Záchvaty plaču 7-mesačného dieťaťa

nanaxaxa01
14. jún 2023

Ahojte , prosím o radu,pomoc, hocičo.
Malý má 7mesocov o pár dní... Žiadny zub.. posledne dva dni neustále reve ,vrieska až sa zajakne. Prsty by si bol zjedol keby môže, už vidím obe jednotky spodné ale stále pod dasnom, nemôžem ho položiť,posadiť daj do koča do stoličky na jedenie , skrátka len na rukách je ako tak kľudný, má veľmi zhoršený spánok počas dňa.. teplota 37,2-37,4
Mastičky nepomáhajú, víno tiež nie ... Nemôžem s ním ísť ani vonn lebo stále reve, a ja už som na pokraji zúfalstva , moje kľudné dieťa posadil diabol 🙏 ako mu môžem pomôcť prosím .

tiika
14. jún 2023

@nanaxaxa01 budú to zúbky a vie to poriadne potrápiť. Nám zabrali až čapiky od bolesti, napr. Viburcol capiky tie sú homeopatické

ptvw
14. jún 2023

Ja som mu dala normálne nurofen na noc ved to sa nedalo aby niekoľko dní poriadne nespal

petamich
14. jún 2023

Nuforen je aj od bolesti, takze pokojne ten ak nepomaha Dentinox alebo Calgel (tie nam zaberali) a dobre su aj spominane Viburcol cipky

aliaray1
14. jún 2023

@nanaxaxa01 vino? Nie radsej sa nepytam.

Nasa na zuby dostava 2.5 ml nurofenu pre babatka od 3 mes., studenu osupanu mrkvu, zelene kolieska uhorky (nie zavaranej!), masirujeme dasna gazou namocenou vo vode, vyborna je Camomilia, calgel (natriet na zaciatku dudla alebo dasno), davat neustale vodu...ponukat a ponukat. A hlavne byt s nim v tych bolestiach, drzat za rucky, mojkat, hladkat. On za to nemoze, je to extremna bolest. Moze mu ist viac naraz.

nanaxaxa01
autor
15. jún 2023

@aliaray1 idú mu na raz 4 :( ano , nám rodičia potierali studeným vínom ďasno , aj DR tak kázala , mastičky nepomáhajú , keď niečo žužle tak hneď plače lebo ho to bolí

hennyinnsbruck
15. jún 2023

Preco ho trapit? Daj mu nieco od bolesti 😔

aliaray1
15. jún 2023

@nanaxaxa01 To vazne, toto je argument, ze lebo kedysi? Kedysi sme zili v jaskyniach... kedysi nas rodicia aj vystavovali od babatka slnku lebo zltacka, lebo vitamin D a aktivovali tym mnohym rakovinove bunky. Kedysi nebol nurofen ani vit D v kvapkach... ale uz je.
Alkohol to ano babatku davat na omamenie ze?! Ale liek na bolest to nie...si normalna?

Rady mas. A babatku ci detom sa alkohol nepodava na uzivanie!!!!