Zaspávanie pri kojení

mia265
2. aug 2016

Ahoj,mám 14 mesačného syna, ktorý spí so mnou v posteli. Cez deň zaspáva na prsníku, večer sa napapá , troška podudle a potom sa otočí a už zaspinká sám. V noci sa ale dosť budí, 4-5 krát stým,že mu vždy musím dať mliečko. Neviem,či je to len,neviem,či ho učiť do postielky, ale keď som ho skúšala, že sa len napapal a dala som ho do postielky, zase len chcel ísť na prsník a ani sa pustiť nechcel... Kto máte detičky v tomto veku, myslíte,že potrebujú ešte jesť v noci,alebo len vymýšľa? A čo s tým?

duracikova
2. aug 2016

Nepotrebuje jesť, ale sa len uspáva. Vekom to prejde. Treba vydržať.

pribinak
2. aug 2016

Este je malicky, uži si ho.

jatva
2. aug 2016

Mozno to nie je ani tak o jedeni ako o potrebe byt pri tebe. Mam 13mesacneho a tiez spime spolu, ma volny pristup. Neviem si predstavit furt k nemu vstavat, vyberat z postielky a zas ho tam davat. Takto je to pre nas jednoduchsie.

mia265
autor
2. aug 2016

@jatva Pre mňa je to tiež jednoduchšie,len neviem,či to bude prechádzať samé,že sa bude už menej budiť,alebo či ho to musím naučiť, alebo,či by prípadny presun do potieľky nepomohol,že by nebol tak blízko pri mne, tým pádom by sa tak nebudil. Len uvažujem...

tami2014
2. aug 2016

Kamarátka dojčí 22mes synčeka a budí sa aj viackrát s tým, že chce prsník. Nerobí s tým nič. Užíva si to, aj keď priznáva, že je to namáhavé.

jatva
2. aug 2016

@mia265 neboj, do 18tky ho ich to hadam prejde 🙂 Kym ma potrebuje, som tu pre neho. Ja ho obcas dam do postielky po uspati v satke a budi sa snad este viac, takze nakoniec v tej nasej posteli aj tak skonci 🙂

majoska
2. aug 2016

Moja malá má 2r4mesiace, a je plne kojena. .v noci sa budi niekedy len 3x, inokedy je aj celú noc pricucnuta.Neriesim to nijako,spinka s nami v posteli, aj keď niekedy mám dni, kedy by som rada konečne vyspala poriadne 🙂

chloe001
2. aug 2016

Urcite to prejde... u nas ale bez budenia zacala spavat az nejak po 2,5 roku cca, nepamatam uz uplne presne. Do dvoch rokov (kedy uz mala vsetky zuby) sa budila niekedy aj sestkrat, zaviselo od zubov zvacsa.

eternityz
2. aug 2016

@mia265 moja 1,5 rocna este stale pyta mliecko, na obed a vecer, zaspava pricucnuta. Niekedy cez obed zaspi v kociku, ale vacsinou cucka. Niekedy spi celu noc, niekedy sa zobudi. Vtedy som jej vzdy dala pit, lebo som myslela, ze je hladna. Potom sme dosli na to, ze ona ani cuckat nepotrebuje, chce byt len s nami. Dali sme ju do postele a prvy krat som jej povedala, ze mliecko nie je, az rano bude, hvilku to trvalo, do pol hodky zaspinkala, ale postupne sa to skracovalo a teraz ju supneme k nam, lahne si na manzelov vankus 🙂 , pohladkame ju a vacsinou rychlo zaspi.

maria117
5. aug 2016

@mia265 nehladaj problemy tam kde nie su 😉 vsetko je OK. Drzte sa <3

orsi_h
5. aug 2016

@majoska plne kojena?

majoska
8. aug 2016

@orsi_h 😀 myslela som tým, že ešte stále je dojčena na poziadanie

orsi_h
8. aug 2016

@majoska jaj tak 🙂 to hej..

bibaryba
8. aug 2016

Toto robia kojene deti ja mám 13 mesacnu a toto isté spí s nami v posteli v noci minimálne 3x cica ale ja to neriešim starší syn skončil v 2 rokoch a 2 mesiacoch

erinne
8. aug 2016

@mia265 skor sa chce podla mna pritulit, ako ze by to kojenie potreboval. Zalezi, ako velmi ta to vycerpava, ci mozes oddychnut spolu s malym cez den alebo potrebujes cely den fungovat.. Ak s tym chces nieco robit, myslim ze taka klasicka rada je zacat davat v noci flasu s cajom, ale tym padom aj zrejme coskoro dokojis.
Ja som tiez takto mala dceru naucenu, budila sa mi v noci kazdu hodinu, trochu pocuckat a spat, ja som to nechala na nu. Na svoje 2.narodeniny prvykrat prespala noc a tak do 2,5r sa postupne odstavila uplne prirodzene.
Mne sa tvoj zda este maly, ale samozrejme sa musis ty rozhodnut 🙂 Viem ze je to velmi vycerpavajuce.

mia265
autor
8. aug 2016

ďakujem za odpovede, aj ja si asi myslím,že bude spať,až keď ho prestanem kojiť. No nič,ešte potiahneme, ale už sa ho snažím dávať večer zaspinkať do postielky,na moje prekvapenie, nie je to problém, iba keď je moc unavený,to chce ísť na prsník. Ale mylsím,že to je aj vývinom, uvidím,čo ukáže čas 🙂

alchemilkazltozelena
8. aug 2016

Tie komentare niektore..ze uzit..som nevedela ze ked sa zena nevyspi a je rozbita ze je to uzivanie si..ja som kojila 20 mesiacov tak viem o com pisem..a konecne som sa vyspala az ked som malu odstavila

moni244
8. aug 2016

@mia265 ja by som obmedzila, moja to tiez robila, kazdych 1,5 hodiny hore, cez den sa uz nekojila, tiez mala 14 mesiacov, ale v noci des a hroza, tak som jej to zacala obmedzovat a nastastie do 3 dni sa odstavila uz sama a prespala konecne celu noc

moni244
8. aug 2016

@alchemilkazltozelena no ved toto a este vyhnat muza zo spalne, dieta v posteli a cuckajme celu noc aj do 3 rokov

alchemilkazltozelena
8. aug 2016

@moni244 preco len do 3? Do paaaaaatttttt!!!! 😎

erinne
8. aug 2016

@moni244
@alchemilkazltozelena juj, ale ste ftipne, baby 😉

chloe001
8. aug 2016

No ja neviem dievcata. Kojila som malu do 3,5 a urcite nie som divna ani ja, ani mala. Rozhodne som ju nekojila nasilu, ze 'na, tu mas prso, mame to robi dobre'... Proste odstavit sa nedala a mne ten pohlad na zufale dieta nestal za to, aby som proste nevladala v noci vyliest z postele do detskej a lahnut si k nej. A za toho 3,5 roka sa na spanok naozaj stazovat nemozem, jedine pri raste zubkov a to maju vsetci rozne, ci su na cajiku, vodicke, UM alebo dojcene. Aha, a moje 3,5 rocne dojcene dieta prespalo uplne celu noc same v detskej od svojich 2,5, takze dojcenim to nebude, ono je to o tom, ze aj na spankove cykly treba dozriet. Teraz ako ma 4 dokonca zacala zaspavat tak rychlo, ze rozpravka, uspavanky na cd a pri druhej, tretej uz spi. Predtym zaspavala ovela dlhsie. Je to proste vekom a nie dojcenim a spol. Niekdedy staci veci nechat proste na dieta a na prirodu. A nie, nie som ziadna sialena kojobioekosupermatka. Moj povodny plan bol dojcit aspon 6 mesiacov a ani vo sne by mi nenapadlo, ze to bude tolko, kolko to bude.

roamers
8. aug 2016

Maly jest uz nepotrebuje ale nevymysla, potrebuje "socialny kontakt" a ruku na srdce, no nedas mu?
Ja som neplanovala dojcenie, pri prvom sa nezadarilo, a to som fakt chcela, pri druhom som bola nastartovana, ze teda mame nakupeny Nutrilon, a lala, ono to slo. Diablik ma 11 mesiacov, dostane kedy chce, vyspat ...?, musim povedat, ze sa vyspim 100x lepsie ako ked som zarabala v noci X flasiek mlieka.
Odstavit sa ho chystam od 6 mesiacov, no nemam to srdce a zistila som, ze je to skor na naliehanie okolia ako moj pocit. Takze sa nato vykaslem a budem sa modlit, nech je to cim skor 🙂.