Zaspávanie s inou osobou ako s matkou

5. jún 2023

Ahojte. Syn momentalne 20 mesiacov, od narodenia bol kojeny do 1 roka, samozrejme zaspaval iba primne a takto to je do teraz. Ak sme skusali tatina tak bol neskutocny plac, musela som prist ja, aj ked som odisla z domu od rana bol s tatinom a na obed lahli tak hodinu prereval a proste nezaspal pytal si mamu. Ako prosim vas ste naucili dieta spat s tatinom alebo babkou napriklad ?? U nas zatial nemozne aby ostal na vecer niekde spat alebo s niekym inym, a ani na obed. V kociku zaspal do tych 10-11 mesiacov krasne s hocikym a potom prisiel zlom ani kocik nechce(ak by to bol obedny spanok tak tiez vobec ).. no obavam sa toho len ze ak by som musela ist do prace uz a v školke ako by zaspaval preboha ked on musi lezat somnou… velmi sa toho obavam

anicka182
5. jún 2023

Nas ma 4 a stale zaspava somnou, isty cas to skusal s otcom ked som ja bola v praci, vtedy chapal ze inej cesty niet a v pohode s nim zaspal ale ked som doma tak vtedy nechce spat s otcom iba somnou...tiez som v jeho troch rokoch uz chcela aby zaspaval sam, ze nemusim pri nom lezat, ale nechcel to, nevedel sa ulozit a plakal, tak som si povedala ze hadam somnou nebude chcieť zaspavat aj v 15tich a teda dalej uspavam ja.

autor
5. jún 2023

@anicka182 no a v školke vie ze ma proste lahnut a spat ? Uz je asi rozumny tak vie ze to tak je asi nie ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. jún 2023

@elizabet173 hadam ano, je to prve dieta, ale viem porovnat u sestrinho, ona ma presne somnou polrocny rozdel ma dceru 26 mesacnu a ona uz nema problem zaspat hocikde s hocikym. No ale tento moj maly šibal je aj dost uplakany aj ina trosku povaha, momentalne separačka je v bode kedy mi idu niekedy z jeho revu a mama mama aj vlasy opadat takze preto sa obavam ze to nikdy neprejde 🙈🙈🙈

svetlonos
5. jún 2023

Ahoj, v 2,5 roku som dala malehovk opatrovatelke koli praci. Prvy tyzden le doobeda do 11:40.
Druhy tyzden uz u nej spal. Foma musim letat aj na obed s nim. Ona ho aj scinym chlapcekom ulozila n gauc do 15 minut spal 😄 a tak to pokracovalo. V skolke teraz tiez. Prve 3x len lezal a dnes uz spikal. Ked som v soboty ro oevsla, zaspal s muzom - teda nie celkom. Muz v spalni na posteli, msly v obyvacke na koberci na svojom paploniku s vankusom 😂- sam. Neboj casom si zvykne 🙂

nika11103
5. jún 2023

Vy má tu asi ukamenujete ale moja mala (ale podotýkam od skoro od narodenia je na umelom , nekojim ju ), spala prvýkrát bezo mna keď mala presne mesiac . Mali sme krst a mne prišla krstna mama až z talianska tak má poslali po skoro roku vypnúť zabaviť sa . Spala u svokry . Odvtedy neni problém a viem ísť aj robiť cez víkend aj na brigády aj s kamoškami vybehnúť . Svokra sa o ňu postará ukážkovo. A vôbec jej nechybam a zaspí v pohode . Aj k iným ľuďom . Možno to chce viac trénovať to , že nie si jediná na svete . Nemyslím to v zlom si mama ale ak môže byt aj s niekym iným , vyskúšaj to . Držím palce

majlo1234
5. jún 2023

@nika11103 tak toto zavidim total😃 ono to je urcite aj tym umelym(teda hlavne v tom najmensom veku), ze proste ho moze dat kazdy, nemusis tam byt furt s cickou ty. Tiez mam syna cca v podobnom veku ako autorka a uplne s nou sucitim a zijem podobny zivot( sprevadzany revom a mama mama a vypadanymi vlasmi. Udrziavama ma len nadej, ze den po dni som urcite blizsie k veceru, ked zaspi sam

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anicka182
6. jún 2023

Nespava obedny spanok od dvoch rokov, v skolke si obcas zdriemol ale malokrat, nemal rad ze tam musel lezat a pozerat do stropu kym ostatní spali, tak sme si po mesiaci povedali ze nema zmysel ho tam na spanok nechávať tak chodil za obedom domov.