presne v 4 mesiacoch zacala uspavat tak, ze som lezala pri nej na posteli manzelskej a hladkala ju, viem, ze som tak stravila aj 2 hodiny kym zaspala dovtedy ruky, fitlopta a podobne. Skusaj, zaspi ti raz urcite, ked bude unavena. V 8 mesiacoch som ju uz uspavala priamo v postielke, dala som do postielky nakojenu a drzala ju za rucicku, pripadne hladkala po hlavicke alebo chrbatiku. A teraz v 14mesiacoch som presla na to, ze ju dam do postielky, ona si tam este pobeha, pohra sa s macom a lahne sama a spi, predtym to neprichadzalo do uvahy, kedze vzdy ked som odisla z izby revala na celu bytovku. Zo dna na den to prislo. Cize vsetko ma svoj cas, hlavne skusaj. Prajem vela trpezlivosti.

mnauu1
10. feb 2020

Toto sedi aj na nas. Okrem nocneho spanku v kociku. To mi spi v posteli so mnou(viem ani tak by to nemalo byt). Maly sa mi budi aj 10-12x za noc a nevladzem ho stale prekladat do postielky. Aj do zavinovacky ho stale viazem. Zatial mame 3 mesiace tak radsej neriesim buducnost.

matapo
12. feb 2020

...ved jej tie "zlozvyky" este ponechaj. Ved nic zle na tom nie je, zabal ju do niecoho tensieho, kocik v pohode mne v nom vsetky deti spavali do troch rokov, najmladsi este stale spava, to je ok. Vyrastie z toho neboj nic 🙂 a velmi rychlo dokonca. Ja by som bola rada ze spokojne spinka... Inak co sa kocika tyka, ked som hlboky zmenila cca v 7 -8 mesiaci na sportovy, ked zaspalo dieta pocas prechadzaky v sportovom len som sklopila opredlo a spinkalo tam, priputane, v kocari aj 3 hodiny 🙂 ked som vedela ze ideme spinkat, hlavne ten obedny spanok, len som prehodila sportovu cast za vanicku a vlozila do vanicky, predsa len cosi pohodlnejsie, poprechadzala, ukolisala, zaparkovala na dvore v kuchyni pod oknom, strcila do kocika vysielacku a bolo vyriesene. Vanicku som mala velku, dcera mala vyse roka ked v kociku spavala celu zimu zmestila sa este aj s hrubym h. Ale vsak aj tie sportove verzie su pohodlne na spanok, ak je vanicka mala... Takze my riesime, obedny spanok kocikom, pre nas najpraktickejsie, ked potrebujem aj niede odbehnut, vezmem rovno spiace dieta nemusim cakat kym sa zobudi, nocny spanok riesime v posteli este stale pri kojeni, hoc uz mam cerstveho dvojrocaka. Celu noc spi potom s nami a este tak 2-3x sa pocas noci potrebuje napit 🙂 Uz to prezivam treti krat tak s istotou viem ze toto carovne obdobie zachvilu pominie... nikdy som sa nad tym nezamyslala ako nad zlozvykom, je to zvyk, dietatu ocividne prospesny a mne svojim sposobom tiez, resp. nijako mi nevadi...