Z troch spánkov rovno na jeden spánok

18. nov 2021

Dobrý deň, spolumamičky.. chcela by som sa poradiť, či máte skúsenosť s tým, že vaše dieťatko prešlo z 3 denných spánkov rovno na jeden.
Mám 9m synčeka, momentálne cez deň spí 3x, ale už je na ňom vidno znaky, že ho treba ,,prepnúť" na 2 denné spánky.
Momentálne mám trocha ťažšie obdobie (psychicky aj zdravotne, manžel dlho v práci, minimálna pomoc rodiny, na výpomoc nemáme), preto by mi viac vyhovovalo, keby spal len raz - mám ešte 2r dvojčatá, tak aby sa im spánky nerozišli, ale aby spinkali spolu - momentálne mi tak spia počas druhého synčekovho spánku a za ten čas si aspoň trocha vydýchnem, aby som zvládla zvyšok dňa.
Samozrejme, nebudem ho dávať spať raz, keď bude potrebovať 2x, nechcem, aby sa trápil. Ale chcela som vedieť, či by to bolo možné spraviť to tak, aby s tým bol ok.
Ďakujem vopred za všetky príspevky.

bagre
18. nov 2021

vyskúšaj a uvidíš... moji si uberali po jednom spánku /ak teda nerátam dcéru ktorá nespala v tomto veku vôbec a potom som to aj so spánkom vzdala u nej/ , ale tak deti vedia prekvapiť, syn ti dá najavo, či je spokojný 😉

ivangeline
18. nov 2021

Myslim...ze skus 2 spanky a uvidis ako to pojde. Na jeden by som nesla zhurta.. Moja od 6m spala len 2x...a od 13m len raz..ale ak ti dieta chce spinkat..

autor
25. nov 2021

@bagre
@ivangeline
ďakujem žienky za príspevky a ospravedlňujem sa, nemala som čas reagovať skôr.. synčeka vyskúšam budúci týždeň dať na 2 spánky a potom cca o 2-3 týždne vyskúšam na jeden..aby to nebolo, ako si ivangeline dobre poznamenala, zhurta naňho.. a uvidím, ako to pôjde.. snáď dobre.. ja som, samozrejme, vedela, že čas ,,prepnutia,, a míňania sa spánku detičiek, raz príde, len to vyšlo akurát na takú blbú dobu :-/ som z toho trochu rozhodená, ale veľmi nemám na výber, len sa s tým nejak zmieriť.. a možno ma to moje dietko milo prekvapí, ktovie 🙂

vanda323
25. nov 2021

@ivangeline Ahoj. Moja dcérka bude mať v Januári 1 rok. Spi už asi 3 mesiace len raz cez deň 2 hodinky cca a noc celú prespí je to ok? Mne to aj celkom vyhovuje .

ivangeline
25. nov 2021

@vanda323 Urcite. Niektore deti su zivsie a potrebuju menej spanku. Aj moja od 13m spavala len raz. Niektore vsak spia do roka a pol 2 spanky (cca po hpdine a pol). Niekedy to nie je ani tym,kolko hpdin spia a oddychnu,skor o rozmiestneni spanku. Niektorym detom je dlho bdiet 5/6h. Prejavi sa to prilisnou unavou a kratkym ci nepokojnym spankom potom alebo aj hyperaktivitou/nepocuvaju... xD

autor
1. dec 2021

@vanda323 ahoj, zaujalo ma, že ti taká malá dcérka spinká len raz cez deň.. rada by som sa spýtala, koľkokrát spinkala predtým a ako prešla k tomu jednému spánku.. lebo môj synček je o mesiac mladší od tvojej dcérky (on je nar. v polovici februára), ale nevyzerá, že by vydržal 5 hodín do jedného spánku.. aj preto som založila túto diskusiu, lebo som potrebovala skúsenosti mamičiek, že ako im také malé dieťatko začalo spinkať len raz

vanda323
1. dec 2021

Ahojky, no prestala som ju kojit, myslím že to bolo tým. Keď sa kojila spinkala do obedu aj poobede. Teraz spinká raz a mne to vyhovuje aspoň spinká celú noc

autor
2. dec 2021

@vanda323 ja tiež už nekojím, teda len raz cez deň a 2x v noci.. ty si úplne prestala?
a vydržala ti v pohode do obeda? nebola nervózna, umrnčaná? lebo ten môj drobec, keď už je unavený, tak za mnou umrnčano dolieza 😀 zvyčajne tak po 3 hodinách od prebudenia ráno

vanda323
2. dec 2021

Úplne úplne som prestala ani na noc som nedala! Juuuj to aj moja malá mrnčala, chodila ale som jej povedala že mám bubinko na cici že má boli že už tam mliečko není. Tak ešte sa ma asi týždeň pokúšala zmanipulovať 💙😄😄 Ale nedala som sa haha

autor
3. dec 2021

@vanda323 😀 😀 ja som myslela že či nebola nervózna od únavy, keď mala vydržať až do obeda na spanie 😀