Zapcháva si uši. Máte podobné skúsenosti?

other_side
14. júl 2008

nas maly si stale zapchava usi, ked hra hudba, ked hlasnejsie rozpravame, ked ide vlak alebo autobus, ked ideme okolo nejakej stavby.. takych prilezitosti je vela.. niekedy si ich zapchava akoby reflexne, akoby cakal ze prave teraz bude niaka rana.. ale ked on sam zacne kricat /a kricat teda vie/ tak vtedy mu to nevadi 😠
mate niektora podobne skusenosti? vsimam si to uz od jeho asi roku a pol.

maca793
14. júl 2008

našťastie nemám ja by som preventívne zašla k ušnému, či je všetko v poriadku za to nič nedáš 😉

other_side
autor
15. júl 2008

maca, tam sme boli, vsetko je ok.. tak uz neviem co to ma znamenat.. 😒

milhaus
15. júl 2008

no proste mu vadi ten hluk i moja si ich zakryva ked sa občas hadame

maca793
15. júl 2008

tak si potom robí z toho srandu 😀
alebo ho to proste baví 😉

milhaus
15. júl 2008

zakryva si ich možno aj preto, že to nechce počut

other_side
autor
15. júl 2008

no.. my sa doma nehadame.. a praveze vzdy ma strach v ociach ked si ich zapchava.. asi to nebude zo srandy..

maca793
15. júl 2008

tak to hej 😉

milhaus
16. júl 2008

stači i ked hlasnejšie zakryčis a dietatu to vadi a niekedy sa tym hadkam vyhnut neda

atevi
17. júl 2008

Nas drobec si zapchava usi, ked ho karham, alebo na nieco upozornujem. Akoby ma nechcel pocuvat. Ale aj hocikedy ked sa hra, tak vidim, ze si dava dlane na usi.

martinka16
25. júl 2008

other_side mozno ma nejaky zly zazitok a spaja sa mu zhlukom alebo nejakym neprijemnym zvukom,,,

lussy013
19. jan 2017

@other_side dobry den chcem sa opytat ako to dopadlo s tym zapchavanim usi.Lebo moj syn robi prestne to iste .usny nam tiez povedal ze je vsetko v poriadku.Tak ci tam bol nejaky iny problem?

vulka
19. jan 2017

@other_side Náš szn to tiež robil. Cca ako 3-ročný. Všimla si to učiteľka v škôlke. Stačilo, aby hlasnejšie oslovila deti(nie vyslovene kričala) a syn už sedel so zapchatými ušami pod stolom. Bál sa hlasných zvukov. Neriešili sme to s lekármi, výrastol z toho. Presnejši zvykol si na hluk. Doma sme totiž moc hluku nemali, bol vtedy jedináčik.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lussy013
19. jan 2017

@esterba no len náš to nerobi LEN pri hlasnych zvukoch ale aj pri normalnych niekedy aj ,,prijemnych " zvukoch ...popri tom aj nerozprava ma 2 roky rozumiet rozumie nie vsetko ale rozumie ale len dzavota ako malinke dieta☹

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mapota
13. apr 2019

Pri detoch s poruchou autistickeho spekra je to bezny jav, ze si dietatko zakryva usi, pretoze niektre zvuky mu sposobuju bolest. Vo veku dvoch troch rokov uz mozu byt prve priznaky. Treba si vsimat spravanie dietata a poradit sa s odbornikom.

stela2020
19. dec 2021

@lussy013 dobry den, mozem sa opytat, ako to u vas nakoniec dopadlo? aj moj syn si takto zapchava usi

beba1994
28. apr 2023

@stela2020 dobry deň a ako to u vás dopadlo? Lebo aj môj trojročný syn si začal niekedy zapchávať uši