Z čoho je nekľudné zaspávanie a spánok 4,5 mesačného chlapčeka?

klaudusi
24. apr 2015

Ahojte. Prosím o radu. Náš problém trvá už vyše mesiaca, od kedy náš chlapček prespí celú noc. Dobre prospieva, takmer úplne na MM, začali sme už aj prikrmovať pred týždňom. Náš problém: pri zaspávaní je strašne nekľudný, točí hlavičkou doprava doľava, rozhadzuje rukami, zdvíha nohy, kope.... trvá to tak 15 minút ale musíme ho ukľudňovať, potom zaspí a je kľudný....prespí 2 - 3 hodinky a v noci sa nám nezobudí ale znova začne byť nekľudný, mrnčí, rozhadzuje rukami.... Skúsili sme už všetko možné. Tento problém je každý večer, každú noc. Včera sme boli na poradni, pani doktorka nám dala zameniť vigantol za iný D vitamín a papier na neurologiu. Zúbky vraj tam sú, ale to nebude od toho. Sme už z toho zúfalí. Nemáte s takýmto niečím nejaké skúsenosti, neviete dať nejaké rady? Vopred všetkým ďakujem.

1234lubka
24. apr 2015

No moj syn bol taky nekludny do dvoch rokov. Normalka. Nic si s toho nerob. Raz bol kludny raz tyzden dobre mesiac zle..to su deti...

lulistek
24. apr 2015

keď sa naťahuje, moze to byt brusko. skus s nim zacvicit, moze mat len zastavene prdiky. Je to malicke dieta, takze to prejde a zase bude lepsie a potom tak a onak. 🙂 Drzim palce

katka1981
24. apr 2015

nie som lekar, ani sme to nemali, ale podla mna to nie je nic. Mozno sa tak upokojuje alebo ho boli brusko alebo si hlada spravnu polohu. Taktiez ho moze boliet brusko. To, ze prespi celu noc, to je uzasne, kolke deti tak zacnu spat ako 3 alebo 6 rocne. Ked ta mozem poprosit napis mi ked vas vysetri neurolog, zaujima ma co ti povie. Inak na prikrmovanie sa mi zda velmi skoro, jedine ze by sa zas nieco zmenilo.

katarina822
24. apr 2015

este je malicky zeby bolo tak ye nakojis a bude spat 8-a viac hod v kuse. bezne sa deti aj v noci budia kazde 2-3hod. na kojenie. mozno je to umelym mlieckom je mu tahsie na brusku. treba zabezpecit co najviac byt cez den na cerstvom vzduchu a pred vecernym spanim aspon 2hod. aby nespal a nejaky zvyk napr. pred spanim kupanie masaz.

ivet1371
24. apr 2015

Kludne to može byt zo zubkou.a je normálne ze sa kojene dieťa budí .

simik14
24. apr 2015

Aj z toho to moze byt ze uz ste ho zacali prikrmovat ... kazda zmena da o sebe vediet v spravani ... ak zacne papat lyzickou mozu nastat problemy v spanku ak mu date novy prikrm ... to mi sestricka u pediatra povedala ... vsetko nove musi nejak prijat my sme v prvom mesiaci mali toto po kupani sa na prsniku vrtela kopala kym po pol hodke nezaspala a v noci vstala bo je hladna zas opacne po kojeni vystrajala vo vanicke a ptm zaspala v perinke v klude ... davali sme aj ruzovy med na ukludnenie a pomaha to !!! Nemyslim ze si na to prilis navykne my sme to prestali pouzivat zo dna na den bez prejavu ze jej to chyba pri zaspavani ... vdaka Bohu je kojena ma skoro rok a nepamatam si kedy sme v noci boli hore od troch mesiacov prespi celu noc dokonca aj ked jej idu zubky a na kojenie sme ju nebudili len ked sama chcela

stepanka274
24. apr 2015

náš malý synovec bol dobre prospeivajúce bábo, našťastie aj je, ale tiež bol takýto nekľudný, občas si grcol a po konzultáciách a rôznych vyšetreniach mu zistili reflux, tak to potom riešili týmto smerom a bolo dobre. Veľa zdravíčka 🙂

kvetinka0099
24. apr 2015

moj maly od kedy sa narodil tak v jednom kuse len place prv mal koliky a teraz zubky mu idu, bud rada ze ti este prespi celu noc , tych 15 min, co ti vystraja tak to mas velice dobre o protimne mojmu malemu , moj malu od kedy sa narodil tak som v noci este poradne nespala, cely den na rukach a aj tak nieje spokojny place, svokra mi ho musi strazit aby som uvarila a najedla sa tak ze tak, nerob si starosti to je nic ..skus mu pustit hudbu a zaspi...na mojho to zabera
😀, a to uz ma 9 aj pol mesiaca, aj my mame problemi s prikrmami do dnes

niobiysk
24. apr 2015

to kvetinka 0099: neda mi nenapisat, i ked trosku mimo, mala som prve dieta, ktore rovnako ako hovoris stale plakalo, cez den i v noci. Teraz mam druhe, viditelne kludnejsie, ale tiez moc nespavalo, kym som sa nenaucila uviazat si ho do satky. Nie je jedno, ci je na rukach alebo v satke. Na rukach sa maly nevedel tak dobre upokojit a zaspat, v satke to ide. A viem sa i najest 🙂