Zľaknuté dieťa

denisbg
20. feb 2014

Prosím vás, poraďte kto viete, náš malý sa pravdepodobne niečoho zľakol, všetkého sa bojí, čo zahučí, zaklope, a v noci sa budí so strašným revom, a nie a nie ho utíšiť, ja už neviem čo robiť. Nemáte dáke babské rady?

anjelik87
20. feb 2014

@denisbg moj ma 17 mesiacov a tiez ked nieco pocuje spozornie, pride sa ku mne rychlo skryt, ked vecer zaspavame a na stene zbada svetlo ked prave vonku prechadza auto tak to by az do mna vosiel 😀 ja si myslim ze to maju take obdobie, u viac vnimaju a tak tych zvukov ktore nepoznaju tak sa ich boja

jul11
20. feb 2014

@denisbg ahoj,je to pomerne caste a aj normalne.asi sa najviac bojis toho nocneho revu. vygoogli si nocny des a nocna mora. deti spracuvavaju info v noci a sa im aj sniva. je to strasne pre rodica,ale je to normalne, ze v noci vlastne zo spanku kricia a ked sa ich chytis,je to este horsie. aj tu na MK je viacero prispevkov k tomu napriklad https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/je-to-nocny-des-alebo-zle-sny/

lulistek
20. feb 2014

Aj ja by som potrebovala radu nasa mala sa zacala budit s placom ale horsie je ze idem len na wc a ona strasne place... neviete cim to je? moze mat separacnu uzkost ako 10,5 mesacna? Dakujem

katjuscha123
20. feb 2014

moja dcerka mala separacnu uzkost ako 20 mesacna, nemohla som od nej ist ani na krok a plac hned a kricala len mamu mamu, po mesiaci sa to zlepsilo a uz je super, vymizlo to same, venovala som sa jej ako som mohla a hlavne ked som aj isla prec niekde do obchodu a ostala s muzom alebo s dedom som hovorievala, ze ju lubim a ze idem nieco kupit a ze sa vratim 🙂
@lulistek

fuvola
20. feb 2014

@lulistek Práve včera som videla niekde na nete film o separačnej úzkosti, podľa ktorého úzkosť začína cca v 7 mesiacoch a trvá až do 2 rokov dieťaťa. Intenzita je ale u každého dieťatka iná.

denisbg
autor
20. feb 2014

@anjelik87
@jul11
@lulistek
@katjuscha123
@fuvola u nás to trvá mesiac aj týždeň, bez 3 dní, naschvál som to odsledovala, začne revať, doslova revať. okolo 1, pol 2 a plače aj 1 a 2 hodiny, a kým zaspí trvá aj 3 hodiny, čiže celá noc prebdená, dnes to bolo od pol 2 do 5. myslela som, že sú to zuby, ale už pevne pochybujem:(

cinkatko
20. feb 2014

@fuvola jak separacna uzkost? mala ma 10 a pul mesice a zniceho nic mi zacala plakat v noci, kdyz vstanu z postele (spi se mnou) a rano nez se probudi a ja se vzdalim. Zacalo to pred nekolika dny, ale znepokojuje me to.
Pritom, kdyz se probudi manzel tak nic. Stava se to jenom v noci. Pres den to je ok.
Jinak mi mala spi v klidu, obcas ale slysim, jak tak place ze sna a tak ji potom pohladim a ona se zklidni.

lulistek
20. feb 2014

@katjuscha123 aspon ze 20 mesacnej to vysvetlis 🙂 ja malej poviem, mama ide cikat a on uz beeeeeeeeee 🙂

katjuscha123
20. feb 2014

@cinkatko nemoze to byz zly sen alebo nocna mora, nocny des ??

katjuscha123
20. feb 2014

@lulistek no toto sa aj mne stavalo pri malej, uz som bola kolkokrat taka zufala, ze isla so mnou na ten zachod, ale viac som sa mojkala s nou hvorila stale, ze sa vratim aj ke dsom sla len do druhej miestnosti a ked zacala plakat som sa jej ukazala, ze som tam a potom ani neviem ako ale sa z toho dostala, ju nemohol ani nikto iny zobrat na ruky hned rev a mamu mamu, ja som bola vtedy neskutocne vycerpana :( ale uz je dobre neboj prejde ju to a bude fajn potom *🙂

fuvola
20. feb 2014

@denisbg Kým bol môj syn ešte maličký, tiež sa často rozplakal z ničoho nič. Nevedela som si vysvetliť, čo je príčinou. Až keď mal 6 rokov, sa zistilo, že má Aspergerov syndróm. Vtedy sa vysvetlilo, že ho jednoducho rušili silné zvuky, svetlo a aj vône, len nám to ešte nevedel povedať. Tým samozrejme nechcem povedať, že aj tvoje dieťatko má tento syndróm, ale skús ho sledovať, kedy a na čo reaguje plačom, dôležité sú aj maličkosti. Môjmu sme napríklad nemohli púšťať ani hrajúce kolotoče, lebo tiež reval ako o dušu. Teraz je už veľký a vie povedať, čo ho ruší, čo mu je nepríjemné.

fuvola
20. feb 2014

@cinkatko No, ak je cez deň v pohode, tak to asi nebude separačná úzkosť, lebo to by za tebou plakala aj keby si si len odskočila na WC. Ak sa to stáva len v noci, tak sa jej asi sníva niečo zlé, lebo aj malým deťom sa sníva. Nemala nejaký zlý zážitok? Nezľakla sa niečoho? Alebo ešte môže byť, že má ľahký spánok a jednoducho cíti, že nie si pri nej. Aj moja dcéra je taká, tiež spí so mnou a zobudí sa, keď od nej odídem. Ale teraz už neplače, len začne kričať, že "mama kde si?". Ja si myslím, že sa nemusíš znepokojovať, lebo ak sa pri pohladení upokojí, tak určite ju nič nebolí. Neboj, vyrastie z toho.