Zaspávanie na prsníku a reflux

lily_279
16. jún 2022

Zdravím. Chcela by som sa opýtať... Môj 2 týždňový synček mi pri kojení zaspáva na prsníku. Keďže má reflux tak by mal byť po kojení vo zvýšenej polohe, ale keď ho zdvihnem na hruď a dám odgrgnúť tak sa preberie, ostane nervózny a ďalej nespí. Čo mám robiť? Ďakujem za odpovede.

werony_n
16. jún 2022

@lily_279 skúste ho dat do postieľky a na bok, ja som tak dávala dcérku stále, keďže vkuse grckala a odgrgnut nechcela.

july0
16. jún 2022

Ja som ho odgrgnut nedala v noci. Vzdy ked som zdvihla s grgnutim bolo aj vracanie a ked som ho nehala tak tak spinkal v klude dalej ani negrcol, u nas to bolo tak ze po kojeni ziadny manever s nim vobec nehybat

simsalabim
16. jún 2022

@lily_279 nedovolit zaspat. Ked zaspava, dat odgrgnut a potom ulozit. Mala som dve refluxove deti.

sakaca
16. jún 2022

@lily_279 dojčiť v polohe v ktorej je zvislo. Pripadne v satke alebo v nosiči. Ja som menšiu cez deň dojčila v nosiči pravidelne a grckala me ej ako staršia. V Rischino nosiči to ide jednoducho

sykoroka_dizajn
24. jún 2022

Skús dojčiť vo zvislej polohe - vertikálnej. Nám to pomohlo trochu - že väčšinou si odgrgne pri alebo na konci dojčenia a tak aj zaspí