Začiatok odplienkovania teraz vo februári

ruzovad
21. feb 2023

Ahojte, prosím vás o názory, tipy skúsenosti.
S 2rocnym synom sme začali pred týždňom chodenie na nočník, konečne sa asi po 5dnoch spozoroval a začal mi cikanie hlasiť 🙏🙏🙏🙏🙏🎉 dnes to je prvý deň hlásenia. Teraz rozmýšľam čo s prechádzkami???? Z prechádzky vždy príde s pocikanou plienkou. Mám ho od dnes tri dni držať doma alebo čo? Aby som niečo nezanedbala? Alebo mu na prechádzky dávať plienku??? Keď sa do nej pocikal ukazoval mi "blee" ( alebo možno sa pýtal a ja som to vonku neriešila 🤷🙈 ako pokračovať?????neverím že vydrží vonku 1-2hodiny bez čakania. Neviem si predstaviť či sa vycika ak ho dám cupnut do trávy vonku🤷 teraz ešte v chladnom počasí.reálne sa pýtam nosili ste vonku nočník????? 😁🤔😁
Ďakujem za odpovede

lenka2710
21. feb 2023

@ruzovad ja som teda začala v jeseni, týždeň sme boli doma, lebo teda aj počasie bolo zle, stále pršalo, tak sme to využili na odplienkovanie
Potom som kúpila tie plienkové nohavičky, tie som mu dávala vonka, že keby sa aj prizabudol nič sa nestane, ale pýtal sa pekne aj vonka, nočník som určite nenosila a cikal po stojacky, teda vonku

ruzovad
autor
21. feb 2023

@lenka2710 aj na prvý krát na prechádzke??? Sa vám podarilo vycikať tak po cupiacky? Neviem možno po podceňujem 🙈😁 ale mám z toho riadne obavy. A niekde v nákupnom centre? To ste ho vzali a držali nad záchodom? Možno mám hlúpe otázky ale vážne si to neviem predstaviť. Ako to funguje, aj u iných mamičiek

gumkac19
21. feb 2023

@ruzovad my sme odplienkovali v novembri, doma sme boli celé 3dni a potom sme chodili von tak na 30min po týždni na hodinu...stále sme sa snažili, aby sa vycikal doma, plienku von nedostával (nosila som veci na prezlečenie) po 2tyzdnoch cca cikal aj do trávy

lenka2710
21. feb 2023

@ruzovad ja som ho dávala rovno postojačky cikať a pekne sa vždy vypýtal, a v obchode vždy vydržal, kým sme nevyšli von, ale teraz cez zimu som mu dávala tie plienkové nohavičky, lebo predsa len kým som ho vyzliekla z overalu, tak si vždy cvrkol trosku a aby nebol mokrý cez zimu

nelca84
21. feb 2023

@ruzovad preco chces davat chlapca cikat po cupiacky? nas ked uz nemal plienku cikal vonku normalne postojacky

barboraalexej
21. feb 2023

Ja som odplienkovala syna v Máji, takže počasie už bolo fajn. Von sme chodili stále. Plienku nedostával ani nočník som nebrala, brala som von náhradné oblečenie. Môj mal ale veľmi dlho problém vycikať sa vonku, možno aj 2-3 mesiace, nepamätám si už presne. Keď som ho chcela dať vonku vycikať chytil hysak, ani po "čupiačky" ani "na dievčatko" ani po stojačky. My sme chodievali von tak na 2 max 3 hodiny a teda on to vždy vydržal resp pocikal sa mi iba raz. Napr ale starší syn nemal žiadny problém s cikanim vonku od začiatku 🤷‍♀️

ruzovad
autor
21. feb 2023

@nelca84 neviem na začiatok či ho to nebude milit 😁 že teraz má stať a doteraz s del na nočníku 🤔

ruzovad
autor
21. feb 2023

@lenka2710 super, tak možno si to sama zhorsujem myšlienkami. A pôjde to ľahšie než si myslim

ruzovad
autor
21. feb 2023

@barboraalexej ďakujem za skúsenosť, som veľmi zvedavá ako to bude v našom prípade, no teda asi ostaneme doma ešte zajtra aby ti bolo isté že už to úplne ovláda, to pytanie a keď pôjdeme von, uvidím čo bude 😁 možno má prekvapí

daja0760
21. feb 2023

@ruzovad mojho syna som odplienkovala v januari. Kup mu plienkove nohavicky, to tychlo stiahnes aj vonku. A nedavaj mu uz body. Pred prechadzkou hp daj doma vycikat a vonku sa velmi dlho nezdrzuj. Vonku sa ho pytaj, ci neocikate kvetinku, alebo kamienok, atd...aby mu cikanie prislo zaujimave. Ono odplienkovanie musi mat diwtatko v hlave...ak na to este nie je zrele, nepojde to a len budes jeho aj seba stresovat. Ak to nepojde, daj mu pauzu a skus neskor

ruzovad
autor
26. feb 2023

Ahojte dievčatá, musím sa pochváliť, skúšala som ho učiť aj po stíhačky doma , podarilo sa. tak...aj keď vonku necikal , podarilo sa nám vycikať v nákupnom centre 😁😁😁😁🙏🙏🙏 pekne na stojáka, viac menej na povel. Ostala som prekvapená a vytesena, samozrejme aj on bol vychvaleny do neba🥰
Tak snáď nebude problém ani vonku ak bude aspoň o pár stupňov teplejšie.
Len 💩 ešte v nočníku nebolo 🙈🙈🙈len v gatiach.... Hlási že mu treba ale nechce sa do nočníka vyprázdniť....na Tom ešte pracujeme 🙄