Zabalenie bábätka v noci v tomto teple

zuzka341
19. aug 2022

Ahojte, prosím o radu. 6 týždňové bábätko, v noci som šla prebaliť a bolo komplet spotené, bodyčka úplne vlhké. Synček mal oblečené len body s krátkym rukávom a plienku. Zabalený v zavinovačke.
Dnes by som ho nerada dala do zavinovačky, ale je kľudný len vtedy, keď má zviazané ručičky na spanie. Ulitku som dnes objednala z druhej ruky, príde až najskôr v pondelok. Je nejaká iná možnosť zabaliť bábätko sp zviazanými ručičkami?

anjelicek26
19. aug 2022

Mame vsetky styri deti letne a spali v bavlnenom navleku a body pod tym... zavinovacka je moc... prehriatie je omnoho horsie ako fakt, ze by mu bolo chladno... rucicky mu nebal, pre vyvoj motoriky je pohyb dolezity a to aj ten pocas spanku...

jankalukasova
19. aug 2022

@zuzka341 ja som syna balila holého, len v plienke, do veľkej bambusovej plienky a tak spal. Dá sa kúpiť v DMke.

dzescebuly
19. aug 2022

@zuzka341 my sme mali presne to isté,malý chcel spať len v perovej perinke,v lete horúco,dávala som mu len plienku a keď zaspal tak som ho rozbalila

selest
19. aug 2022

Neda sa vybrat vnutro zavinovacky. Mne tiez starsi inak nechcel spat ked mal par tyzdnov a bolo horuco ale vybrala som vnutro takze bol len v tej obliecke..

pribinak
19. aug 2022

V zavinovacke? v týchto horúčavách? Chudák veď sa varil
Zábal ho len do obyčajnej plienky. U bábätka mize prehriatie narobiť veľké problemy

dzescebuly
19. aug 2022

@pribinak su aj deti ktoré CHCU spať v perinke a neuvaria sa 🤷môj bez perinky vôbec nezaspal

pribinak
19. aug 2022

@dzescebuly tak tento sa tam uvaril

nika23t
19. aug 2022

@zuzka341 mne mama "usila" taky veľký trojuholník z bavlnenej obliečky, v podstate som malú položila na jednu časť a druhou časťou som jej ovinula rúčky. Alebo som to zaviazala na vrchu tak, aby ju netlacilo, alebo to celé podložila pod ňu. Skus len s plienkou zavinut, obetuj jednu a prestrtihni, ale tak dávaj, aby nebolo veľmi tenke, nech netlačí nikde.

nika23t
19. aug 2022

@anjelicek26 ale niektoré deti bez zavinutych ruciek nezaspia. Napr moje všetky tri museli mať rúčky zavinute. A určite môže zavinovat, motoriku v spánku u 6tyzdnoveho babatka nemusí ešte až tak riešiť. Na to bude mať času a času najbližšie mesiace.

betulinka1
19. aug 2022

@zuzka341 tiez som mala letného vo velkych horúčavách a pouzivala som taku velku kokosovu plienku alebo taku hackovanu decku tiez z kokosoveho vlákna. Maly neznáša teplo od mala.

zuzanka.zuzu
19. aug 2022

bez bodycka len v zavinovacke

zuzka341
autor
19. aug 2022

@nika23t super nápad, ďakujem.

deedol
19. aug 2022

@zuzka341 ja som balila do velkej bavlnenej plienky len ruky, na nete som nasla navod. viem, ze sa zlozila na trojuholnik, ale uplne podrobne si to uz nepamatam.

ivangeline
19. aug 2022

Tenka plienka a zabalit do nej?