Zaspávanie s hračkou

mizu89
5. feb 2016

Ahojte maminky chcela by som sa spytat ako a v kolkych mesiacoch ste naucili svoje deti zaspavat s hrackou - plienkou???mojho 16 mes syna chcem naucit s hrackou zaspavat a zatial sa volako nedari.cumel som zrusila a myslela som si ze namiesto cumla by mohol mat nejaku makku hracku ale zatial nezabera.cez den v postielke zaspi az po vyse hodiny no vecer do pol hodiny.poprosim vas o nejake rady a skusenosti.dakujem.

evittam
5. feb 2016

@mizu89 Nikdy - obe. Nechápem inak otázke - prečo chceš naučiť dieťa zaspávať s hračkou alebo plienkou? Aký to má význam a čo od toho očakávaš?

moni244
5. feb 2016

@mizu89 a naco ho to potrebujes ucit? Moja si berie plysaka na spanie az teraz, ma 3

mizu89
autor
5. feb 2016

Aby mal nahradu za cumel

jana_eyre
5. feb 2016

neucila som, lebo syn si oblubenu hracku bral sam asi od 3 rokov.. dcera po nom zacala opakovat uz pred druhymi narodeninami..

neviem si dost dobre predstavit ako by sa to dalo naucit.. a moje decka nikdy neboli dudlove, dudlik mali tak prve tri mesiace a potom uz nechceli, takze som nemala nikdy problem s oducanim.. vybrat dudlik po zaspati - to nestaci? ved casom si asi odvykne aj sam, ci? aj ked o tom nic neviem, tak nemozem radit..

esterba
5. feb 2016

@mizu89 cumel ma dieta, aby si nim uspokojovalo saci reflex. Macika, aby sa mohlo tulit. Nemozu sa navzajom nahradit a ani jedno nenahradi rodicovske teplo.

katuskatt
5. feb 2016

Tak nasa mala ma 2 cumle 🙂 jeden v pusine,druhy v ruke a ked zaspi tak ho vypluje a kazde rano su cumle pod postielkou. A chodi spat aj s " hajacim babom" uz od 10 mesiaca s nim spi

priora
5. feb 2016

Moj mAly dudel nechcel od malička a ked mal okolo pol roka si sám od seba naučil na deku a doteraz ju všade musíme vláčiť bez nej ani na krok a takisto bez nej nezaspi

zzuzulinka
5. feb 2016

nas maly ma aj dudlik, ale ten potom, ked zaspinka vypluje a macika ma uz asi pol rok.a to ma 2 aj 4mes.ma okolo seba viac plysakov, ale vzdy spinka len s jednym najoblubenejsim(ovecka). bez toho sa nepohne spat ani k babine

mmoni89
5. feb 2016

Náš malý sa sám naučil na moje tielko asi keď mal 4mesiace, odvtedy bez neho nezaspi, všade cestuje tielko s nami 😀a asi v10tich mesiacoch si pribral ešte hrocha, ale všetko sa to nejak naučil sám. Cumel nikdy nemal, cumel som bola ja kým som ho neodstavila

mizu89
autor
5. feb 2016

No my sme mali 3 cumle.jeden v puse a jeden v jednej a druhy v druhej ruke.no sama som sa rozhodla ze mu zrusim dudu a to je na kazdom z nas ako sa rozhodne.maly jed sa v noci zobudi a zoberem ho tak vzdy mal dudel v puse a v ruke.aj ked pocas spanku vyplul tak si ho aj nasiel
@katuskatt

tajka1986
5. feb 2016

@mizu89 moja dcerka je oblozena plysakmi v posteli asi od dvoch rokov. Cumel nikdy nechcela,zato ten "zverinec"sa len rozsiruje a ona uz pomaly ani miesto nema. Ale jej asi nevadi 😀 Ono to tak nejak same prirodzene prislo.

mizu89
autor
5. feb 2016

@mmoni89 ak sa smiem spytat kedy a ako si ho odstavila?

kukakaj
5. feb 2016

Aj ja si myslim ze hracka nenahradi cumlik. Dcere som nikdy nedavala plienku na spanie, strasne som nechcela aby sa na take naucila. Aaale sama si zacala bravat jedneho macika asi ako 16-17mes., najprv ked bola unavena vzala si ho a tulila sa k nemu a teraz uz bez neho nezaspi. Ale zeby s nim zaspavala rychlejsie to nemyslim. Podla mna ho k tomu nenaucis, to musi sam. A na cumlik si musi jednoducho odvyknut a zabudnut 🙂

mmoni89
5. feb 2016

@mizu89 keď mal 10mesiacov tak od nočného kojenia, to bol hore každých 45minút s revom, jednoducho som to už nezvladala. A keď mal asi 14-15 mesiacov tak úplne kvôli tehotenstvu

janka54321
5. feb 2016

Nasa mala asi od 2 mesiacov zaspava s plienkou...a musi mat dudlik, ked zaspinka tak jej plienku zoberiem a dudlik vypluje...dnes uz ma rok a vzdy ked berie plienku a dudlik, tak viem, ze je cas ist spinkat 🙂

sense
5. feb 2016

Nasej sme od narodenia davsli do postielky mojkaciu hracku,neskor dostala od tety opicu avod vtedy su nerozlicni...myslim ze na to dieta nenaucis,ze nie kazde mabpotrebu mat nievo na spanie...moj brat ma somarika na spanie a mojkanie a ja nic a to on bol udajne velky mazel a javtaka samostatna jednotka

lusyke
5. feb 2016

@mizu89 No podla mna ak sam nechce tak ho nedonutis,,a vlastne donutit ho ani nechces nie? Ani nasa nechcela ziadnu hracku miesto cumla. Hracky si zacala potom brat do postielky sama asi od 1,5 roka...neviem to presne. A stale si berie nejaku inu hracku, no rada sa na noc hrackami obkolesuje az ju musim krotit aby vobec mala miesto na spanie. Vzdy pred spanim si prinesie vsetky oblubene hracky a nauklada si ich na postel. Pridavam fotku ako dokaz 🙂 Nezabudla na balon, slamky ani vrtulku. 🙂

adalea
6. feb 2016

@lusyke no tá je zlatá, že slamky..Naša má malé látkové srdiečko, nič iné nechce.

maslenka47
6. feb 2016

@mizu89 prepac, ale to je uchylne nutit dietatu do postele "kamarata", pretoze TY chces. To sa "neuci", dieta si nieco zoberie do postele samo ked ono bude chciet.

A s tym cumlom tiez no comment. "JA chcem" a je mi uplne u riti, co chce dieta. Vadi ti to nejako, ze dieta ma pri spanku v ruke cumel?! Naoza je to o tom, ako ty sa rozhodnes?! Aj v skole sa bude venovat kruzkom podla toho, co ty rozhodnes? Nechcela by som byt tvoje decko, zvlast ak tento sprosty postoj neprehodnostis.

yanni
6. feb 2016

Neviem, to ho asi nenaucis. Bud si sam niekedy nieco zoberie a uz budu nerozlucni, alebo sa toho nikdy nedockas. Nasa copana ma takmer 7 mesiacov. K narodeniu dostala hackovanu zirafu handmade, vtedy bola takmer väcsia ako ona. Zo zaciatku samozrejme ignorovala vsetko a asi tak v 4 mesiacoch sa jej nejak zapacila a teraz ju ma stale na spanie. NA denne aj na nocne. Len zirafa ostava stale v postielke. Cez den sa hra s inymi hrackami. NA spanie si ju prituli, zavrie oci a spi. Ked sa zobudi, tak je dlho ticho a hra sa s nou, bozkava ju atd. Ma aj cumel ale nezuje ho. Ona sa s nim hra. Prehadzuje z ruky do ruky atd.
Stale ju kojim , 6 mesiacov plne, teraz ma uz kasicky a kojim uz len rano a vecer. Nocne kojene uz nepraktizujeme par mesiacov odkedy prespi noc. Spi od 19 do 6 rano. Zaspava sama vo svojej postielke vo svojej izbe. Na nic som ju ucit nemusela, vsetko islo nejak samo. Aj ta hracka, aj to odstavenie nocneho kojenia. Ale musim podotknut, to zrusenie nocneho kojenia islo mozno aj preto tak hladko, lebo ma nikdy nemala ako cumel. JA som a vzdy som bola proti zuzlaniu bradaviek.A to som ju kojila fakt ze dobre ze nie kazdu hodinu. Od ca. 4. mesiaca sa tie intervaly nejak automaticky predlzovali, ked prespala celu noc, tak som ju nebudila a ako "objavila" zirafu, tak na noc nic nepotrebuje.
Takze naucit ho nasilu na nejaku hracku ho asi nenaucis a na plienku by som ti neradila. Mame v rodine taky exemplar. Chalan ma 6 rokov a este stale vlaci plienku vsade so sebou, zuzle si prsty pri zaspavani a slinta ako nasa mala, co jej idu zuby. No fuj, ti poviem, je to totalne nechutne. A tiez to bolo vraj len tak, plienka na zaspavanie. Ale tak sa im to vymklo z ruk, ze ho teraz od tej plienky nevedia odnaucit a ked sa mu dostane na oci, tak ju zuzle aj cez den. brrrrrr

natalushka
6. feb 2016

Ahoj..ja som tiez malemu zrusila dudel..a marne som si myslela,ze sa chopi nejakej hracky a bude🙂jako s oddudlovanim problem nebol..raz ho rano zahodil na zem..tak som povedala,ze dobre,uz je velky,ked dudku zahodil,uz pre nu pride auto a zoberie ju Ivkovi(znami maju novorodenca teraz),ten je malicky,potrebuje je..on uz je velky,on uz zaspi aj bez..maly na to,ze jo..poobedne zaspavanie v pohodicke,stale sa len pytal kde je,ze uz neni..vecer tiez v pohode..v. oci pomrnkaval,hladal dudu,ale v pohode sme to zvladli..a potom asi 2dni sa vzdy len vypytovL,kde je,ze nenim.a pohoda..len sa nam natiahlo zaspavanie..zistil,ze sa da urozpravat k spanku🙂tak neviem,co si o tom myslet🙂tento opis som sem dala preto,lebo proste nie uplne vo vsetkom suhlasim,ze treba to nechat na dieta..ked vidim,ze mii dieta rozumie a vieme sa dohovorit,tak preco rozumne nevysvetlit a zrusit..potom poznam kopec deti,co maju 4roky a dudle v puse nonstop..ale sak ich nechajme,az ich odlozia samy..sme rodicia a niekedy treba zasiahnut..maly plisakov v posteli ma,ale vzdy chyti ineho..a nakoniec nez odpadne,tak ho aj tak hodi pod postel..takze ti neporadim🙂az bude nieco cchiet,zoberie si🙂neries🙂