Záchvat hnevu 2-ročnej dcérky

11. jan 2023

Je to normálne keď dcerka 2 roky z ničoho nič dostane záchvaty ci ako to nazvať ani neviem, začne revat až vrieskat,vacsinou to na nu príde keď ideme jesť alebo niekedy aj hocikedy to spravi

zorkahorka
11. jan 2023

Pre nic za nic to nebude. Sleduj, na co a kedy tak reaguje. Mozno reve, ked musi robit to, co nechce alebo je hladne, a tym padom nervoznejsie

moonlight1210
11. jan 2023

Obdobie vzdoru. A k tomu zrejme neschopnost spracovat negativne emocie, co je u deti normalne.

Ma urobit nieco, co jej nevyhovuje, napr. ju to vytrhne z hry (ktora prinasa prijemne pocity). Zrazu citi nepohodlie, nespokojnost, nasledne z toho hnev a nevie sa s tym vysporiadat inak, ako tak, ze tomu da priechod navonok. V podstate sa snazi dostat zo seba tie negativne pocity a zaroven si vynutit, aby ste ju nechali robit to, co prinasa prijemne pocity.

Moze to urobit aj “len tak”, ked ona je nahle z niecoho frustrovana, co my dospeli ako dovod nevnimame, tak nechapeme, co ju vyprovokovalo.
Moze to byt cokolvek. Hoci aj to, ze postavi niekam hracku, ale ona nedrzi postoj, aky po nej chce ona. Tak “chyti nervy”.

Casom sa to zmierni samo, ked sa postupne nauci tieto pocity spracovavat. Aj vdaka tomu, ze bude motoricky sikovnejsia a skusenejsia v mysleni, predvidani, atd. Nerozculi sa, lebo bude vediet, ze pokus-omyl ju k cielu privedie. Tak bude viac skusat, ako sa hnevat a vrieskat.

mikella912
11. jan 2023

Nás tiez maval záchvaty že som ho ukľudniť nemohla tiež mal cca 2 roky v obchode na prechádzke u doktora no hrôza musí vyrásť z toho,on si väčšinou chcel svoje ale ja som mu povedala nie už bolo zle

autor
11. jan 2023

@mikella912 dúfam,že z toho vyrastie trvá to cca mesiac možno, ani k lekárovi z nou lebo keď dlhšie čakáme tak už začne behať po chodbe , keď jej chcem dat ruku nedajbože už krik,nepočúva vôbec a raz to spravila aj v noci sa zobudila a začala jacat

autor
11. jan 2023

@moonlight1210 snáď to pominie lebo sa z nou ani nikam nedá ísť, ako nehovorím ze je až tak zla ,ale robí to len doma, alebo napr u lekára keď treba dlhšie čakať...keď ideme do babky alebo to bratranca sa hrať je zlata ako vymenena🤷‍♀️

euka210
11. jan 2023

Vitaj obdobie vzdoru...prajem pevne nervy!

mikella912
12. jan 2023

No my ked sme chodili na logopedii v tom veku čo mával aj tie amoky tak to bol stres iba pre mňa a bolo teda umenie ho udržať v kľude v čakárni,používala som mobil ako uhravku inak to nešlo,a nehovoriac o tom že nespolupracoval s dr vôbec až časom.ked sme boli v obchode všetci po nás pozerali keď hukal hrôza fakt ale vyrástol z toho ale teda užili sme si svoje
Teraz má 10 rokov mu to hocikedy pripomeniem co to bolo s ním 😁sa iba smeje

madeline1
12. jan 2023

obdobie vzdoru alebo aj sposob vychovy

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. jan 2023

@euka210 a to mam dvojičky 🤣

autor
12. jan 2023

@mikella912 presne ako by ste o mojej pisali, budem dúfať ze z toho vyrastie,keď bola malá bola strašne zlaté a kľudne dievčatko 🤷‍♀️

zorkahorka
12. jan 2023

@mikella912 pises, ze stres mal z teba. myslis, ze si bola nervozna a podrazdena uz?

mikella912
12. jan 2023

@zorkahorka myslím ze bolo stresujuce pre mna niekde s ním ísť až som sa bála ako kde co kde dopadne