Z čoho vzniká agresivita a nervozita u deti?

10. sep 2020

Podľa vás z čoho môže vznikať u detí agresivita a nervozita ? Dcéra v jednom kuse vrieska hysterčí vyvádza trucuje. Má 6 rokov deti v jej veku majú byť šťastné spokojné a ona čistá kôpka nervov. Nechápem kde sa to môže brať ?

vikusjk
10. sep 2020

V prvom rade by som sa zamyslela nad tym, ako to u vas funguje. Co dcerka cez den robi, moze to od niekoho odpozerat? Z akeho dovodu vyvadza a trucuje? A ako sa k tomu staviate vy ako rodicia? Vy ste ti, ktori ju vychovavate, zijete s nou v jednej domacnosti a mate (zatial) najvacsi vplyv na to, ako sa sprava.

kittykat22
10. sep 2020

A vzdy bola taka? Niektore deti ktore maju sklony k ADHD su emocne nestale. Su to zive divoke deticky ktore sa prejavuju hlucne vo vsetkych smeroch.

lauriema
10. sep 2020

Sladkosti? Papa veľa?

ludkka0407
10. sep 2020

Sladkosti,telka,mobil,pc (teda viac casu pri elektronike),vela podnetov/kruzkov a malo casu na hranie sa osamote/s kamaratmi a mozno malo pohybu😀

leskovael
10. sep 2020

Agresivita a nervozita su dve rozdielne veci - aspoň podľa mňa. Ako trávite dni? Čo ju baví a koľko času jej venujete? A pri čom vlastne nervaci? Ked začne nervacit aky postoj zaujmete vy rodičia? (pravdepodobne po nervaceni nastupi spominana agresivita, aspon tak som to pochopila, tu by som okamžite podychtila už lri nervačeni, aby sa k agresivite už nedostalo...)

Ma u koho toto správanie vidieť? Ty alebo nuž ste aké povahy? Vo veku 6rokov ma zatiaľ väčšinu odpozerane od vás podľa mňa, aj ked každý je nejaká osobnosť.. Takže na tvojom mieste by som sa zamerala skôr na vás a na prostredie v ktorom dieťa je. Nepozerat v telke či pc hlúposti, nejaké hry ak hra vybrať také ktoré niesu agresívne

eliska13
10. sep 2020

Bola taká od malička?často je to taka povaha neschopnosť znášať prehry, mať nad sebou autoritu, chce byť pupok sveta, ak niečo nejde na prvý x hneď hystéria poznám také dieťa úžasní rodičia, výlety, venovanie sa a dieťa úplne nezvladnutelne za všetko plače, zúri, večne nespokojna
Nechodí neskoro spávať, má sa kde ventilovať šport, nemá súrodenca s ktorým si robí zle?

lenuliatko84
10. sep 2020

Vyluc sladkosti a zakaz youtube, u nas to pomohli

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckatka
10. sep 2020

Najprv by som sa pozrela na jedálniček. Možno ma.privela.cukru.
Potom.by som.sa.pozrela.do.zrkadla. Ako.riesim problémy a konflikty ja/manžel /blízka rodina? Dieťa sa učí najmä napodobnovanim, takže ak to niekde vidí jasne ze to robí (a to platí aj pre.telku a kamošov v škôlke).

A.ked je všetko.z.toho v poriadku a nemám.nic.co by som nápravala....potom sa pôjdem.poradit.s.lekarom

meluela
10. sep 2020

na dialku tazko povedat ... genetika, zdravotny problem, problemy v kolektive/skole, vysoke naroky, vztahy v rodine, strava, pohyb ... ak sa ti to nezda, konzultuj to s odbornikom

simkids
10. sep 2020

aj moja 5,5 rocna vkuse vrieska, trucuje, vsetko je zle, resp nic jej nie je dobre, je tiez jedna kopka nervov, ale ma taku povahu, proste to emocne nezvlada, ale na druhej strane vidime, ze inteligentne je az velmi dopredu, raz mi jej ucitelka v skolke povedala, ze aj ona ma takeho syna, a ze nemozem chciet od nej,aby vynikala vo vsetkom, proste to emocne nezvlada. Moja mensia ma 3 a je uplny opak, stastna, v kuse vysmiata, so vsetkym spokojna. Obe maju tieto povahu od narodenia. A teraz mi povedzte ktore dieta co odpozorovalo rodicov :D Tazko sa mi to pise, lebo ma ide doma casto porazit, ale deti treba prijat take ake su a skusit im porozumiet, preco take su. Nie vsetko ide zo sladkosti, hier, telky, ...

basska_b
10. sep 2020

U vás v rodine medzi partnermi resp. v škole všetko v poriadku? Nespracovava nejaké potlačene nervy a stres?

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz