Zaspí vaše 6 mesačné bábo samé?

veselalentilka
10. júl 2016

Ahojte. Dnes sa ma znama spytala ci moj maly 6 mesacny syncek zaspava sam alebo mu pomaham. Vravim jej, no ano chvilu ho mam na rukachm chodim s nim a zaspi. Trva to asi 3 minuty, A ona ze zle robim ze som ho tak naucila. Ale vsimla som si ,ze ked moj maly chce spat lezi a len fnucka, akoby sam nevedel zaspat. Ako to robite vy? To az tak robim chybu vo vychove ked svoje dieta vezmem na ruky aby zaspalo? Azda ho rozmaznavam?

kllamarka
10. júl 2016

@veselalentilka pokial ta neboli chrbat .. 🙂) Ja som s malou zaspavala pri nej v jej postuelke. Postielku mala stale pri mojej, tak ked sa slo spinkat som si lahla s nou. Pri tom hudbicka a tak. Moj chrbat znacne trpel nosenim na rukach..ale tak kazdy inak.

jamika27
10. júl 2016

riad sa vlastnými pocitmi a nie druhými. Každé bábo je iné a každé potrebuje nieč iné. Je na tebe čo cítiš ... či je to v norme. Ja mám 6mesačné tiež. Na noc zaspáva so mnou alebo manželom s fľaškou v ústach. (nedržíme ho, len sme vedľa neho). No ale cez deň mi sám nezaspí. Zaspí buď v nosiči, kočíku, alebo na rukách. Je stršne nervózny a cez deň nevie sám zaspať. Tak sme tu od toho aby sme mu pomohli 🙂 nemyslím si že je to zlé. Ak by som ho uložila do postele trvalo by mi hodinu kým by zaspal ... a aj to iba od únavy od revu

mia265
10. júl 2016

@veselalentilka Môj má vyše roka a stále mu pomáham zaspať. Niekto treskne dieťa do postieľky "spi sám" ,niekto pomáha zaspať, lebo malé dieťa nevie zaspať samé, musí sa to naučiť. Jasné,môžeš ho to donútiť naučiť sa už teraz,ale ja môjho rada uspávam, kým potrebuje moju blízkosť. Rob ako cítiš 🙂

jamika27
10. júl 2016

@veselalentilka je to ešte bábo, potrebuje ťa cítiť, časom sa to upraví ... a je fajn, že ho nenosíš dlho a zaspí za chvíľku. A ešte u nás keď večer leží, tiež fnuká a prehadzuje sa a nemôže zaspať, tak mu potichu pustím obľúbenú hudbu a to ho uspí. To u nás platí na večer

petulda333
10. júl 2016

Tak moj od cca 3mes.spi sam v postoelke..ked som videla ze je unaveny tak som ho ulozila,pohladkala a dala pusu a popriala dobru noc a on zaspal a trva to doteraz,akurat ked sli zubky tak som ho mala pri sebe v objati a hladkala kym nezaspal

dominikav123
10. júl 2016

@veselalentilka kým s ním neskáčete hodinu na fitlopte tak to nie je nic hrozne. Ja mam 3 mesačnú dcéru a ta sa naučila spať aj zaspať sama. Proste ju dám do jej postieľky ona chvíľu pozerá a spi.
Ale rátam s tym ze ked jej pôjdu zuby ci podobne tak to take Easy nebude.

wewerkatka
10. júl 2016

Malá má vyše 8 mesiacov a väčšinou zaspáva tak, že ja ležím a ona na mne.. tak do 5 minút zaspí.. nie som dvakrát nadšená, ale keď ju nechám len tak, tak len lozí, stavia sa a mrnčí od únavy... koľkokrát aj vyše hodiny... 😒
Na druhej strane, je to tak krásne a milé, keď sa tak pritúli a chytí ma... no neuspi ju tak 😀

maryah
10. júl 2016

Myslím si, že to, že ho uspávaš nie je nič zlé. Každé dieťa je iné, jedno potrebuje, aby mu rodič pomohol uspať ho, druhé nie. Nie je to podľa mňa o tom, že ho tak naučíš, proste to tak chce to dieťa. Rob to naďalej tak ako to vyhovuje vám 🙂
U nás to bolo tak, že synček zaspinkal sám,občas som ho hladkala po chrbatiku, aby zaspinkal inokedy nie, zaspal sám a tak je to aj doteraz.
Neboj, len tak ďalej 🙂

katche
10. júl 2016

Starsia do roka zaspavala na rukach, potom sme museli ja alebo manzel lezat pri nej az kym nezaspala. Skusali sme ju naucit zaspavat samu, ale za ten hystericky plac nam to nestalo. Zaspavat sama sa naucila az ked mala 2,5 roka a narodila sa mladsia dcera. Teraz ma 10 mesiacov a ona sama sa zaspavaniu na rukach brani. Cez den dokaze uz zaspat sama, o cas protestuje, ale neplace, vecer ju dam do postielky, lahnem si na postel, aby sa nebala, ze je sama a tak zaspi. Radsej sme sa riadili intuiciou a detmi ako mudrymi a dobre mienenymi radami z knih a okolia.
Kazde dieta je ine, niektore potrebuju blizsi kontakt a su viac mojkacie. ☺
Nerobis nic zle, riad sa sama sebou, svojim babatkom a budete spokojni obaja

hradnapani
10. júl 2016

@veselalentilka stastna zena, ze tri minuty. To ti podla mna povedala zo zavisti 😉 Vela deti potrebuje pomoc pri zaspavani a velka vacsina z nich z toho casom vyrastie 😉

vittory
10. júl 2016

@dominikav123 vies co, to je tez individualne..ja mam dva syny a ani som nevedela ze jim rastu zoubky..meho muza bratr zas maly cele noci proplakal takze muze i nemusi😊

vittory
10. júl 2016

@hradnapani preco nie za tri minuty..aj mne se nekdy tak zadarilo...kdyz byl malucky a nekdy mrncal tak sem si ho vzala do naruci zpivala mu ukolebavku ktoru som mu zpivala uz v bruchu a za chvilicku usnul..

evelynm
10. júl 2016

dietatko potrebuje pocit istoty, tvoju blizkost. Je to uplne prirodzene, nie je to o nauceni na nieco. Spytaj sa tej znamej, co je na tom zle...

vittory
10. júl 2016

Malunke deti potrebuji citit matku..jeji blizkost a vuni a tlukot srdce..sak devet mesicu byli v brichu a denodenne ho pocuvali..tak se citi v bezpeci a potrebuji to...podle potreby ditete. Moj nekedy zaspal sam a niekedy som ho uspinkavala na rukach...absolutne v poradku. Ale zas vseho moc skodi..vetsi deti uz si pak na to zvyknou a vyzaduji to a rodic vetsinou neodola a pak musi niekedy aj do troch rokoch uspavat..a to je zle..vim to lebo sem to tak mela se svym prvnim synem...od narozeni byl nauceny ze zaspaval sam v postylce..zadny problem..v jeho sedmi mesicich sem jela za sestrou do Berlina a jelikoz sem nemela postylku..u ni spal na manzelske posteli a aby nespadl tak sem ho uspavala placanim po zadecku cca.14dni...no konec..az do snad troch rokoch...takze na kazdem sprochu pravdy trochu..malucke babetka kazdopadne..vetsi uz opatrne..to uz spis naucit same zaspavat..precist nebo povedet pohadku, pohladit,nebo neco pekneho mu sepkat a pak nechat...nekdy zaspi za par minut..jindy aj za styricet..sice je cela postylka vzhuru nohama to k nemu musim jit aj nekolkokrat ji upravit, zas ho pohladit dat napit a zas dobru noc a uz spinkaj...ako kedy ale uz bych neurobila tu chybu abych ho uspavala..napriklad dva tri dni po sobe ho hladkam uspim a uz uz dalsi den kdyz chci odejit tak uz zacne brecet postavi se a chce me..nenene milacku si velky chlapecek a umis spinkat sam,tak dobru noc..kdyz to nepomuze na ponekolikate tak uz musim zduraznit hlas a za par minut usne uz tam pak nemusim..ale to bylo jen parkrat ( je mu 14 mesicu) jinak vetsinou dobre spinka i zaspava nemam problem..dopoledne 2-3hodky a nekdy aj odpoledne 1-1,5...ale su obdobi kdy mi zaspi treba v pet odpoledne a spal az do deviti..to bylo zrovna pred 14dny😊

vittory
10. júl 2016

Chci doplnit ze v pet odpoledne usnul a spal do deviti vecer...ne do rana😊

ciriklora
10. júl 2016

Moje deti ked mali 6 mesiacov,drobceky male,pricucky kojene😃 nikdy nezaspavali same,no dobre,mozno v kociku. Naucit dieta to naucis,najlepsie trenovat hned od porodnice na studeny chov😃....a ty nad tym uvazujes? Ak ano,preco?aby sa "nerozmaznalo alebo aby si usetrila cas?

vittory
11. júl 2016

Nikdy v zivote sem svoje deti nenechala plakat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!neumis cist nebo co...moje deti jsou spokojene a jen tak nikdy nebreci bez duvodu..precti si laskave znova muj prispevek a pak komentuj..!!!!!!!

petulda333
11. júl 2016

@vittory ?????ty komu pises???lebo nikto tu na teba nereagoval..ciriklora pisala zakladatelke trjto temy a nie tebe..citaj poriadne a hlavne rozmyslaj nez nieco napises

vittory
11. júl 2016

Asi mi to zle ukazalo nebo sem se zle pozrela...tak sa tej dotycnej ospravedlnujem...prepac..aj to sa stava😊a pre tvoju informaciju PETULDO333 Ja velice dobre razmyslam na to vem jed..jen jsem se zle koukla...

vittory
11. júl 2016

@jamika27 s flaskou mleka v ustach zaspava? Pak napis v kolika mesicich bude mit prvni zkazene zuby...v sedmi mesicich memu synovi narostl prvni zub..a od te doby rano a vecer po veceri cistime zuby..pak uz jen caj nebo voda..a zadne granulovane caje...jen sackove, porcovane neslazene..

vittory
11. júl 2016

@vittory ted mu staci rict jdeme cistit zoubky a uz bezi do koupelny..

14nunu10
11. júl 2016

Všetky deti som si naučila spinkat samé..pomojkanie,uloženie do postielky,tichá hudba,plienocka ku hlave a zaspali do 5-10 minút,trošku si samé povypravali v postielke ale krásne zaspali 😎samozrejme počas choroby a keď išli zubky to neratam,to je jasné že si vyžadovali viac ale inak mne deti od 2-3 mesiacov spavali od 21 hod do 6-7 hod rána bez zobudenia! Chvalabohu za to a dúfam že toto piate babenko bude v tom pokračovať 😁

jamika27
11. júl 2016

@vittory uz v predchádzajúcej diskusii som ta poprosila aby si ma neoznacovala a nekomentovala moje príspevky. Nie su určené tebe. A ty nie a nie prestať. A ci bude mat moje dieta pokazené zuby z mlieka alebo prečo zaspáva s fľaškou je naša vec a nerieš prosím. Dakujem za pochopenie a pekný den ti prajem

candii
11. júl 2016

Moj maly ma 7m a tiez nezaspi sam. Musim mu pomoct. Vacsinou zaspi pri kojeni alebo resp. dudkanim bradavky.

zuzike123
11. júl 2016

Moji zaspavali na prse a ja som si to uzivala, taku tesnu blizkost uz nikdy nebudete mat. Ked budu velki, pridu, potulia sa a idu prec. Kasli na tych, co povedia, ze dieta ma zaspavat same a najlepsie, ked sa vykrici. Rob ako ty citis.

jarmila2014
11. júl 2016

Môj malý tiež zaspáva sám. Ked bol menší položila som pri únave do postielky, dala dudulku, latkovou plienockou párkrát pretrela ocicka a zaspinkal. Neskôr položila, pohladkala a povedala par "teplých" slov, obľúbený plysacik a papa. Chvilku si mrmle, hladka sa hračkou na tváričke, kopka, no o chvíľku už spinka. Nemusím tam byť s ním. Je to na nezaplatenie. Samozrejme raz za čas je výnimka pri ťažkostiach. To ho popestujem aj.

janickacrazy
11. júl 2016

No ja som si ani jedno dieťa nenaučila na nosenie na rukách pri zaspávaní, lebo viem, že mnohé mamičky potom majú problém od toho odučiť, ked je dieťa ťažké a oni už nevládzu. Moj malý má 8mes. a zaspáva v postieľke, ja som chvíľu pri nom, pohladkám ho, dám mu jeho obľúbeného plyšiačika a za chvíľu zaspí. Ale ak to tebe osobne nevadí, že ho musíš nosiť na rukách, tak to nerieš, nie každé dieťa dokáže zaspať samo.

evittam
11. júl 2016

@vittory To či tvoje dieťa bude mať pokazené zuby a ako skoro a z čoho nezávisí od toho či v 6.mesiacoch dostávalo večer fľašu mlieka. 😀
Na kvalitu zubov má v prvom rade veľký vplyv genetika.

Ale to sme mimo tému. A k téme. Obe moje deti cca od 3.mesiaca dokázali zaspať samé vo svojej postieľke. Od 5.mesiaca spávali celú noc. A to som ich k tomu nijak nenútila ani som ich to neučila. A ani pri raste zubov to nebolo inak. Každé dieťatko je iné a potrebuje niečo iné. Ak by moje deti napríklad potrebovali zaspávať so mnou tak by som to tak spravila.

vittory
11. júl 2016

@jamika27 proto je to diskuse a ja si muzu komentovat co ja chci..samozrejme ze je to tvoje vec..pak ale si matky jako ty stezuji..jak to ze ma skazene zuby..a preco...to su dobre minene rady..kdyz ti nekdo rekne abys to nedelala..ale asi ti nezalezi na zdravi tvojich deti kdyz je ti to jedno...

vittory
11. júl 2016

@evittam to sem si vyhledala a hodne zalezi i na strave a cisteni ustni dutiny..😊