Zaspávanie na rukách

barunka20
16. jún 2014

Mile mamicky, zaspí váš drobec len na rukách a zobudí sa zakaždým, keď ho chcete položiť do postieľky alebo odísť z miestnosti? Ako to riesite ?

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicolle21
16. jún 2014

u nas pomohol len cas.. rychlo som pochopila, ze ho neprekabatim, takze na denne spanky si chodim oddychnut s nim (on spi sam, len pri zaspavani ma drzi za prst a pocas spanku ma parkrat skontroluje, ci som tam), co je z casti aj preto, ze mame maly bytik a kym spi, tak ci tak by som nic nemohla robit..
a na nocny spanok sa uspavame na rukach, ale ja pritom tak napoly lezim, uhojdam ho a necham isty cas, aby tuho zaspal, potom ho nezobudi ani prelozenie.. zo zaciatku som to robila na posteli, potom som ho len prekoprcla na druhu stranu a vstala, teraz ho uz uspim kdekolvek, najcastejsie pred telkou a prenesiem.. uz je zvyknuty..
ale som toho nazoru, ze dieta od maminej pritomnosti neoducis, zbytocne to budu len stresy pre obe strany.. toto obdobie ako vsetky ostatne, je len vyvojova faza, ktora pominie 🙂

sadul
16. jún 2014

no je to veru tak, naucila som si ju tak zaspavat, ine to uz v najblizsej dobe ani nebude...aj teraz som ju bola uhajkat a zakazdym ked som ju ulozila tak sa zobudila, polozila som ju asi na 5.krat a konecne zaspala. ked totiz vidi ze je v postielke, tak sa hned zobudi a zacne mrnkat.potom sa uz len postavi a place, tiez si myslim, ze odchadzat a nechavat ju tam nema vyznam, uz sme to skusali, jednoducho si zvykla a hotovo, musime to vydrzat..tak drzime palce aj vam

alexanotbad
16. jún 2014

nas starsi zaspaval na rukach, udrgali sme ho, pockali cca 10min, dali do postielky a spinkal. jedneho pekneho vecera ma to uz prestalo bavit, tak som mu len dala pusu, pohladkala, dala do postielky, odisla a trpla, co sa bude diat. podebatoval si, zakratko zaspinkal. odvtedy zaspava vecer bez problemov sam 🙂 .
ale trvalo to...
u mladsieho som povedala, ze uz rovnaku chybu neurobim, tak ten zaspaval sam od narodenia. akurat teraz od 16m zacina vymyslat a chce zaspavat a spat vo velkej posteli :(

19841002
16. jún 2014

@alexanotbad a ako si to docielila? Moje malé má3 mesiace ale samo by nezspalo,hlavne aj preto,lebo neustále máva rukami. Chcela by som ju naučiť na nejakého mojkáčika no neviem ako na to.

shrekula
17. jún 2014

...... mám dve dcéry. prvorodená bola naučená na ruky, hojdanie, mojkanie atď, a to jej vydržalo až do takých cc 3 rokov. nedokázala sama zaspať, stále som ju kolísala či už v kočiari, alebo na rukách, dokonca sme ju uspávali v aute, keď sme ju vozili hore-dole.no bolo to ťažké. druhá sa mi narodila do roka po prvej. ako som prišla z pôrodnice položila som ju do postieľky, najprv plač preveliký, ale potom bol pokoj. aj ju som samozrejme vzala na ruku a pomojkala, ale ako som ju položila do postieľky sama zaspala, žiadne hojdanie. a hlavne som ich od mala učila, ktorá posteľ je ich, do manželskej mohli, len keď boli choré, ale na spanie mali svoje postieľky.

shrekula
17. jún 2014

@19841002 .... mám kamarátku, ktorej syn sa rád hral s plienkou. len tak mu ju dala do postieľky a on si ju ťahal a cmúľal, kým nezaspal.

ankaevka
17. jún 2014

mám 3 deti a každého jedného som uspávala cez deň na rukách, nič ťažké to pre mňa nebolo, sadla som si na gauč, položila si ich na hruď tvárou ku mne, hlávku si položili trocha nižšie od pleca, pohojdávala som ich a potichu spievala a do 10 minút spali...potom som ich preložila na posteľ tak aby som kontakt prerušila až po položení, pomaly a hneď som ich prikryla, tým pádom sa nezobudili

alexanotbad
18. jún 2014

@19841002 no nejako to islo samo. nakojila som ho, pomojkala, dala do postielky a odisla. ked plackal, prisla som, pomojkala, ukludnila, dala do posielky a odisla. niekedy zaspinkal hned, inokedy som tam bola viackart. islo o to, aby zaspinkal sam, nikdy som ho nenechala plakat. a islo to, v podstate bez problemov. 🙂
a co sa mojkacov tyka, tak na to je este si myslim malicka, skus o par mesiacov. 😉

lucianak
18. jún 2014

Ja som uspávala na rukách od narodenia do asi 15mesiacov. Potom som s tým sekla, lebo ma strašne boleli ruky aj chrbát. Síce spočiatku nechcel sám zaspať v postieľke, ale zvykol si a nič lepšie som nemohla spraviť a teda bol už najvyšší čas, aby sa to naučil aj sám 😉