Zaspávanie (odnaúčanie) bez ulitky

anonymmb
4. jún 2015

Žienky. Bojujem so synčekom. Máme 4 mesiace zajtra a od narodenia musí spinkať v ulitke lebo ináč spať nevie. Problém ale nastáva v posledných dňoch, lebo malý naberá na sile a z ulitky sa mi dokáže vyslobodiť. Skúšala som už 4 rôzne čo mán doma a zakaždým je to to isté. Napr. dnes v noci. Nespala som súvisle ani hodinu a pol lebo on sa vždy z ulitky dostal a to ho zobudilo. On totižto hneď ako sa dostane na ,,voľno" tak začne neskutočne rozhadzovať rukami-nohami a budí sa automaticky. V noci sa za pár minút dokáže otočiť o 180° len tým, že nie je zviazaný. On to má ale celkovo komplikované s tým spánkom, lebo sa budí po pol hodine cez deň a v noci 3-4krát. No dnes to bolo hádam aj 8 lebo zakaždým keď som ho zviazala sa on vyslobodil a začal plakať. V ulitke mu je dobre, ale už tak neni schopný spať. Máte niektorá radu alebo skúsenosť ako na to?? Je tu nejaká, ktorej bábatko malo ,,syndróm nepokojných rúk" a ak áno tak ako dlho to trvalo?? Ďakujem vopred za rady a skúsenosti 😊

sybo5
4. jún 2015

ty si si dietatu hned aj diagnozu stanovila .. 🙂) .. Môj malý je naučený v perinke, a už je do nej dosť veľký. Má 5 mesiacov. A má takú silu, že aj ked je uviazaný , tak sa dokáže aj v tej perinke pretočiť na brucho. Ja ho ked spí, tak ho poobkladám pevnými poduškami. Mám tak zatial istotu, že sa mi nevykope a nepretočí. Skús svojmu drobcovi ked zaspí, ho ešte spevniť po jeho bokoch pevnejšími poduškami. Mne to zatial funguje. A tiež nepatrí medzi spachtošov, 20 min. a dosť. To tak asi 6x za den. A v noci kedze je kojený, tak je hore aj 4-5 krát. Som sa naučila, kedze toto je moje druhé bábo, že zbytočne nerobiť z takýchto vecí ťažkú hlavu. Je to síce náročné obdobie, ale ubehne veľmi rýchlo a aj dieťa sa veľmi rýchlo mení. To čo je teraz akože problém, za mesiac byť nemusí. Ja predýchavam.

koralka123
4. jún 2015

pomooooc ....niekto vymyslel ulitky ..a teraz bude musiet niekto vyysliet novu ........ vec , aby sa dieta odnaucilo od ulitky , genialna ........tato dnesna doba ... nie je lepsi biznis ako cokolvek co suvisi s porodom a mini detmi ... ja len ziram ake hluposti - zbytocnosti dnes vymyslia pre male deti , a vsetci ti rodicia to hufne nakupuju ... i ked to vyuziju velakrat len par mesiacov ......

werka_t
4. jún 2015

Neviem co je to ulitka…ale to co citam neznie dobre

timea7
4. jún 2015

@koralka123 dávno som nečítala taký super príspevok!!!! Tiež súhlasím, že si to maminy vedome sťažujú vymýšľaním somarín na uspanie dieťaťa, aby ho potom mali od čoho odúčať - uspávanie na prsníku, na lopte, hojdaním v kočíku, pri hudbe, v ulitke.....

mirka0677
4. jún 2015

@anonymmb pozri sem, je to niečo podobné.. http://www.buvko.sk/buvko-pyzama/ ale nepoznám nikoho, kto to používa.
radšej pomôcť bábu, keď má nejaký problém, hoci aj "vyhodenými" peniazmi, ako sa pozerať, ako sa trápi.. a rodičia v noci s ním. bohužiaľ, nie každý má rozprávkové dieťa, ktoré zaspí samo a prespí celú noc.

koralka123
4. jún 2015

ved prave radsej pomozem dietatu ako ho zvazovat .... dieta place ak ma problem , a co pomoze ked ho zviazem ?? zabranim mu pohybu a vycerpane , ked si uvedomi, ze uz sa ani pohnut nemoze ..zaspi ... ked vidim tie obrazky zviazanych deti je mi z toho lutostivo tazko , ja by som toto dietatu nedokazala urobit .... ked si predstavim , ze by som ja mala byt takto zviazana ..... fuuuuuu............ a ano , mam deti , nie jedno , mam viac ako dve deti , vsetky som porodila v tomto storoci ... takze nie som "stara skola" , len sa pozeram na to co je pre dieta dobre ... prve dieta mi velmi cato plakalo .... prvy rok skoro cele noci , takmer som nespala .... ale radsej som ho nosila niekolko hodin v noci na rukach a hojdala , alebo som si ho dala k sebe do postele ..a to vzdy pomohlo , ludske teplo a objatie nevynahradi ziadna ulitka , radsej nebudem spat ja, ked vidim ako spokojne tesne vedla mna odfukuje moj drobec , ako by som ho mala zviazat .... proste sa mi ta ulitka straaaasne nepaci .... zviazem do ulity a odlozim ......to je riesenie ????????????

mirka0677
4. jún 2015

Tak na toto najlepšie odpovie zakladateľká, prečo dáva do ulitky. Ja so pochopila, že nie kvôli zaspavaniu ale kvôli nepokojnemu spánku: bábo sa V noci samo zobudí na to že rozhadzuje ručičkami A udiera sa do tváre. Sú to akoby tiky, mal ich aj náš malý ale našťastie len chvíľu A slabé. Ale aj tak som ho musela balit prve 2 mesiace do perinky..

grasia1
4. jún 2015

@koralka123 Kedze si nemala dieta s tymto problemom tak to nedokazes pochopit. Babatko sa ti budi a place na to ze rozhadzuje rukami a to je jeho problem, nic ine. A ano pomoze mu jedine to ze ho zviazes. Nech to vyzera akokolvek babatku je tak dobre lebo sa citi stiesnene ako bolo v brusku. A nezaspi od vycerpania ale sa tak ukludni. od vycerpania by zaspalo ak by si ho nezabalila ale to tak na 5 minut kym by nerozhodilo rukami. Moj syn tak spaval do 6 mesiacov a to aj v noci aj cez den neutrpel ziadnu ujmu ani traumu. s volnymi rukami by nezaspal ani pri mne v posteli ani na rukach. Teraz mam druhe a zavinovacku som ani nevytiahla lebo to nepotrebuje. ta spi zas na bruchu. kazde babatko je ine.

hradnapani
4. jún 2015

ach toto vecne sudenie na koniku... a hlavne, ked dotycne tento problem nezazili. 🙄

@anonymmb poradim ti, neber mu ju, pokial sa da. O mesiac ci dva, moze byt vsetko inak. Ale mozno ju bude potrebovat este dlhsie. Ale ver, ze jedneho dna ju nebudete potrebovat. Len sa zbytocne neznervoznuj 😉

anonymmb
autor
4. jún 2015

@koralka123
@timea7
@koralka123 Toto je take tipicke Slovenske, urobit rozsudok a podpisat!! Takze tiez tipicke zenske, lebo iba my zeny vieme sudit a nevediet dovod...nam staci, ze dietatko spava v ulitke, fotka ako to vyzera a PANE BOZE, co to ta matka robi!!!??? Zeny....vy ste ma proste rovno zhovadili s prepacenim, aj ked neberem to nejak tragicky. Ako pise @grasia1 kto si nezazil, ten nepochopi!! Ci vy si myslite, ze ja ho davam do tej ulitky s nadsenim a otazku ako ho odnaucit tu davam len tak z nudy aby sa do mna mohli navazat ine zeny?? ...v prvom rade ste sa mali zamysliet nad tym, ze som si tento sposob spinkania nevybrala ja ako MATKA, ale moje DIETATKO samo. Ano, uplne sa stotoznujem s @grasia1 ...ani ja nemam ukazkove dietatko a za 4 mesiace si prechadzam obrovskou skuskou. Sama v zahranici, prvorodicka, maly je uplakany, nepomaha mu nic, malicko a zle spinka, donedavna malo priberal, nerad sa nosi v satke ci ergonosici, nerad spi v kociku, nerad v nom co i len sedi (aj ked poslednu dobu sa to zlepsuje co sa kocika tyka), nerad robi jednu vec dlhsie ako 2 minuty, vstava o 6.00, spi cez den po 30 min. a nasledne je 2 hodiny hore a takto sa to opakuje cely den, takze mam co robit aby som ho zabavila. Som maximalne vycerpana, mam hlavu v smutku, matersku som si este ani naznakom nezacala uzivat, mohla by som tu pisat milion veci, ktore maju radi deticky a moj syncek ani nahodou, aĺe viete co?? Cez to vsetko je moje VSETKO a cez to vsetko sa mu snazim celymi silami pomoct!! Spominana ulitka (alebo teda ta vec, ktoru vy mate za straaasne zlu pre dietatko) je u nas potrebna. Bola od narodenia. Zila, moj syncek inac zaspat nevie. Uz v porodnici tak spinkal, lebo mu ruky vystrelovali do nebies, ale to som brala. Zajtra ma 4 mesiace a ano, cuduj sa svete, stale ma ten isty problem. Stale mu rucicky-nozicky vystreluju kade tade pokial je na volno. Uvediem vam priklad. Normalne sa mi malicky budi 2-3 a maximalne 4 krat za noc. Vacsinou 2. Nakrmim a spi dalej. Ale tuto noc?? Co sa stalo, bolo, ze nejakym sposobom sa moje dieta z ulitky vyslobodilo a zacalo revat. Povedala som si OK a zaviazala ho zas. No nejdem to tu rozoberat, ale opakovalo sa to 8krat. Vzdy sa zobudil a rucickami sa udieral, trhal a budil sa tym. Co sa mi stalo cez den?? Ok, skusila som ho dat spat. Obcas pospi dlhsie, zvacsa ten prvy spanok po zobudeni. Dala som ho spinkat na volno, zaspal, lebo bol mooc unaveny a spal v hojdacke, takze rucicky mal pri tele a nemohol s nimi tolko manipulovat. LENZE, preslo 36 minut (aby som bola presna) a moje dieta sa s placom zobudilo na to, ze nema zviazane rucicky a ze mu vystreluju az nad hlavicku!! Nechala som ho tak, dala som mu cumlik, poladkala, prihovorila som sa mu, ze som tu a mal spinkat dalej, lenze nie. On spustil rev. Preco?? Lebo mu nedovolili pokracovat v spanku jeho vlastne ruky! Takze nastal pokus....zobrala som ho, dala do ulitky, poriadne stiahla a v momente mi zaspal este na rukach kym som ho preniesla naspat do hojdacky a spal dalsiu hodinu!! O toto ide zeny!! Ja si NEVYBERAM, VYBERA si on a toto mu je prijemnejsie a vlastne bez toho by nezaspal. Lenze ja ho chcem od toho odnaucit spinkavat tak. Tiez mi nerobi dobre pohlad nanho ako na husenicku (aj ked jemu je tak prijemne). V noci sa mi zacina viac a viac mrvit, rotovat v postielke a ja chcem, aby bol v bezpeci. Aby ked sa nahoodu prevrati na brusko tak sa mohol podpriet rucickami a aby sa nestalo, ze si ostane lezat na nosteku a ustockach a nebodaj sa mu cosi stane!! Chcem prenho to najlepsie. A hoci mu je v ulitke prijemne, uz sa z nej dokaze vyslobodit a stazuje tym vsetko aj nam ako rodicom. Mne nerobi problem k nemu vstavat aj 8krat, hoci som potom nervozna a nevyspata. Lenze preco to trpiet ked sa da dietatku pomoct?? TAKZE, poprosim nabuduce nesudit hned bez vysvetlenia. Mozno raz úrave vase deticky budu mat deticky, ktore budu na ulitku odkazane a mozno az potom pochopite! Tod vsio...dohovorila som ...houk 😀

danjelca
4. jún 2015

@anonymmb na brusku ti ako spava?ulitka je skvela vec a kasli tu na maminy co ti to tu kritizuju moj maly zaspi len na bruchu

anonymmb
autor
4. jún 2015

@grasia1 presne ako si napisala ty... malinky si to vyzaduje, bez toho rukami ,,maluje v tme,, 😒 a ja si neviem rady.
@hradnapani ja by som nemala problem, len on uz sa z kazdej jednej vyslobodi :( a tiez sa bojim ako som v prispevku hore spominala, ze sa cosi stane, prevrati sa na brusko a bude zle ...aj ked najskor by asi zacal pistat a mam aj monitor dychu, ale jeden nikdy nevie.

anonymmb
autor
4. jún 2015

@danjelca na brusku vobec :( ...uz len ked trenujeme hlavicku tak nervaci, ze na nom musi byt ... aj to dufam, ze sa zmeni casom. Ja na ulitku nedam vobec dopustit, pre nas to bola a stale teda je jedina zachrana.

timea7
4. jún 2015

@anonymmb sorry, nechce sa mi to čítať, nikto sa do teba nenaváža, sama vidíš, že si si tým vyrobila ďalšie problémy - ako ho odnaučiť. Niekedy sú veci, ktoré sa zo začiatku zdajú zložitejšie nakoniec jednoduchšie. Ak si myslíš, že každá z nás tu mala bábätko, ktoré večer položila do postieľky a ráno ho z nej vybrala, ktoré neplakalo, dobre jedlo, nemalo žiadne zdravotné problémy, tak si na omyle.

anonymmb
autor
4. jún 2015

@timea7 tak si to precitaj a pochopis, ze JA som si nic nevyrobila...ze to nie je MOJA, ale JEHO volba, ze tak spinka! To nehovorim, ze kazda ma ukazkove dieta, vobec nie a kolko zien je na tom horsie ako ja. Len ma zamrzelo, ze sa tu robia sudy a clovek ani nevie co je vo veci a ako to je.

lenka_21
4. jún 2015

Mozem napisat za seba - ja som sa tiez snazila riesit zaspavanie v takom smere, aby som si neuviazala kamen na krk - takze nechcela som ziadne skakanie na lopte, zaspavanie na prsniku, hodiny hojdania na rukach, pochodovanie v manduce a pod. Deti spia so mnou v posteli, ale iba v pripade ak su chore (kedze ich mam 2 male neviem ak by som ich od tej postele rozdelila) , kojila som obidve az doteraz a vstavala 8 mesiacov (potom som nocne kojenie sekla)...

@anonymmb mala som to iste co pises ty, sice som nemala ulitku (balila som maleho do plienky), ale on si vyslovene taketo balenie "ziadal" ...tiez ho tie rucky hned zobudili, ako nahle sa mu pohli bol hore...a aj doteraz nema rad ked mu rucky lietaju, spava v kutiku postielky a ma rad ked ho pevne zaviniem do paplonika... Nam pomohli 2 veci: zacal spavat na brusku, zo zaciatku sme sa ho bali oblozit vankusmi a spaval vo vanicke od kocika (dali sme ju do postielky) - bola velmi uzka a to mu vyhovovalo....mala som pocit, ze je tam ako sardinka 😀 , ale ked sme ho dali do postielky tak to bol vzdy plac, cestovanie po postielke... Ano potom neskor sme ho obkladali v postielke tak ako pise @sybo5
No ja som sa nebala spania na brusku (proste na chrbte sa mu nepacilo a nevidela som dovod preco ho nutit), dokonca som nemala ani monitor dychu...

lenka_21
4. jún 2015

@anonymmb trosku som precitala co si pisala...moje obidve deti spavali na brusku od malicka a nikdy sa nestalo to ci pises...dokonca sme to zvladli bez monitoru dychu...

timea7
4. jún 2015

@anonymmb väčšina problémov zo spaním nastáva vtedy, keď dieťa prejde do fázy, keď už nespí tak hlboko a zobudí ho aj najmenší podnet, väčšina sa budí preto, lebo niečo nie je tak, ako keď zaspávali - nie sú v maminom náručí, necítia skákanie na lopte, nie je prsník v ústach....znovu sa podarí ich uspať tým, ako sú zvyknuté a všetko sa opakuje - tvrdý spánok, plytší, prebudenie, plač - začarovaný kruh. Nemáš to ľahké, sama v cudzine, ale sama vidíš, že ulitku nemôžeš používať dlhodobo. No spávanie na brušku...neviem, bála by som sa, aj keď aj mne spávalo na brušku hádam od šesť týždňov, ale vtedy som nemala poňatia o Syndróme náhleho úmrtia, ku ktorému dochádza oveľa častejšie práve u týchto detí. A keď sa dieťa už vie obrátiť a na brušku sa mu nepáči, aj tak nebude v tejto polohe spať.

lenka_21
4. jún 2015

@timea7 suhlasim so vsetkym co si napisala...u nas bol problem s priestorom...maly neznasal volnost a nema ju rad ani teraz v postielke... obcas je tak schuleny v kutiku, ze ho ani nevidiet a hladam lupou 😀 😀 😀 Ako som pisala, spanie na brusku a oblozenie vankusimi pomohlo...na tie lietajuce ruky sme balili do uteraka (ak spal na chrbte) a potom sme na pyzamko nasili vacky kde sme mu ich strkali 😅

alwap
4. jún 2015

my sme zaspavali so zavezovanymi ruckami tiez. ako pises maly tak metal rukami ze sa sam budil. zaspal a o miut bol hore lebo si pichol do oka alebo do osa. my sme si ale robili ako keby trojklanu satku. normalne tensiu deku ako trojuholnik a tak sme ho viazali.. tiez som z toho bola nestastna a ludia mi hovorili ze to vyzera hrozne, ale nas maly takto spal a bol pokojny. ved aj v neocniciach najovsia viazu s rukami dolu do perinky, takze v tom evidim problem. nas maly nam dal sam najavo ze to uz nepotrebuje a to tak ze raz sa sam ulozil bez viazania a pekne spal. ono to asi pride samo a babatko to da vediet. 🙂 drzim palce a moje heslo: kazda mamina vie co ma robit aby jej babo bolo spokojne - a tie otatne nech nesudia,.... 🙂

julia92
5. jún 2015

zeny, prepana... ani som nevladala docitat tie vase vsetky komentare, lebo mi zle prislo... 🙄

@anonymmb nic si z nich nerob 🙂 moja spala v ulitke 3 mesiace... cca prvy mesiac alebo kolko (myslim, ze aj viac) bola v ulitke takmer cely den. Spokojnucka, pekne spala. Asi posledne 2-3 tyzdne som ju davala do ulitky uz iba na noc. Teraz ku koncu uz bol tiez problem, aby sa nevyslobodila, dokonca som ju potom este previazala stuzkou, ale uz som videla, ze je kus nepokojna, tak som ju pred dvoma dnami vyskusala dat spat na noc bez ulitky. Dala som ju na vankus (aby bola kus sikmo), na bok, medzi nozky tiez vankus, medzi ruky dalsi, polozila som jej tam este plienku a tak je spokojna. Ona proste potrebuje byt oblozena, potrebuje mat nieco blizko pri tvaricke (ci uz plienku, alebo ten vankus) tak sa asi citi bezpecne. Skus oblozit maleho- len taky napad, uvidis, ci to pomoze. Skusaj naprv cez den to robit... Budem drzat palce. A len tak btw mojej sestry mala spala v noci v ulitke do polroka 🙂