Zaspávanie po kúpaní

ewzeli03
20. feb 2019

Ahojte. Viete mi poradiť prosím? Naša dcéra bude mať šesť týždňov, ale stále bojujeme so zaspavanim a to hlavne po kúpaní. Kúpeme cca o 19:30, potom obriadime a ide sa jesť. Kojenie tu vsak naberie dlhý proces, keďže malá je na etapy. Buď zaspí veľmi rýchlo a sama sa preberie po niekoľkých minútach alebo sa začne odtahovat od prsníkov s plačom a pritom mám dosť mlieka+skúsim zmeniť polohu a iné alternatívy. Začne jest ale stojí to veľa úsilia. Keď uz máme pocit že sa aj dosť najedla a chceme ju v spánku uložiť, aj tak sa preberie. Skúsili sme aj skôr kúpať, ale aj tak je výsledok rovnaký. Zaspí az po 22

pininka
20. feb 2019

@ewzeli03 je to ešte skoro, ešte si zvyká na všetko, ešte budú rôzne spánky. Môže byť že ju kúpele už neskoro, je veľmi unavená a nevie sa potom uložiť. Viem že niektoré baby kúpali ráno, lebo večer to deti vždy veľmi prebralo. Ja som kúpala všetky deti vždy rovnako o siedmej večer a naučili sa na systém, ale samozrejme nie hneď a do tých troch štyroch mesiacov zaspavali rôzne.

eri444
20. feb 2019

Bude to chcieť po pravde ešte nejaký ten čas, pokiaľ nájdete nejaký systém, s ktorým to bude fungovať. Ona je ešte moc malinka na nejaký ten poriadny režim

trinneo
20. feb 2019

My sme to mali podobne, vzdy sme kupali o pol osmej a asi po mesiaci a pol prestala hned po kupani a najedeni zaspávať a furt sa budila, mali sme obdobie, ze sme sa striedali v uspavani s manželom a nosili na striedacku po kazdom zobudeni a nanovo uspavali a nakoniec sa cela tortura skoncila asi okolo desiatej vecer, tak sme zacali skôr kupat aai o hodinu a cas po jupani sa uz nejašili a snazili sa ju upokojit aby nemala nove podnety a potom od jedneho dna po dvoch zobudeniach a do 5min zaspala a spala celu noc... A potom si zmenila po case zase režim....takze akbto človek aj chce nastaviť, tak ssa to moze zmenit... Este ma napadlo, nemozw to byt tym, ze ona sa vecer na prvy raz napije dost a uz potom nechce? Ale ty ju akoby nutis aby este pila? Pretože aj to ju moze hnevat.. Nasa v 6tyzdnoch pila max 10minut a stacilo jej(to dieta nie je hlupe, vypije kolko chce) a len napr. aj ja som sa trapila ci ma dost alebo nie a nutilabsom ju piť aj po zobudeni, ale to uz nechcela a kolkokrat sa vrlmi hnevala a marilo to uspavanie...

naty1511
20. feb 2019

Aj my sme mali problém so spinkaním po kúpaní. A presne ako píšete, čím viac bol malý unavený tým tažšie sa mu zaspávalo (niekedy to trvalo aj 3-4 hodiny kým zaspal). Začali sme ho kúpať ránoo po zobudení a problém bol vyriešený.