Zaspávanie 3-ročného dieťaťa

desgaire
22. nov 2022

Maminky, ako zaspavaju vasi skolkari a o kolkej? Nasa je vacsinou o pol 8 v posteli, cez obed spava v skolke, rano vstava pred 7..chvilku sa pohra s plysakmi v posteli a potom pocuva rozpravku.. ked je sama nevadi jej to ale po dakej polhodinke nas vola a chce aby sme ostali.. mne to nevadi rada s nou pobudnem ved rastie tak rychlo ale casto tam lezim aj hodinu, aj teraz zaspala az o 21:30, stale myslim len na to ze som mohla upratat riad napr alebo ist do spdchy.. velakrat pri nej zaspim ze odtual idem rovno do postele takze nemam nic z vecera... mame male babatko tak ju nechcem odstrkovat ale uz ma to nevavi takto😄zeby bola malo unnavena? minule som skusala uspavataz od 20:45 a aj tak jej to trvalo presne bodinu😄

bluka2
22. nov 2022

To je bežné v tom veku, postupne telo potrebuje menej spánku a ako sa ten čas zaspávania predlžuje, môžeš vypustiť ten obedny spánok. Potom zas pôjde spat skoro. Len táto prechodná fáza trochu trvá (pár mesiacov), že s obecným spánkom ide spať priveľmi neskoro a bez neho je poobede dosť unavená, ale proste začal tento proces

desgaire
autor
22. nov 2022

@bluka2 no ale ona spava v skolke takze to velmi neovplyvnim

babulkomale
22. nov 2022

@desgaire to mas super. Nas skolkar kedze vstava skoro do skolky a musi tam spat, tak samozrejme zaspi ze ho nemozu zobudit a vecer strasi do 23.00. Je plny zivota aj ked sa ho pokusame znicit na ihriskach poobede 😃
Ked je doma, vstava neskor a vydrzi cely den v pohode.
Nespaval uz dlho pred nastupom do skolky. Ked mi zaspi skor, viem ze nanho lezie choroba. Nikto mi este neporadil, ako ho "donutit" aby zaspal skor, ked nie je unaveny.

bluka2
22. nov 2022

U nás v škôlke si deti môžu vybrať, či budú spat či nie (zahraničie). No porazilo by ma, škôlka má uľahčiť život a nie znemožniť večer v pokoji bez dieťaťa hore. Ja by som sa s nimi snažila dohodnúť na nejakom čase v pokoji, kde pozerá knižku alebo niečo také

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
23. nov 2022

@desgaire Nasmu 3 rocnemu trva zaspavanie 1.5 az 2 hodiny a tiez pri tom casto zaspim a tiez ma to stve lebo z vecera nic nemam. A to on vobec nedokaze byt sam v izbe. Musime byt s nim cely cas kym nezaspi. Ale potom si poviem ze to bude takto maximalne dalsie 3 roky... a potom uz nikdy v zivote a tak to beriem ako je. Nebudem mu brat obedny spanok az kym sam neda najavo ze uz ho nepotrebuje.
Mozno skusaj predlzit ten cas ked je sama a pocuva tu rozpravku... ze by mala nejakeho specialneho plisaka, ktory akoze nahradi mamu.

zorkahorka
23. nov 2022

Moj syn ma 5 a napodobne. Dam do postele o ool 9 a zaspi o hodinu 😔 ale on bol dlho doma pn, nemal byt z coho unaveny.snad sa to zmeni