Zabudnuté dieťa v aute

mikaela1
23. júl 2023

Maminky poraďte ako sa s týmto vyrovnať ak sa to dá vlastne. Boli sme na nakup a manžel šoféroval. Ideme na dovolenku kopec starosti a stres. Malu zabudol vybrat z auta , ale bola v chladnej garazi.. bola tam asi cca 20minut. Ja som bola v tom, že so starším synom sa hra v záhradnom domčeku. Manzel naraz vyskočil ze kde je mala vravim ze v záhradnom domčeku. On utekal hned do auta, lebo si spomenul ze ju tam zabudol. Mala veľmi vola uplakana. Ja som ju hneď zobrala na kolotoče sa ukludnit. Vypada uplne v pohode aj spinkala v pohode, ale ja som není v pohode 😪 myslela som si, že nám sa to stať nemoze a stalo sa. Ja keď šoférujem deti si vždy vyberiem, ale išiel manzel. On nieje moc zvyknutý na deti keďže je stale prec. Moja chyba do konca života si ju budem vycitat

jaskolka
23. júl 2023

Píšeš, že ste boli na nákup, a potom ze bol manžel sam. Nerozumiem, boli ste obaja (a teda obaja ste si nevšimli, že dcéra tam ostala) alebo bol on sám a s oboma deťmi? Prečo teda išiel s deťmi, keď ty si bola doma? Alebo šiel len s dcérou? Prečo?
Našťastie bola v tej chladnej garazi, no co už, nevratis to. Je v poriadku, a pre budúcnosť si vždy kontrolujte poriadne auto. Aj to, kde sú deti. Nie ze "myslím si, že je v záhradnom domceku so starším"

mikaela1
autor
23. júl 2023

@jaskolka ano je to aj moja chyba a veľká. Mam ponaučenie na cely život! Samozrejme mam pokazenu celu dovolenku keďže si to neustále vycitam. Ešteže sme mali auto v garazi aj na nákupe aj doma. Auto bolo úplne chladné len moja mala zažila stres ma 5rokov. Chudatko neviem si predstaviť co sa v nej odohrávalo. A inak vie sa odpútať aj sama som ju to učila, ale asi v tom strese to zabudla

andreatytler
23. júl 2023

@mikaela1 Kolko ma rokov? Myslim ze ona z toho traumu alebo nieco take urcite mat nebude.
Treba to brat ako prilezitost na ponaucenie a dakovat bohu ze to bolo v chladnej garazi. Ako to berie muz? Ak ho to zobralo ako teba, zda sa ze sa z toho pouci a bude to mat na pamati. Ak to zlahcuje, nikdy by som ho nepustila s detmi v aute same. Ono to nerobi z neho zleho otca. Proste nie je nauceny brat deti z auta a tym padom by som neriskovala ze urobi tuto chybu znovu.
Radia nechat na zadnom sedadle nieco co bezpodmienecne budes potrebovat po tom ako vystupis z auta. Napriklad lavu topanku, mobil.

mikaela1
autor
23. júl 2023

@jaskolka a samozrejme je to ponaučenie na cely život pre mňa! Človek chce detom urobiť radosť, že ideme na dovolenku ale pre mamu je to obrovský stres.... manzel vždy vyberal malu z auta ked on šoféruje a brala som to ako vždy automaticky, keďže ma sedačku za jeho sedačkou. No každý robí chyby a toto je pre nás ponaučenie na cely život

mikaela1
autor
23. júl 2023

@andreatytler 5rokov bude mat. Mame tak zaužívané, ze ten co šoféruje vyberá deti z auta. Áno je to moja chyba letela som vybavovať kopec veci na dovolenku a neskontrolovala som si deti. Spoliehala som sa na manžela, ze ved vždy vyberá malu keďže ma sedačku za nim. Neviem si predstaviť ani co tam chudatko robila och.

mikaela1
autor
23. júl 2023

@andreatytler jedine co ma upokojuje je, ze bola v chladnom aute. Hocikedy sa tam so synom hraju pustia si hudbu a tak. Esteze nebolo to auto nahriate alebo na slnku. Manzel nic nehovori a vidno ze ho to veľmi trápi. On je silná povaha nedava city na javo, ale bol uplakany

aliaray1
23. júl 2023

@mikaela1 ahoj, trapite sa, no nedajte si pokazit dovolenku. Ja by som okrem vlastnej kontroly asi pouzivala aj toto (link, senzor proti zabudnutiu dietata v aute). A vdaka tvojmu prispevku sa o tom pobavim s manzelom veru, cert nikdy nespi a nasi mali anjeli su nase vsetko.

Skuste to prekonat a nepokazit si krasne chvile.

https://m.alza.sk/maxi/cybex-sensorsafe-safety-...

sissy27
23. júl 2023

@mikaela1 v prvom rada nie ze manzel zabudol, boli ste tam dvaja, takze obaja ste zabudli. Je to sice pre mna zahada ako sa toto da, hlavne ked nakup ste mali zrejme v kufri, takze ste museli auto obist, a co je to za divne pravidlo, ze o deti v aute sa stara sofer, ale dobre to dopadlo. Nabuduce si dozadu k detom odlozte aj cast nakupu alebo nejake dolezite veci (mobil, kluce, penazenku) - to ludia nezvyknu zabudat alebo im to chyba skor…

riamia91
23. júl 2023

Ako sorry, vyhovarat sa na muza?
My ked odniekal prideme, povyberame nakup a tak vyberieme deti alebo idem ja po svojom do domu, ale deti idu so mnou, vzdy idu najprv dnu. Vsak kym by muz povyberal nakup, zaparkoval, tak by tam hucali. Ako je mozne ze syna vybral a dceru nie?
Zas 5-rocna nebude mat traumu z toho, ze ostala v aute, neprehanaj. A tiez si to nehadz, ze si neuzijes dovolenku, preboha zenska!

simona20201309
23. júl 2023

5r. Nevie sama vyjsť z auta??? Si robíš srandu...

andreatytler
23. júl 2023

@mikaela1 Dieta na to coskoro zabudne. Hlavne je aby ste vy uz nikdy nezabudli.
Dobre ze si o tom pisala, ja si odteraz zacnem davat kabelku na zadne sedadlo. Clovek nikdy nevie.

tahomi
23. júl 2023

Stalo sa, nastastie iba si poplakala. Treba ju dobuducna naucit, ako sa v takej situacii zachovat. Takisto aj pre vas - OBOCH - ze sa nikdy nespolieham na sofera, a ze je dieta v domceku.

Ale nezvaluj vinu len na muza, obaja ste na vine.
Ak je pre vas dovolenka taky obrovsky stres, tak nie je nevyhnutne cestovat, pekna dovolenka vie byt aj doma.

andreakotesova
23. júl 2023

@simona20201309 tiež sa divím.... ta mala byť vonku z auta ako prvá a bez pomoci 🙂

adrianap83
23. júl 2023

@mikaela1 pozri, nič sa našťastie nestalo! Dajte si nové pravidlo - deti z auta prvé, ktokoľvek prvý vystúpi, vybera deti. Inak ja by som syna nemohla zabudnúť, toľko kváka s nami, že jednoducho by to nešlo 🙂 skúste aj Vy rozprávať s deťmi. 5ročna už je predsa parťák. Ale chápem, že bola plná hlava iných veci.
Dovolenka bude super, užijete si ju 🙂

jaskolka
23. júl 2023

@mikaela1 pozri, mate ponaučenie, a hlavne to pravidlo, že deti vyberá šofér,vidíš, že nefunguje. Neviem, je to také všetko zvláštne. Ty si akože vystrelila z auta a letela vybavovať veci na dovolenku? Veď píšeš, že ste boli doma, tak z domu si ich vybavovala?
Tiež som myslela, že ide o maličké dieťa, tak cca rok. Ale 5 ročná veď tá už vie aj normálne rozprávať, tak je zvláštne že ani slovo nepovedala, to spala, alebo co? Veď kým sa vybral nákup, to trvá, je divne, že nevidel, že dieťa je v sedačke. Potom píšeš ze mate aj syna to chlapec sa odpútal sam a neriešil, že oci, ešte Katka, (Anka, Lenka,) je v aute? Môj 3 ročný už často povie, "mama, tam je Tilda" (sestrička jeho je Matilda) Tipujem, že je starsi, lebo keby mladší tak asi by ho bolo treba vybrat a hádam by si všimol, že aj dcéra tam sedí v autosedačke.
No hlavne sa z toho poucte a vždy obaja sledujte, kde a co robia deti. Už to nerieš, užite si dovolenku, 5 ročná nijakú traumu mat nebude.

777januska777
23. júl 2023

Môže sa to stať každému. Najväčšia chyba v živote nás ľudí je predpokladať, že nám sa akákoľvek vec co sa stane druhým nemôže stať.

lienka9
23. júl 2023

@andreakotesova naa nevie,ma zablokovane dvere detskou poistkou.. a ked zavreli auto tak sa asi nedostal ani prednymi dverami.

nikpa
23. júl 2023

@simona20201309 tak u nás má 5 ročny napríklad zakázané sám vystupovať z auta lebo tak raz otvoril dvere a šlahol s nimi vedľa do auta, že sme museli platiť preliačinu a inokedy otvoril dvere do ulice, keď práve išiel okolo nich bicykel. Vtedy už dostal zákaz vystupovať kým mu neotvoríme my. Ďalšia vec, že vyššie spomenuté dieťa mohlo mať aj poistku na dverách a keď rýchlo vystúpili a ešte aj zamkli auto tak už nemala šancu ani keď sa vedela odpasat. Takže nie, nie je to sranda, že 5 ročná sa sama nevedela dostať z auta.
@andreakotesova

letfenixa
23. júl 2023

@simona20201309 syn ma dvere zvnútra zablokované, takže ich neotvori.

simona20201309
23. júl 2023

My sme mali detskú poistku do 2r!!! A aby 5r dieťa nebolo schopné pochopiť princíp otvárania dverí????
Vlastne ma už nič neprekvapí, ale niektoré robíte zo svojich veľkých deti mentálne oslabené jedince

andreakotesova
23. júl 2023

@lienka9 a to druhe dieťa sa dostalo von ako...?

lienka175
23. júl 2023

5-ročné dieťa nevie samo vystúpiť z auta? ja si neviem predstaviť, že by som 5-ročných vykladala... vždy sú skôr vonku z auta ako my

tiika
23. júl 2023

@mikaela1 Rozprávala si sa s dcérkou o tom, čo sa stalo, ako sa citila, čo si myslela prip. niečo sama o tom hovorí? Keď bude v klude, treba sa s nou o tom porozprávať. Ak zažila veľký stres je lepšie to dostať zo seba von, ako ututlať a nechať nech to zostane v podvedomí.
Hlavne je, že je v poriadku. A ponaučenie máte aké? Treba si to asi prejsť s manželom, aby sa to neopakovalo. A aby ste si to nevyčítali ešte roky, skôr sa zamerajme na konkrétne opatrenia. Vidíš, že predpokladať nestačí, že sa treba opýtať, v prípade deti radšej i skontrolovať (komu a kedy sa da veriť, keď ide o deti?).

aurora33
23. júl 2023

@mikaela1 no máte ponaučenie obaja. Nezvaľuj to na muža, sama píšeš že je doma len občas.

simsalabim
23. júl 2023

@mikaela1 niekde som citala, ze toto sa naozaj moze stat komukolvek. Aby sa tomu predislo, radili vzdy polozit nieco potrebne (kluce od domu…) na zadne sedadlo, aby bol vodic nuteny sa tam pozriet.
Verim, ze mala na to coskoro zabudne a vam sa to uz nestane. Som rada, ze to dobre dopadlo.

lujza123
23. júl 2023

@mikaela1 ani jeden človek ktorý zabudol dieťa v aute to nespravil naschvál. Práveže často išlo o starostlivých rodičov, žiadne socky ci alkoholici. Mozog je zvláštny, dokáže niektoré veci úplne vytesnat.
Ja sama som zabudla bábätko v aute. Šla som do Tesca, zaparkovala, prešla cez celé parkovisko vzala košík a až vo vchode na prepadol pocit ze niečo mi chýba... Dieťa! Bolo to možno tak 2 minúty co tam ostala, ale ten pocit, to vedomie ze som dokázala vobec odísť a zamknúť auto bez dieťaťa ma trápil veľmi, veľmi dlho. Proste myseľ už bola v obchode, dieta bolo vzadu tichučko a tiež proste nezvyk, kým bola bábätko chodievala som na nákupy sama zatiaľ čo ju strazieval jej otec. Ten deň ani neviem prečo som ju vlastne brala zo sebou

Budte vďačný ze to dopadlo ako to dopadlo, berte to ako upozornenie od boha/osudu/vesmíru (alebo čomu veríte) ze sa treba skludnit, nestresovat sa, nenahanat

lelelienka
23. júl 2023

Zda sa mi divne, ze by sa 5 rocne dieta nijako neozvalo pri vystupovani z auta - to spala ci co? Ani starsi syn sa neozval? To ste vybrali jeho a dceru si nevsimli ci on s vami nebol v aute? Vobec nechapem.
Nabuduce si k nej polozte mobil, na ten sa nezvykne zabudnut…🤷‍♀️

luccija
23. júl 2023

@mikaela1 stalo sa nema význam Ti teraz robiť výčitky kto je vinný a pod...dávaj jej veľa piť a treba dieťa naučiť odopnut sa, čokoľvek zatrubit...v garáži muselo byť tiež teplo nie?aspoň u nás je veľmi.
Mojej kamarátke sa skoro utopilo dieťa v bazéne musela prísť aj záchranka dostala ukludnovak ako bola z toho mimo pár dni
Dávajte si pozor, keď idete na dovolenku ešte dlho budeš mať z tejto situácie stres

doriiis
23. júl 2023

@lienka175
@simona20201309 ....mimo témy ale: kvôli bezpečnosti by malé deti mali vystupovať z auta ako posledné.Lebo áno,dieťa ti vyskočí ako prvé z auta.A kým sa dospelí pozviechaju,zoberú si veci,vystúpia a zorientujú sa,že kde majú dieťa môže byť neskoro.
Od nevinného tuknutia susedného auta,cez zrazenie iným autom až po únos....toto všetko sa dokáže stáť za minútu,kým vystúpi aj dospelý.

mikaela1
autor
23. júl 2023

Práveže ona sa vie odopnut aj sama .. skoro stále sa odopne a ide so synom. No mala asi stres ja neviem a nešlo jej to. Ja to nezvalujem na manžela ja som za to zodpovedná. Mame podzemnú garaz a tam je chladno. Nemali sme veľký nakup to len drobnosti a tie som mala pri sebe. Stalo sa bohužiaľ. Nedá sa to už vrátiť len ponaucit. Mala je veselá nehovori o tom tak jej to nepripomínam. Rozprávali sme sa o tom chvílu a povedala ze jej to nešlo a nic viac. Bola veľmi uplakana a vycerpana musela kričať, ale mame veľké auto a tmavé okna ja som ju ani nevidela ani nepocula