Zhoršené zaspávanie cez deň u 6 mesačnej

ivuka
19. okt 2020

Ahojte, naša dcérka pekne zaspávala sama v postieľke až teraz cca týždeň dozadu cez deň má problém zaspať. Večer chodí spávať cca okolo 6stej a ráno vstáva tiež okolo šiestej. Medzitým sa budí na kojenie pár krát. Večer vie pekne zaspinkať v postielke sama ale cez deň je hrôza. Skúšam ku ukladať po 2hodinách bdenia, potom po 2,5 a potom po 3 ale to už je zas preťažená. Ako ju dám do postielky tak hneď sa začne hnevať, plakať a pritom vidim, že by už tak spala veľmi. Nechcem pokaziť to, že zaspáva sama ale toto neviem čo sa u nej deje. Zuby ešte nevidím sa prerezavať. Potom zaspinká buď v nosiči alebo vonku v kočíku. Cez deň spáva 2krát. Niekedy prvý spánok má 1,5hodinky a druhý 40 minút a niekedy oba po 40 minút. dakujem krasne

lauriema
19. okt 2020

@ivuka Ahoj, musím teda zareagovať pretože mi to nedá, zlatíčko každé dieťa je iné tvoje babetenko ma 6 mesiacov, možno ho začínajú svrbiet dasienka, alebo mu proste niečo vadí teda jej malej slečne. Netráp sa preto nie nadarmo sa povie ze dieťa ti zmení život, treba prispôsobovat čas dcérke, keď chce cez deň spinkať na rukách nech spinka. Bude kľudná aj ona aj ty, keď to bude siliť, bude nervózna aj ona aj ty. Dúfam že sa nehneváš na mňa ze som to tak napísala ale aj ja mam 8 mesačne babetenko tiež dcérku Laurinku a robím to co chce ona. Keď. Jej vyhovuje spinkať na prsníku a ceconit sa. Tak sedím v mojom krásnom kresle na kojenie a ceconi sa. Idu nám zubky tak si to vieš predstaviť.... Tak veľa zdravíčka prajem❤️👍😀

emiliamilka
19. okt 2020

Syn sa naučil.zaspavat cez deň len ak si k nemu niekto ľahne a v noci stále zaspáva sám.v postieľke.. tých 5 minút cez deň kým zaspí mi určite nechýba a v noci spoločnosť nevyžaduje... Na rukách dokáže zaspať len u manžela takže toto mi našťastie nehrozilo ..

ivuka
autor
19. okt 2020

@lauriema ďakujem krásne za odpoveď. Ona úplne odmieta zaspať na rukách, ani v tej polohe nechce ležať, hneď sa vzpiera a pri dojčení taktiež. Zaspí buď len v nosiči alebo už našťastie v kočíku čo bol doteraz veľkyyyy problém keďže bojkotovala aj ten. Ďakujem ale veľmi pekne

leniel
19. okt 2020

dieťa sa mení každú chvíľu. To, čo fungovalo doteraz, už fungovať nemusí, dcéra si už uvedomuje viac tvoju prítomnosť a blízkosť, preto si ju vyžaduje, je to normálne a treba to prijať a zmieriť sa s tým. Moje dieťa má skoro 2 roky, a čo mesiac - to bol jej spánok iný. Načúvaj jej potrebám a počúvaj ich. Ak môžem odporučiť, prečítaj si knižku S láskou o detském spánku, je výborná a mne a veľa iným ženám veľmi pomohla.

lauriema
19. okt 2020

@ivuka Kujj, takže sa trapis, ale neboj všetko prejde aj toto obdobie, budeš sa raz smiať a rozprávať jej aké bola trucovidlo ❤️

andreatytler
20. okt 2020

@ivuka Skuste kupit zatemnovacie zavesy aby bola v izbe tma aj cez den.