"Z očí" u bábätka

21. aug 2024

Ahojte ako sa to ma robiť keď ma bábätko zoči, pretrieť očka pocikanou plienkov. Pretrela som mu oči smerom z vnútornej strany von, niekoľko krát som mu takto pretrela oči. Potom mu mam tvar umyť vodou alebo to mam nechať tak účinkovať ? A ako sa robí ten odvar čistec a ako ho pretrieť s tým ? Ďakujem

andrea_82
21. aug 2024

Prepac, ale to fakt veris tomu, ze toto mu pomoze?

tenerifka
21. aug 2024

Paneboze🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

viestta
21. aug 2024

Radsej zisti preco je tvoje babatko nepokojne, ci ho boli brusko, ma vetry, je hladne, unavene alebo je mu horuco.
Pocikana plienka ani jedno z toho neodstrani a je uplne jedno ci budes umyvat tym alebo inym smerom. Ak si to nahodou doteraz nevedela, zijeme v 21. storoci, na tieto bludy zo stredoveku hadam neveri nikto komu bol vydany OP.

galganka
21. aug 2024

Teraz to dieťa utri, pretri sebe a seba neumývaj. Inak to nefunguje.

andrea_82
21. aug 2024

@viestta ja tiez nad tym prevraciam oci. Vzdy sa cudujem, kolko ludi mi za posledny rok povedalo, aby som maleho pretrela, nech mu nie je zle. 🤦‍♀️ Nikdy som to neurobila a cuduj sa svete, nic mu nie je.

226lenka
21. aug 2024

Omg, to si vážne pretrela dieťaťu očká pocikanou plienkou? 🤦 Vážne veríš na tie bludy, že to pomôže? 🤦

cacianka
21. aug 2024

@226lenka šak urinoterapia ! Niektoré matky a bolo ich dosť, dávali piť savo.
Ešte hovno treba použiť, nech je to komplet trio

vanilkovazmrzka
21. aug 2024

Co je to zoci?

tenerifka
21. aug 2024

@vanilkovazmrzka zoci-voci😎

januska12323
21. aug 2024

Fuj, umy mu to preboha a seba tak očisti uvidíš ako sa ti vyjasní. Ja teda dokážem pochopiť kadečo ale experimentovať na bábätku je nad môj pochop

januska12323
21. aug 2024

@vanilkovazmrzka niekto na neho škaredo kukol a dieťa je urieknute či čo. Vitaj 18.storocie.

vanilkovazmrzka
21. aug 2024

@januska12323 😏 ludstvo zdegenerovane..

panizima
21. aug 2024

Ja tomu neverim

lucyluska
21. aug 2024

A ešte napíš, že dieťa dáte pokrstiť.
Inak to nemusíte robiť, lebo plienka ma u teba väčšiu moc ako Boh Otec a modlidba k nemu.

taktotedanie
21. aug 2024

Uz ked velmi chces a veris dobre kazdeho osobna vec najdi si nejaku pani co to bude robit na dialku a nemusis dietatu utierat oci mocom..
Niekedy je placebo efekt velmi silny 🤷🏻‍♀️

natalka81
21. aug 2024

Moje nervy! Očuraj decku oči a nechaj pôsobiť !! Fuj dogrcam sa
A dieťa je možno nepokojné lebo je hladné smadne alebo sa chce nosiť na rukách
Ako vieš ze dieťa dostalo z očí?

diewcatqoo
21. aug 2024

S osranou plienkou to ma lepsi efekt. Odporuca 11 volicov SNS z 10 👍

saxana000
21. aug 2024

Aj olizat odporucaju a zasadne az po pretreti...
Je to hovadina na dvanastu.babetko je mrzute lebo bolo pravdepodobne v neznamom prostredi s naznamymi ludmi prepodnetovana nervova sustava takyto zazitok niekedy nedokaze spracovat tak je nervozne..treba ho ukludnit tlmene svetlo zemite farby blizkost mamy pomala manipulacia..

saxana000
21. aug 2024

@vanilkovazmrzka ze ho niekto cudzi tolko okúkal az ho uriekol..

stanulienkat
21. aug 2024

Kuffova rodina?😂😂
To sa nerobi ocikanou plienkou. Musis strcit susedovi prst do riti, 3x za sebou odriekavaj: drbe mi, drbe mi, drbe mi. Nasledne prst olizes. Do 2 hodin dieta nebude ani zoci, ani voci.

viestta
21. aug 2024

A neospustim si este trosku edukacie. Pise sa "z oci", pretoze sloveso zoci, je synonymom k slovesu zabada

biba_18
21. aug 2024

ja mám vlastnú skúsenosť. šla som ku kaderničke a cestou pri prišlo zle, úplne ako keby deku na mňa niekto hodil.. sadla som na kresielko a čakala som kedy prídem na rad… z vedľajšej miestnosti vyšla kozmetička ktorá ma nemohla vidieť keď som došla ani keď som tam sedela- a reku pani, bolí vás hlava a je vám ťažko? cítila som že niekto s takou energiou došiel… potom sa ma spýtala či mi môže pomôcť. a ja reku že ďakujem ale že ja na také neverím. a ona že nevadí, aj tak skúsi keď jej dovolím… no a hádajte ako to skončilo? presne tak, o pár minút mi to prešlo. len neviem čo mi robila, mala vodu a zápalky…

monicazbb
21. aug 2024

Ocikanou plienkou nerob, ešte mu ubližiš, ked si mysliš že je urieknute, ten čistec je lepši sposob. Odvarom pošuchať ručky, zatylok ... Naštuduj si presny postup.

andrejka1974
21. aug 2024

Toto snáď nemyslíš vážne tomu chceš ublížiť neblázni

simona92101
21. aug 2024

@biba_18 zapalila 3ks zapaliek a nechala ich vyhoriet a hodila do pohara s vodou.s tou vodou sa ma umyt tvar..
Btw,ten cistec je caj a bezne sa predava xy rokov v lekarni,este moja babka ho kupovala a ked jej bolo tazko ho pila,neviem preco tu robite z toho posmech,je to normalny bylinkovy caj!🤦‍♀️
@autorka,urob ten caj ak si myslis ze dietatu daco je,neublizis nim nijako.daj ho do vane,dieta v tom poumyvaj smerom von od tela.babka mi vravela,ak voda bude kalná,tak stiahla z cloveka "to zle".babka pri tom vzdy hovorila:nech vsetko zle odide prec.normalne si v tom umyla tvar,aj to pila.

danica2711
21. aug 2024

@stanulienkat noooo, možno by bolo lepšie namiesto suseda "použiť" priamo starého Kuffu...to by už len malo účinok! Fuj, až mi prišlo blivno...

lenvam
21. aug 2024

,, vytiera,, sa stredné oko dlaňou nie oči. V cisci len dieťatko opláchni.Normalne ho okup ako bežné a umyté ho splachni cistcom, aj hlávku ale do prázdnej vane a neháj postáť a uvidíš ci bude kal, usadenín alebo nie

biba_18
21. aug 2024

@simona92101 neviem čo robila lebo ma to vtedy nezaujímalo… a potom keď odišla a uľavilo sa mi, uz som za ňou nešla… odvtedy sa takýmto veciam nevysmievam ( teda ani predtým som sa nie, ale proste uz ani nekomentujem keď to niekto prezentuje…)

andrea_82
21. aug 2024

@biba_18 a normalne logicke vysvetlenie, ze ti napr. klesol tlak a potom co si si sadla a oddychla sa to upravilo, ta nenapadlo?

@simona92101 robime si posmech hlavne z toho urieknutia a pretierania plienkou, nie z bylinkoveho caju.

mili2016
21. aug 2024

Nemala si sem ani písať, lebo tu ti veru ženy nepomôžu skôr ťa tú pourážajú -vysmeju 🤦🏻‍♀️. Nerozumiem veď keď jej neviete odpovedať načo komentujete? Robí vám dobre niekoho takto zhadzovať? Čo vás je do toho čím potrela svoje bábätko? Inak robí sa to buď s tromi zapalkami alebo uhlikmi. Do pohára dáš vodu hodíš tam uhlíky a bábätku pretri očká alebo krížik na čelo.