Zlé správanie voči bábätku

popokatepetl1994
4. máj 2023

Ahojte ženy , mám trojmesačného syna - je to moje najväčšie šťastie a každý deň podakujem tomu hore za tento obrovský dar , ALE občas ma výtoci do nepricetna - keď je napápkany, prebaleny, pomojkany a nič ho neboli , je tu ešte toto : keď sa mu chce spinkať a nevie zaspať - vtedy kričí ako o život a nepomáha nič - vyskúšali sme už ozaj všetko,takže rady nepotrebujeme.
A ja som viackrát v takejto situácii zlyhala.
Silno som ho "kocikovala" alebo hojdala vo vajíčku - potom som sa bala ,že som mu nejako ublížila.
Nechcel cumlík ani za svet , tak som mu ho "nasilu" držala v pusinke alebo som nanho kričala - nie ,nie nejdeme plakať haló tu je mama.
Stalo sa to dávnejšie , teraz som sa to naučila korigovať - lenže ma to takzvané dávnejšie veľmi vnútorné zožiera.
Mám pocit ,že si ho nezaslúžim, moje nádherné babatenko.
Má niektorá z vás podobné skúsenosti ? Chcela by som sa o Tom porozprávať , ako tie výčitky môcť zvládnuť.
Ďakujem.

andreatytler
4. máj 2023

@popokatepetl1994 Nijako. Nechaj si tie vycitky v hlave a sdrci ako varovanie aby si to uz neurobila. Vycitky su velmi dobra vec. Bez nich robime zle veci znovu a znovu.
Pozri, vdaka tym vycitkam si sa naucila ovladat. To je super. Nesnaz sa ich zbavit. Ale nebicuj sa za chyby. Uz si sa poucila, napravila to a tak je dobre.

anaj44
4. máj 2023

@popokatepetl1994
@popokatepetl1994 ahoj mam 2deti
Ntvoje babo je malicke potrebuje ta aj napriek tomu co sa stalo verim ze si dobra mamka
Ide o to ze si bola frustrovana alebo unavena a nevedela si si rady mam 2 deticky starsi 5r bo ked si obcas spomeniem ako som.nanho kricala pre nejake veci co si spatne vybavim je mi ti luto no nohuziql to sme mi mamky obcas vycerpane pride malickost a uz z komara somar presne take veci mi vysvetlivala kamoska nechapala som ju ked som deti nemala ale uz chapem drzim palce a verim ze budu co najmenej takych situacii

miadi
5. máj 2023

Toto je uz na hrane. S babom by som ti neradila nic len vydrzat su take babatka co vedia vela revat no vyrastu z toho . Ale to ako ty reagujes co robis svojmu 3m dietatu.. “ bolo to davnejsie” kedy ked bol novorodenec ? Nemozes snim natriasat nemozes mu nasilu drzat cumel v ustach. Mà len 3m co mu budes robit o rok ? Ok nezvladas to s nervami si len clovek ale toto sa opakovat nemoze a Preto nemozes zabudnut na to co si urobila. Ale mozes pracovat na sebe. Porad sa s psychologom. Radsej ked reve nechaj ho v postielke nech sa vyplace a ty si Daj sluchatka hudbu a chod do druhej izby na chvilku- lepsia ako nanho fyzicky prehnane reagovat. Mala by si castejsie poprosit svokru mamu sestru hocikoho koho max a Hlavne muza . Nech ho povaruju a ty chod niekde sa vyvetrat . Si na najlepsej ceste tyrat vlasrne babo. A. Keby aj revalo non stop nemas tym narok ani ospravedlnenie chovat sa k nemu drsne nasilne. Chod sa niekde do lesa vykricat alebo na lekcie boxu ..aby si to zvladala vydrzat. Tri mesiace je velmi kratka doba. Nebolo to “ davnejsie” co si nim hrkotala ty si tu uz pred par tyzdnami pisala ? Ze si zatriasla babom ) Nezlahcuj to ze to bolo “ davno.” 3m je malicke krehke babatko, Ty sa Musis naucit ovladat hnev a frusfraciu nie zabudnut co si urobila. Drzim palce nech sa to neopakuje!

beata_k
5. máj 2023

Ano, nezasluzis si ho. Ty si ho chcela, ono sa ti na svet neprosilo, tak sa k nemu spravaj pekne.

elmivelmi
5. máj 2023

Netrao sa ,dieta si to nastastie nepamata,a onedlho z toho vyrastie,bude zaspavat same.Ale uz si sa s tym popasovala tak na to nemysli.Uz to neopakuj.

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makakova
5. máj 2023

Tu si to písať nemala, tu ta ukameňuju. Ja ta chápem.. popôrodné hormóny, deficit spánku, zúfalstvo. Mala som jedno obdobie podobné , neboj,cim bude vascie bude to lepšie len výdrž. A nevyčítaj si ..si dobrá mama lebo si uvedomujes ze to bolo zle a neopakujes to. Vela šťastia a pevné nervy,ono este ti ich bude vela žrať,no iným spôsobom 😀

anjelicek26
5. máj 2023

Vycitky su na mieste, kricat na trojmesacne babatko, drzat mu nasilim cumel, natriasat nim (cim mu mozes aj jednorazovym trasenim vazne poskodit mozog!) je uz tyranie dietata. Tam nie je ziadna "seda zona", ktora by ospravedlnovala taketo opakovane nasilie.

Ak sa nevies ovladat, zozen si pomoc a maleho daj do inych ruk, kym ti psycholog pomoze. A ano mala som non-stop vrestiace dieta, viem, co to je. A ano aj viem, co to robi zo psychikou, ale snad ma clovek nejaku samokontrolu a logicke zmyslanie, ze je to dieta male a nevie to inak.

marianarem
5. máj 2023

@popokatepetl1994 Je uplne normalne, ze sa take pocity hnevu a zufalstva pri babatku dostavia. Plac vlastneho babatka je velmi stresujuci, priroda to tak zariadila, aby matka musela reagovat. Zena to vtedy chce zufalo ukoncit a niekedy zoskratuje.
Inac mna hneva, ze sa o tom velmi nehovori dopredu. Pocas tehotenstva vsetci len dobre, ze aka bude radost. Potom novopecene matky nie su na to pripravene a nevedia narychlo, co robit, ked sa takato strasna frustracia dostavi. Mne nastastie jedna dobra kamoska o tom hovorila, takze som vedela, ze to je normalne a isla som sa vyzurit niekam mimo maleho. Onedlho po mne cakala dieta sesternica, tak som jej tiez povedala, ake vselijake pocity sa mozu dostavit. Hoci som mala pocit, ze jej kazim tehotenstvo. Ale nakoniec to v tych prvych troch mesiacoch ocenila, kedze mala strasneho vrestiaka.

kacena4
5. máj 2023

neviem koľko má dieťa teraz rokov alebo mesiacov, ale určite by som zvážila psychológa na kolko neskôr to bude s deťmi ešte ťažšie - to ich správanie

tosomja
5. máj 2023

Pre mňa neospravedlniteľné! Čo ti to dieťa urobilo? Nenechala by som ťa samú s dieťaťom, kde bol vtedy otec? Prizeral sa alebo mu nedajbože držal nohy ruky, aby aj nekopal keď si mu strkala nasilu cumeľ? 🙄 Také dieťa potrebuje láskavú náruč mami, nie natriasať a revať po ňom nech bude ticho.
Dúfam, že si sa skorigovala natoľko, aby k tomu už ani náhodou nedošlo.

martul
5. máj 2023

@popokatepetl1994 pre mňa nenormálne a neospravedlniteľné, bábätku ubližuješ lebo to TY nezvladaš?! Si normálna?
A také sprostosti čo tu napísali, že neboj ono si to pamätať nebude?!🤮 Veď z toho môže mať následky!!!

ankare
5. máj 2023

@popokatepetl1994 mysli na to,že to dieťatko za to nemôže, že sa tak správa, nerobí to naschvál. To,že plače,má dáku pricinu a nevie Ti to povedať inak. Mozno ho boli brusko,možno ho trápi niečo iné. Určite ním netras a nekrič na neho.
Chápem Ťa,že si vycerpana, unavena, ale snaž sa kontrolovať sa.
Mysli na to,že bude lepsie, je ešte maličké.
Držím palce!

januska12323
5. máj 2023

3 mesačný a dávnejšie 😳 ak máš popôrodnú depresiu alebo sa len nevieš ovládať vyhľadaj pomoc. Keď mu naozaj ublížiš a ostane doživotne ležiaci to len budú výčitky. Áno aj to sa môže pri silnom trasení stať.

cecilia29
5. máj 2023

Dávaj si častejšie magnézium, to pomáha. Je to únava, vyčerpanie. Stava sa to. Skus si nájsť aspoň pol hodinku denne pre seba

diamondsspaces
5. máj 2023

@martul aké následky? vy si niečo fakt pamätáte z obdobia 0-3 roky? Lebo ja ani hovno. Aj mama mi vravela kadiake, čo so mnou robili a nič mi nie je . Žiadna trauma , behať som začala ako 11 mesačná a bez plienky ako 9 mesačná jediné čo sa mi nechcelo bolo rozprávať , to som mala skoro 3 roky . A pokiaľ to nerobí 24/7 , jednorázovo sa mu z cumlíka v ústach stať nič nemohlo ..... Žiadna matka a ani človek nie je svätý ....

beata_k
5. máj 2023

@diamondsspaces Ved daj adresu, zatrasiam tebou, ze ti zle pride. To, ze si to nepamata, neznamena, ze sa ma HRUBO spravat k svojmu malemu babatku. Ono jej nic neurobilo!

anjelicek26
5. máj 2023

@diamondsspaces pamatat si to nemusis, ale ten sok a strach, ked mu ublizuje osoba, ktora ho ma najviac chranit, to si psychika odnesie navzdy.

Plus skutocne trasenie babatka - a skutocne to nemusi byt masivne caste trasenie - staci raz! sposobuje hotovu katastrofu... jemne zakrvacania do mozgu, v lepsom pripade len poruchy ucenia, oneskoreny vyvin reci, v horsom tazke mentalne poskodenia az dokonca smrt.....

Nie ziadna matka nie je sväta, ale toto dieta ma 3 mesiace a prve utoky na dieta boli uz "davnejsie"... toto je daleko za ciarou akejkolvek normalnosti. A opakujem - tiez som mala vrestadlo, ktore moze byt rado, ze neskoncilo v hniezde zachrany... ale vzdy sa da ist von, predychat, vratit sa...sustredit sa na to, ze to to dieta nerobi naschval...ze s toho vyrastie... ze ma manzel vystrieda...ze ho dojde niekto pokocikovat...

maryetta
5. máj 2023

3m babo je este prilis male aby ti to robilo umyselne.
Aj ked si myslis ze ho brusko neboli-moze ho boliet.
Mozno uz preslo fazou kedy malo spat-vtedy je najvacsi problem dieta znovu uspat.
Mozno mu je horuco. Mozno ta len ptorebuje citit.
Mozno práve citi ze ty si nervozna a preto aj ono je nespokoje.
Ono takych chvil este bude. Pojdu zubky. Nemusi ale moze to byt jedno uvrestane(ubolene) dieta. A ver ze to moze byt aj niekolko tyzdnov.
Ono za to nemoze. Ty si jedina ktora mu mozes pomoct uz len tym ze si ho pomojkas. Nikto iny iba ty. V tebe ma istotu.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamondsspaces
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
5. máj 2023

@diamondsspaces to, že vám nič nie je, nie je zárukou že nikomu. Dieťa má 3 mesiace a píše že to bolo dávno. Hádam tu nebudeme ospravedlňovať jej chovanie. Samozrejme, že to môže mať následky. Detsky mozog je krehký. Môže mať otras, alebo iné poškodenia, ktoré sa ukážu až neskôr. A držať cumel nasilu v ústach, lebo ona nevie čo s ním?

anjelicek26
5. máj 2023

@diamondsspaces skutocne nepodcenuj trasenie... ono potom bude vypisovat, ze maly ma priznaky autizmu, poruchy ucenia, zlu motoriku, zle sa vyvija, nekomunikuje, cely den len vresti, nedrzi ocny kontakt, myslis, ze jej dojde, ze s coho a preco to ma? To, ze sa kedysi nediagnikovalo znamena co pred 200-300 rokmi? Dojcata vtedy umierali velmi casto, na choroby, pravdepodobne aj na to trasenie a nasledny opuch mozgu. Dnes vieme, co to s dietatom robi, tak snad nebudeme pokracovat! To plati napriklad aj o piti v tehotenstve, kazdy dnes vie, ze to poskodzuje mozog nenarodeho dietata, tak to nerobi... kedysi tehotne pili bez obmedzeni, aj to potom tak vyzeralo... trojmesacne (a bolo este mladsie, ked s tym zacala) je velmi velmi krehke. To nemozes davat na uroven nejakeho "capnutia na zadok vrestiacemu dvoj-trojrocnemu" Skutocne su to na milu odlisne veci.

babokaaa
5. máj 2023

@popokatepetl1994 ahoj viem si predstavit tvoje pocity pri placi vlastneho dietata, prezivala som nieco podobne, teraz ma maly 3roky a stale dokaze “krasne” plakat. Ale, viem ze si povedala ze rady nepotrebujes, ale nam naozaj pri uspavani pomohol KIDVAK, brali sme ho kamkolvek, kupili sme popruh a vesali ho kdekolvek. Radim ho kazdemu a zatial sa vzdy osvedcil a usetril mi vela nervou.

domak2
5. máj 2023

@diamondsspaces vola sa to syndróm traseneho dieťaťa, keby si sa chcela povzdelavat.
Ale dobre som sa pobavila nad tvojim príkladom z minulosti. 😅 Keď z 10 deti sa dozilo dospelosti cca 2-3 ak mali šťastie. Ale tipujem ze nejaký rev ich až tak neznervoznoval, koho by zaujimal

milanemila
5. máj 2023

@popokatepetl1994 snazim sa najst voci tebe nejaku empatiu ale nedari sa mi to 🤷🏼‍♀️ ja mam 2 deti, teraz ma mladsi mesiac a rovnako niekedy proste place bez zjavnej priciny, tak ho aj hodinu hojdam na rukach a jedine co, tak aj mne je do placu, ze ho nieco trapi a neviem mu v tej chvilu pomoct. V zivote by ma nenapadlo nim silno triast alebo mu cpat nasilu dudel 🙈 tiez som nevyspata a starsia 3 rocna ochorela a ma cez 39 horucky, ale ja som chcela deti a ja sa musim ovladat a byt laskava aj v takychto situacoach.
Vycitky su na mieste a mysli na to, aby si uz nikdy taketo veci doetatu nerobila, ono sa nepytalo na svet, ty si sa rozhodla ho mat, tak sa podla toho spravaj.
Na mna ked je toho vela, tak ma manzel vystrieda.

jaond19
5. máj 2023

@popokatepetl1994 Nervy drasajucich situacii bude v zivote este moc, popracuj na seba ovladani, ak uz nevies co, nechaj dieta chvilu na bezpecnom mieste / postielka, ohradka, odid do druhej miestnosti, nadychaj sa cerstveho vzduchu, u mna sa osvedcilo pustit vysavac na chvilku... a vzdy maj na pamati ze to dieta to nerobí naschvál. Pocity zufalstva z casu na cas zazila/zazije kazda z nas. Ale fyzickou silou to nikdy nevyriesis, naopak...

ankare
5. máj 2023

@diamondsspaces to,že si niečo nepamätáš,neznamená, že to v Tebe nezanecha následky. Aj dieťatko má pocity a potreby, všetko ostane v nás zapísané a prenášame si to aj do dospelosti. Chtiac či nechtiac...

popokatepetl1994
autor
5. máj 2023

@domak2 pre boha , ja som ho trošku natriasala v kociariku ty hlúpa a nie bábätko !!!sa spamätaj ty syndróm