Zaspávanie 7 mesačného bábätka

27aduska
4. apr 2014

Dobry vecer, chcem sa spytat ake je vase uspavanie babatiek, totiz moja zaspi len po mlieku alebo caju tak fungujeme aj ez den, a v koci samozrejme ten ju usoi aj bez ale takto inak nie len ta flasa ju uspi, ale rozmyslala som nad tym ako to bude ked bude vacsia..ako ju budem moct uspat nemate niekto taku skusensot s tym?😉) a este dodam ked ju uspavam tak sedim mam ju na rukach na takom mensom vanusi a tak papame je to take polopestovanie ale ako to zmenit akebo zmeni sa to same? Dakujem za vsetky odpovede

fopka
4. apr 2014

menit sa ti to zrejme bude tazko, ked je malinka zvyknuta zaspavat ti v podstate na rukach, sesternica uspavala maleho stale na rukach hopkanim na fit lopte. a ked mal maly myslim necely rok, tak zistila, ze uz nevladze a ze urobila hlupost. zacali "odvykacku". trvalo to dlhsie a bude to samozrejme chciet aj dostatocnu tvoju trpezlivost a "odolnost" voci placu... u nas zaspavanie jednoduche, polozim do postielky, poviem dobru nocku a odchadzam z izby. samozrejme, niekedy sa musim vratit, lebo strati napriklad dudlik pri vystrajani a pod., pripadne potrebuje este grgat. ale inac ziadne ceremonie, ziadne spievanie, hajkanie ani nic... ale ja som to praktizovala tak od sameho zaciatku. no a po piti mliecka nam spanie hned nehrozi, kedze sa musi poriadne vygrgat lebo potom nemoze spinkat a sa budi... takze chodime spinkat takmer hodinu po napapani, po ciastocnom vytraveni

ivanapetrasova
4. apr 2014

Neboj to sa casom meni. Dietatko bude vek8m menit spinkacie ritualy. Mne maly do 8 mesiaca zaspaval v postielke, tak ze som pri nom sedela a on zaspal. Od 8 do 12 mesiaca nezaspal inak ako na prse (alebo v kociku). Bala som sa ako to bide dalej ked ink zaspat nechce. No a posledne tyzdne uz zaspi aj bez prsa, len pri nom lezim, on sa prehadzuje, blaboce a po chvilke sa ulozi a zaspinka. Inokedy zaspi na prse.. ako kedy. Ale uz viem ze zaspi aj "sam" teda nie pri papani mlieka. Ja nie som za drsne metody zaspavania, nechavam to na dieta a verim ze casom sa postupne nauci zaspinkat sam. Kym nie je na to pripraveny tak mu pomaham. Maly ma skoro 14 mesiacov a uz niekolkokrat si sam zmenil sposob zaspavania. Neboj sa, za par noci moze kludne zacat zaspavat aj bez flase, chce to cas.

josenka
4. apr 2014

@27aduska Ale zmení sa to, neboj sa 🙂 . Mám tri deti, pri každom sme prešli rôznymi fázami uspávania, od nosenia na rukách, hojdania na fitlopte, zaspávania pri dojčení, uspávania v kočíku, raz som uspávala ja, raz manžel, všelijako. Postupne, ako rástli, tak sme prešli na uspávanie v postieľke - ležala som pri nich a držala za ruku, hladkala, potom sme zase prešli na uspávanie v postieľke také, že ležkali a ja som z vedľajšej izby vždy zareagovala, keď ma oslovili a tak postupne sa naučili spávať sami. Bábo keď dozrieva, dá si aj viac vysvetliť a všetko môže ísť v pohode - tvojej i dieťatka, takže žiadny strach, zo všetkého vyrastie. 🙂 Uspávaj tak, ako je to príjemné aj tebe, aby si nebola "zmordovaná" z uspávania. Veď maličkí sú fakt len chvíľku, tie návyky môžeš postupne korigovať tak, ako si ich predstavuješ. Proste každé dieťa je iné, náš prostredný bol asi fakt najhorší so spaním a teraz zaspí aj pri zasvietenom svetle, hocikde a hocikedy, dokonca si aj sám povie, že už má dosť a ide spať. 😀 Takže pohoda, držím palce.

ivanka.7
4. apr 2014

@27aduska tie zaspavacie ritualy sa menia, ja by som nic nerobila nasilne. Ja som uspavala na rukach, tesp. na tom dojciacom vankusi, aj na fitlopte, aj pochodovanim, na prsniku... tak rozne. Do toho 8. mesiaca - odvtedy Eli zaspava na prse tak ze spolu lezime v posteli. Ale napr. ked ju strazia cez den svokrovci, tak zaspi v kociku svokre. Prosto ma svoj ritual, ale so mnou ho ma iny ako so svokrou 🙂 (logicky 😀)
Takze ja by som nestresovala, ono sa to moze hocikedy zmenit. Ak ti to vadi, skus pomaly postupne menit (ja som najskor hojdala Eli tak, ze som s nou sedela na posteli a pohojdavala ju v naruci na prse... o tyzden-dva uz stacilo ze som s nou v tej posteli lezala - bez placu a nervov).

standu
4. apr 2014

moja ma takmer rok a zaspava vylucne pri dojceni popripade v aute ak niekam ideme. vobec neriesim ako bude zaspavat o pol roka 😉

27aduska
autor
5. apr 2014

@ivanapetrasova a ako si ukladala svojho spinkat jednoducho si ho polozila a spal? Joj kedy to ja budem mat...a ak sa smiem spytat ako spava na chtbatiku ci boku, brusko?teda myslim od roho osmeho mesiaca ako zaspal sam..len tak pre zaujimavost;))

27aduska
autor
5. apr 2014

@josenka jej tak to je potom riadna zmena, lebo mi o asi tak teraz mame ziadn svetlo, telka stisena ticho v izbe a uz ked mi zaspava nesmie nic buchnut z vedlajsej izby a takk proste je to take a zaspi mi iba ked nieco pije;/ a kedy v ktorom mesiavi sa ti to zmenilo a ako?🙂 jednoducho si polozila do postielky ?no a moja spavava na brusku a keby ju tak polozim co som aj skusala tak zdviha hlavicku obzera sa kruti a tak ;/ a je po spani,..

27aduska
autor
5. apr 2014

@ivanka.7 ne nevadi mi, len sa obavam ze ked bude vacsia a vacsia ako to bude;/ ved cil je tazka ale nie az tak co budem potom robit;/..ale zaujimave je ze vsetky co ste mi tu odpovedali tak od 8.mesiaca sa vam to zmenilo.,tak dufam ze aj mne ale ked moja mala spava vpostielke a na brusku a sme na UM, nespava pri mne v posteli, ale aj tak keby ju polozim sa zacne dvihat hlavickou a je pospani tak stalw praktizujem sedenie ruky a flasa, lebo viem keby ju len tak polozim pokial tak tvrdsie nespi tak sa rychlo prebere a je po spani...:/

zuzanockamt
5. apr 2014

@27aduska neviem, preco sa stresujes dopredu, ze ako to bude ... taketo uspavanie je normalne, casom sa to zmeni same 🙂 ... viem o com hovorim 🙂 😉

ivanapetrasova
5. apr 2014

@27aduska moj maly spinkal sam v postielke do 8 mesiaca.nakojila som ho, odgrgla, dala do postielky a kym nezaspal som pri nom sedela, robila ššš a davala dudlik ked ho vyplul. Spinkal len na chrbte lebo sa nevedel pretocit. V 8 mesiaci mu zacali rast zubky, zacal odmietat dudel, do toho sa naucil pretacat a sadat, takze uspavanie sa uplne zmenilo. V postielke uz nechcel byt, stale si sadal a plakal, dudel nechcel. Takze od vtedy spi s nami v posteli. Uspavat som ho zacala na prse poleziacky. Toto trvalo az do roka. Inak vobec nezaspal. Nik iny okrem mna ho neuspal. Od toho osmeho mesiaca zacal aj spavat kadejako - na bruchu, na boku, na chrbte, proste ako sa prekrutil, to sa uz nedalo regulovat 🙂 no a momentalne je to tak ze spi stale s nami v posteli, resp. prisunuli sme postielku bez bocnice k nasej posteli a uspavam tak ze ho po leziacky kojim, ale cim dalej tym castejsie sa stava ze sa napije a odpoji sa, mrvi sa trosku, poblaboce, ja pri nom len potichu lezim a on po chvilke zaspi.. takze sam v postielke zaspaval len ked bol maly, teraz zaspava so mnou vo velkej posteli.