Zľaknutie sa trojmesačného bábätka

dia771
3. dec 2017

Ahojte, chcem sa spýtať ci máte niektorá skúsenosti zo zlaknutim babatka. Moj malý ma 3 mesiace a u☹z dva krát sa tak veľmi zľakol že sme ho nemohli utíšiť až sa zajakoval. Môže to mat nejaké následky ? Dakujem

erickatt
3. dec 2017

@dia771 moja dcera asi pol ročná, keď som ju kojila kychla som si. Strašne sa lakla, chvíľu plakala, potom uz nie. 😀. Ostala normálna. Teda v ramci možností 😁😁😁

maaaria3
3. dec 2017

Deti sa ľakajú úplne bežne, dokonca aj tie gestá spojené s úľakom sú súčasťou vývoja myslím

misinka0611
3. dec 2017

Maly ma o pár dni tiez 3 mesiace a tiez sa uz zľakol, začal velmi plakať ale potom sa utíšil. Bolo mi ho ľúto ale nejak som to neriešila. Veď aj my sa zlacnené len oni to dávaju najavo plačom.

misinka0611
3. dec 2017

*zlakneme

maaaria3
3. dec 2017

Moorov reflex
je reakciou novorodenca na úľak. Má tri fázy: symetrický pohyb rukami nahor a do strán, s otvorenými dlaňami a nádychom. Nasleduje strnutie – „zmrznutie“. Aktivuje sa sympatikus, uvoľňuje sa adrenalín a kortizol (stresové hormóny), zrýchľuje sa tep, prehlbuje dýchanie. Tretia fáza je „objatie“ horných končatín, nasleduje výdych, plač alebo krik. Tento reflex nastupuje od 28. gestačného týždňa a prestáva byť výbavný do 3 - 4 mesiaca života dieťaťa. V 1. mesiaci života sú prítomné obe fázy reflexu, medzi 2. a 3. mesiacom je prítomná len fáza roztiahnutia končatín. Pretrvávanie tohto reflexu po 6. mesiaci je patologický príznak.
Úlohou tohto reflexu je počas vnútromaternicového života pomáhať vo vývoji mechanizmu dýchania a zjednodušuje prvý nádych. Moorov reflex tiež v prípade zľaknutia vyvolá u dieťaťa plač a upozorní tak opatrovateľa na nebezpečenstvo. Na začiatku života dieťaťa sa bežne objaví, keď dieťa cíti, že padá (keď ho prudšie položíte na podložku) – uvidíte symetrické rozhodenie ručičiek i nožičiek.

ceresnovci
3. dec 2017

Nestresuj (:. Prežije .... iné šoky ešte zažije...

deti95060810
3. dec 2017

moje deti sa ľakali aj pri prebaľovaní - ak som silnejšie - rýchlejšie dieťa potiahla, rozhodilo ručičkami a začalo plakať....😒

lorela
3. dec 2017

@dia771 Ziadne nasledky babo mat nebude. Su to predsa uplne normalne a bezne rekcie.

1988majka
3. dec 2017

@dia771 je to samozrejme prirodzena reakcia babatka..niekedy sa tak zlaknu deti aj pri hrubsej manipulacii alsbo prudkych pohyboch atd..niekedy sa podari ale pokial sa da treba sa tomu vyhybat 🙂

simca_13
4. dec 2017

Nič sa nedeje 🙂 Každé dieťa sa občas zľakne, netreba z toho robiť vedu a stále na to myslieť 🙂

iwesska
4. dec 2017

A co presne by sa mu malo stat? Vola sa to reflex a maju to vsetci ludia aby prezili. Ty si sa nikdy v zivote nezlakla? Ak ano, mas z toho nasledky?

dia771
autor
4. dec 2017

Ďakujem kočky.. 🙂 chcela som vedieť aky máte nato názor 🙂 mám srdce na mieste 😀