Záchvaty plaču u 8-mesačnej

12. aug 2024

Ahojte, uz dlhsie mam problem s dcerou, mava, pre mna nevysvetlitelne zachvatu placu, ci pri jedle, ci len tak v priebehu dna, nedeje sa to len poslednu dobu, ma to od narodenia.
Bud mi kazdy povedal ze mam malo mlieka a ma dojciace strajky, pritom peibera adekvatne a na pohlad je to podla mna babatko, ktoremu nic nechyba a nevyzera, ze by trpela hladom, je taka ”buchta”.
Niekedy ma kojenia, ktore su super, bez placu, bez kopania atd, ale viac je to horsie ako lepsie a ked chyti ten zachvat je to peklo. Boli sme na gastre, bez sona vysledok reflux a nadalej kojit. Obvodna neriesi, len vydrzat a moze to byt aj do vyse roka..kym dceru netapkam po zadku, tak sa pocas toho zachvatu placu ani nenaje ale vravim, ma aj vynimocne dobre chvile. Toto nie je len zalezitostou kojenia ale aj fungovania mimo kojenie, ked chyti zachvat tak ju treba len nosit, polozim ju na podlozku a este nie je ani na teli a uz sputsti a zacne vrieskat. Je to pre mna dohodobo neunosne, nemam pomoc od rodiny kedze byvame daleko a muz ma firmu tak je dlho v praci, ale pre mna je realne problem aj pre nu navarit prikrm ked ma tieto zachvaty placu. Ked ju uspim, nedokaze byt sama, akonahle sa vzdialim uz je hore.
Snazim sa ju savat odgrgnut aby sa jej ulavilo ale mozem ju nosit aj pol dna a negrgne si, ja skutocne neviem co s nou robit aby jej bolo lepsie a mala pokojnejsie dni.
Nezazili ste niekto nieco podobne? Nemate rady co robit? Rada vydrzat a aj my sme to mali a co by si robila keby mas chore dieta pre mna nie je adekvatna rada v aktualnej situacii.

beata_k
12. aug 2024

S tym placom poradit neviem. Ale na spanok skus nosic. Ona moze spat a ty varit.

autor
12. aug 2024

@beata_k ano, viem, nosic som pouzivala pravidelne, ale uz je vacsia, tak je zvedavec a skor chce vsetko pozerat a chytat a uz tie spanky v nosici su minulost. 😄

katkaseiner
12. aug 2024

ak aj nie kvoli spanku, tak ja tiez odporucam nosic aby si tvoje ruky oddychli (dceru som uspavala do 10 mesiacov - teda do 10 kil na rukach, isiel mi chrbat odpadnut... )