Vývoj 7-mesačného bábätka

14. dec 2022

Ahojte, idem sa vam skor postazovat resp. pre radu. Mam 7,5 mesacne babo, pretaca sa na brusko, na chrbat, zacala plazit. Mame problem s druhym vzpriamenim, resp. nedviha sa na dlane, - slaba hypotonia bruska, ale tomu davame este cas, resp. fyzio ukazala ako stimulovat babatko a chodime plavat. Mam ale obavy, skor o jej zaujem o hracky a vnimanie. Ked jej ukazujem knizku, hned ju da do ust a nezaujima ju to. Rovnako aj ine hracky hned do ust. Neviem ako sa mam s nou zahrat, bojim sa, ze ma nevnima, este nezacala ani blabotat 😢 v dotazniku od doktorky je, ze 8 mesacne dieta ma buchat kockami. Moja este nesedi, ale ked jej ich dam do ruky, ked lezi tak ich da do ust a nebucha s nimi. Berobi tap tap a pod. Snazim sa jej velmi venovat. spievat, hrat, citat, chodim s nou na plavanie. Mali ste niekto taketo babatko ? Cakam, ze bude vnimavejsia 😇 je pravda, ze ked sa zobudi, usmieva sa na mna a raduje, ze ma vidi. Taktiez, ked jej robim kukuk tak sa smeje, ale nemalo by 7,5 mesacnet toho viac ? Dakujem 🙏

pribinak
14. dec 2022

Však to že si dáva hračky do ust je výborne. Funguje koordinácia ruka - oka. Nesmierne dôležitá vec

strapec
14. dec 2022

Och to ako keby som videla seba a prvé dieťa, trochu sa uvoľnite, ukľudniť a všetko pôjde samo, podľa mňa je vaše dieťa šikovné a ste pod dohľadom fyzio a pediatra, takže kľud

amelia89
14. dec 2022

vzhladom k tomu ze moj syn ma presne 7.5 mesiaca mi to pride uplne adekvatne a normalne k veku 😂 Ja neviem ale proste to dieta je este taky zemiacik… Nemyslim to v zlom ale zaujem o knizku?😅 Ved moje dieta zaujma len co by si natlacilo do ust, urcite nevnima obrazky v knizke. Fakt relax 👍🏼❤️ predpokladam ze sme spolu v terminovke - nevsimaj si tam niektore komentare,zeny maju tendenciu deti vychvalovat do nebies,nie vzdy to tak musi byt a nie kazde dieta je rovnake 🙂

autor
14. dec 2022

@strapec uplne to na mna pasuje, odvtedy ako sa nechce zdvihnut na dlane stresujem a pozorujem kazdy jej pohyb, vnimanie… ked vidim, ze vacsina deticiek uz je aspon na styroch a moja to nedokaze, je mi z toho tazko… snazim sa, naozaj robim vsetko preto aby bola pevnejsia aj vnimavejsia. Niekto nic neriesi a dieta sa vyvija tabulkovo.

autor
14. dec 2022

@amelia89 presne… ja ked tam vidim, ze deticky stoja a podobne, mam pocit, ze som si pomylila skupinu alebo sme zaspali nejaku dobu alebo cooo. Mam este starsie dieta a pri nom som to neriesila, lebo robila vsetko nejako samo… a teraz stresujem a bojim sa… asi sa musim vykecat z toho 😂

bluemoon24
14. dec 2022

Hlavne klid 🙂 muj zacal sedet teprve pred chvili, paci paci detto a to ma 11m. Kostkama o zem nikdy nebouchal a do pusy se u nas dava uplne vsechno. Knihy, hracky, ovladace, noviny, plysaci - vsechno k cemu se dostane drive nez ja. Tvoje dite je uplne normalni.

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andy_sixx24
14. dec 2022

Ja by som dotazníky od doktorky každej jednej dala oplieskať o hlavu, načo s nim straší? Môj má 17 mesiacov a tiež každú hračkú pchá do úst... Och bože..

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls56
14. dec 2022

Ahoj,moja druhe vzoriamenie ani nerobila. Sem tam-naozaj sporadicky. Tiez ked mala 7,5m sa zacala plazit,ale ja som jej v tom branila a dala som ju na 4 a hupali sme sa. Za tyzden sa naucila stvornozkovat. O tyzden na to alebo on2 tyzdne si sadla. Kockami zacala buchat o seba okolo 8-9 mesiaca. Pinzetovy uchop okolo 8,5-9 mesiac. Knizky jej ukazujes spravne,da si do ust? Och! Nase vsetky knizky maju obhryzene rohy a doslintane strany. A tiez jej ich ukazujem stale. Teraz bude mat o 2 tyzdne rok a az teraz mozno mesiac dozadu si zacala tie knizky sama chytat,strany pretacat-ale! Aj tak ich dava stale do ust a zmoli😂 uz ju na to ale napominam lebo z niektorych kniziek chyba aj kusok stran co ich asi zjedla🫣 takze bud v klude, tvoje dietatko je uplne normalne a ze pediatri maju dajake tabulky no a co ved kazde dietatko si ide svojim tempom. Ona zacne chapat aj knizkam neboj ale naozaj je to este male dietatko.

zuzikxx
14. dec 2022

bola aj som niektore dni na tom podobne, malinka je take spokojne kludne babo, nie akcne, sportove... mala som z posledneho dotazniku depky 😂 ze co robim zle, ze ju nejak brzdim.. ale mozno nieltore otazky odhaluju autizmus 😂 neviem, zas maju iba 7-8mesiacov.. a vsimni si na konci dotaznikov spominaju eurofondy.. takze musia vykazat cinnost, kde ich minuli a nas stresuju 🙄