Zavreté pästičky

nikolabulkova
21. sep 2015

Neviete co znamenaju zavrete pasticky u 2,5 mesacneho babetka?

darina1952
21. sep 2015

@nikolabulkova ahoj, nič to neznamená. Je to úplne v poriadku, povie ti to aj tvoja pediatrička aj detská neurologička. Malé bábätká mávajú rúčky v päsť hlavne pri dojčení, papkaní z fľaše - je to skrátka typický sprievodný jav pri dojčení, papaní. Ako bábo rastie prestane to robiť. 😉

lubinkas
21. sep 2015

@nikolabulkova Vsetky babatka maju spociatku zavrete pasticky a postupne ako sa vyvijaju ich zacinaju otvarat najskor len pri nektorych cinnostiach a az postupne ich otvoria uplne na stalo🙂.

pribinak
21. sep 2015

Ak sa ti to nezda, tak to povedz pediatricke pri najblizsej poradni a pytaj si vymenny listok k neurologicke, aby babatku skontrolovala svalovy tonus

julia92
21. sep 2015

moja zacala otvarat päste az v polovici stvrteho mesiaca a doktorka vravela, ze je ok.

syrik
21. sep 2015

Vsimni si aj nožičky, či ich nemá prehnute - prstiky, tak krcovito. Pokiaľ nie, je to podľa mňa ok.My sme to mali, aj sa mi prehybalA do luku A máme hypertonus.

katrin21
21. sep 2015

@nikolabulkova nie je to OK, ak ich vobec neotvara ... alebo ak ma ine prejavy.....
moja dcera mala dost casto zavrete pasticky este skoro 3 mesacna a tiez ked sme ju dali na brusko, dala po chvilke rucicky prec, pod seba, vedla tela... Doktorke sa to nezdalo, na neurologii nam zistili ze je hranicne hypertonicka, mala zvyseny svalovy tonus... to praave byva priznak, tie pasticky...
Nastastie to mala len hranicne, takze sme cvicili 3 mesiace vojtovku a potom uz aj vyvojovo preskocila ine ine deti, mesacna stala, 10mes. chodila, mala krasny uchop predmetov, nie len pinzetovy...

ale rozhodne radsej ist za viacerymi doktormi, ako sa nechat uchlacholit, ze o nic nejde a potom moze napr. dieta chodit po spickach a pod... lebo aj nam jedna doktorka tvrdila, ze je mala uuuplne OK, ale nasa trvala na svojom , je to pedantka a nakoniec mala pravdu. SOm rada, ze sme ju pocuvli...