Zhoršená nálada u 19 mesačnej po dennom spánku

26. mar 2022

Maminky aj vám sa toto stáva? Dcérka (19m) doobeda úplne slniečko, vysmiata, veselá, záchvaty smiechu. Na obed sa vyspí a zobudí sa taká.... iné dieťa zrazu 😂 bez nálady, oduva sa, uplakanejšia, taká mechom praštená. Ja už normálne nemám rada denný spánok 😅 nechápem tomu, že prečo. Alebo ešte by potrebovala spať? Spáva hodinu a pol. 🤷🏼‍♀️

matkahelka
26. mar 2022

a budi sa prirodzene, ci ju niekto/nieco zobudi? moja dcera taka bola este aj v skolkarskom veku, ked sa nezobudila sama, ale ju niekto zobudil.

autor
26. mar 2022

@matkahelka zobudí sa sama... vidím cez kameru že už zlieza z postele a idem po ňu

punka24
26. mar 2022

Áno poznám... Syn 2 r a nespí cez deň lebo nechce... Ale keď to potrebuje a pospí si tak je to hroza a des... Uplakaný, nervózny nič nie je dobré... Stačí že cez deň spal... A to ho nebudíme... Zobúdza sa sám... A i tak... Tiež tomu nerozumiem prečo sa to deje... Našťastie je to len pár krát za mesiac ak nie menej... Takže to neriešim...

kandelabra
26. mar 2022

moja takisto, a to už má 3 roky. Ale zasa aj ja keď cez deň zaspím tak sa potom cítim horšie, bolí ma hlava, mám zlú náladu, proste to nemám rada. U nás pomôže trochu pomojkať a snažiť sa niečím zaujať, aby na to prestala myslieť.

diamond007
26. mar 2022

Ako dlho spáva naobed?
Mám rovnaké dieťa, dodnes to nie je med lízať.
Odkedy mávala jeden spánok, nechala som spávať maximálne 1.5h. tak si zozaciatku zvykla a keď si pospala 2-2.5h tak presne ako píšeš vyššie, zobudila sa, hneď plač, trucovanie, oduvanie, všetko nenene. Toľkokrát som to skúšala zmeniť až som sa rozhodla že nedovolím jej dlhsie späť ako 1.5h.
Má už 3r4m a nespava naobed dlhšie, i keď teraz sme zas vo fáze či spí dlhšie alebo nie, už má vždy otrasný náladu. Do postele dostať je boj tak asi obedny spánok tým aj ukončíme lebo len to pokazí celý deň. Držím palce. Skús si odsledovať nejaké intervaly

beata_k
26. mar 2022

Spi malo. Sice sa zobudi sama, ale asi by este pospala. Skus ju znova uspat.

luccija
26. mar 2022

@kandelabra mám to tak isto preto spím cez deň tak raz ročne🙂ja som z toho ešte viac unavená a neviem sa prebrat