Zaspávanie 5 mesačného synčeka

bobana297
13. mar 2017

Ahojte.skusam pisat este raz.mam 5 mesacneho synceka a uz 2 tyzden ho ucim zaspavat sameho v postielke. nakolko sme ho uspavali na fit lopte a uz to bola strasna zataz ☹ nakolko ma uz 10 kil. a myslim si ze aj tak mu to moc nepomahalo kedze mu musela vsetko vibrovat v brusku. pri zaspavani prvy tyzden len tak mrnkaval a potom zaspal no teraz mu hadam pojde aj dalsi zubok jeden uz je vonku. a plackava viac a dnes je to dva tyzdne co ho takto ukladam. prosim vas zeny mate s tym niektora skusenosti alebo robili ste to tak? kolko Vam to trvalo kym to islo bez placu? ak je tu ta tema vopred sa ospravedlnujem ale potrebujem radu a trosku podporit. dakujem 😢

ivanecka0602
13. mar 2017

Ako moj nazor je ze dieta nenaucis kym samo nechce...ja mam 6 mesacnu dceru...od 3 mesiacov chcela v noci spat v postielke na volno to bez placu ale napr. cez den stale v zavinovacke a nosit hojdat. Asi mesiac do zadu som skusila dat na postel a zaspala niekedy hned niekedy trichu placu...ale...cim je unavenejsia tym zaspi skor bez placu a vrtenia sa...v kociari na prechadzkach aa tak tuli k decke a na posteli k vankusu...cez den nechce spat v postielke....je to podla mna o pozorovani a skusani lebo kazde babo je ine

katrin21
13. mar 2017

aby spal, potrebuje byt hlavne unaveny... ak ho ukladas, ked este nebdel dlho, tak bude tazko zaspavat.
Druha vec je, ze ked si ho naucial na pohyb, nejaky cas trva , nez si odvykne, ale treba skusat systematicky.. nie len polozit a nechat revat , to nie je cesta...
treba polozit, ked sa rozplace ist za nim, utisit ale nebrat na ruky.... a takto dookola, aj 300x ak bude ttreba.... ale 5 mes babo je este moc male.... to by som takto netrapila...beste aspon 1-2 mesiace treba pockat, potom okolo 6 mes. sa uz detom fazy spanku menia a aj rezim sa prisposobuje avedia sa naucit spat inak..
Skus ale zatia aspon to, ze hojdaj co najmenej.... malilinke pohyby, stale mensie a mensie...a az do uplneho zastavenia a potom polozit...
Z vlastnej skusenosti viem, ze zaspavanie cez den je horsie a ine ako vecer.... ale pomahaju ritualy... Vecer to iste robit, nam pomaha kazdy den kupel, ulozit na postel, obliect spaci vak, dat mlieko uz v pritmí a potom len dudlik, plienka do ruky a ona sa učučka uz sama..... vie, ze ta plienka tam je, vie si ju nahmatat, opriet si licko o nieco makke. dost to pomaha
Dieta sa potom aj v noci budi prirodzene a ked precitne, chce taky sposob zaspavania ako pozna ... ak je to prsnik, tak vyzaduje prsnik, ak ej to hojdanie, alebo dudel, hlada to.. Takze si treba rozmysliet, ako naucis zaspavat dieta, lebo horsie as toho zbavuje....
je dobra kniha Kazde dieta sa vie naucit spat , je to pdf-ku a ver, ze vobec nie je o nejakom bezprizornom vyplakani sa dietata do aleluja.. VObec nie....
Pochopis z nej, aky rezim dieta ma mat, aby bolo aj unavene, aby spalo dostatocne a aby zaspalo aj same... a ako sa k tomu dopracovat... a comu sa vyvarovat... Je to pisane odbornikmi...
napr. kopec bab tu ma deti, co spia len 20minutove spanky od malicka. a aj to sa tam riesi... a vela babam to pomohlo, aby im deti zacali pekne spat aj dlhsie pocas dna. 🙂

bobana297
autor
13. mar 2017

@katrin21 dakujem za radu. on ked placka vzdy mu tam pridem po takych 10 minutach dam dudel popripade otocim ked je na brusku a zaspi. uz mu to trva menej tak som zvedava ci to da uplne bez spanku. a neviem prosim ta link na stiahnutie tej knihy? uz som to kutrala ale nenarazila som na to. dakunem ti velmi pekne 🙂