Výška 2,5-ročného dieťaťa

29. apr 2020

Zdravim zienky prosim Vás kolko merajú vase deticky priblizne vo veku 2,5 roka a viac..moja dcerka bude mat v auguste 3 roky a meria 97 cm..kazdy mi hovori zeje to strasne moc ze je dost vysoka na jej vek..my s muzom sme tiez obaja vysoky ja meriam 178 cm takze to ma po kom zdedit..len stale pocuvam z okolia ze je to vela ze v skolke bude za zirafku..ale tak co mam robit..

sense
29. apr 2020

Nie je to moc ale ano je vysoka... aj moja bola taka , terat mala predvtyzdnom 7 r a meria 138cm... ja mam 172cm a otec 188cm takze ma byt po kom....

Take reci si nepripustaj...a co ze bude za zirafku...hlavne ze je zdrava....

saskia_98
29. apr 2020

No moj syn ma rok a pol ani nie a ma 105 cm, cize neries. 🤷🏻 Vy s muzom ste vysokí, cize jasne ze nebudete mat nejake drobčatko. Moj muz ma napr. 195 cm, cize aj moje dieta bude mega velke po nemu...

autor
29. apr 2020

@saskia_98 ty kokšo..vsak sesternicina slecna bude mat 4 roky a ma 106 cm..

saskia_98
29. apr 2020

Noo lenze ja mam 170 a manzelino 195 cm/ 115 kg. Cize neriesime to, aj maleho dr ked videla manzela, pochopila po kom je maly taky vysoky.

kattky
29. apr 2020

Moj syn bude v july mat 3 roky. Na 2,5 roka mal 95cm no odvtedy sa dist vytiahol, lebo kopec veci som mu vyradila. Tie 2-3 cm podla mna vyrastol. A ma 16kg

jaskolka
29. apr 2020

Tak genetika nie je vymysel, samozrejme, že keď ste vysoki, tak ani deti nebudú drobčekovia😃. Výška je vrodená, proste daná, s tým nič neurobíš, prečo ta to trápi? Nezrezes predsa jej z nôh, ani nedáš tablety na zastavenie rastu. Bude vysoká, tes sa z toho, že máš zdravé dieťa a ozaj hlúposti typu"zirafka"neries. Absolútne to neovplyvnis, ja mam 176 cm a manžel 195, a ani mi nenapadlo trápiť sa, že deti budú vysoké, tak budú, no a čo? 🙂

tanyan
29. apr 2020

Ja mám 173, manžel 195, "malá" mala pri pôrode 60 cm. V troch rokoch mala 105 cm. Teraz bude mať v polke septembra 6 rokov a meria 130 cm. A keďže jej zle vychádzajú roky, tak do školy pôjde pravdepodobne až o rok. Obávam sa, že prinajmenšom výškou bude bližšie k učiteľkám ako ku spolužiakom. Riešim skôr to, aby s tým bola ona ok a nerobila si ťažkú hlavu z komentárov. Poznámky okolia sú pre mňa len na pobavenie a neriešim ich.
Dobrá kapitola je aj veľkosť chodidla - aktuálne 32. Bojím sa akurát, že v dospelosti asi nebude mať veľký výber vo svojej veľkosti.

sense
29. apr 2020

@tanyan aj moja ma tak 32-33 a dufam ze sa to zastavi...kedze uz ma tu velkost vusc ako rok..ja mam 38 a otec 42
A vasa bola aj pri porode velka resp dlhs...nasa mala len 48cm

tanyan
29. apr 2020

@sense u nás sa ani neoplatí dúfať - ja mám 41 a manžel 45.

adrikadt
29. apr 2020

Akože ja nemôžem uveriť, že niekto dokáže riešiť výšku dieťaťa....to fakt??? A teraz akože čo? Máš jej dať tehlu na hlavu? Alebo zbrusit z nôh? Pri váhe sa dá upraviť strava, zvýšiť pohyb ...moja dcéra je predškolácka a takmer o hlavu vyššia ako väčšina jej spolužiakov (je septembrová) a to ja mám 168 cm a manžel 174 cm. Kamarátov syn je najmenší z triedy a kamarát má 2 metre. Všetko sa ešte zmení počas puberty 😀

ava11
29. apr 2020

Syn mal v troch rokoch 100cm, dcera 97cm. My sme s muzom obaja celkom vysoki, ale nic extremne (173/182). Aktualne ma syn 8 rokov a 140cm, je v triede s prehladom najvyssi. Dcera ma 5 a ide do skoly o rok skor, takze ona asi bude mat v tomto vyhodu, ze aj ked bude vysoka, vsetci budu starsi, tak sa to vyrovna. Inak nohu ma aktualne k vyske 114cm 32!! 🙂

angela85
29. apr 2020

No a môj chrustik bude mať 7 rokov,najnižší zo školy 😉, a je nám to suma fuk. Teraz konečne dosiahol výšku 122, veľkosť topánok 30 a váha 21. A je šikovný a zdravý a je mi jedno že to nebude chlap ako hora, strašné sídlo to je. Len pozor aby nerástla moc rýchlo,často majú baby problém s vazivom,vykĺbené kolená a rehabilitacie

lenuliatko84
29. apr 2020

Syna 4 roky a 115 cm

deti95060810
29. apr 2020

čo nato lekár....pretože nám lekár vždy tvrdil na prehliadkach že naše dieťa bude vysoké.... slečna má 14 r. a 173 cm čo podľa mňa nie je až tak veľa....

tanyan
29. apr 2020

@deti95060810 ak slečna ešte porastie nejakých 10-15 cm, tak veru bude nadpriemerne vysoká... poznám dospelé ženy, ktoré majú 155 cm a to bude potom ako rozdiel jedného poschodia. v dnešnej dobe je aj problém pre vysokú ženu nájsť si výškovo primeraného partnera (viem, že výška nie je základ dobrého vzťahu). 😉
lekára je väčšinou lepšie sa nepýtať, lebo ten má len tabuľku podľa veku. nezohľadňuje ani výšku rodičov, ani pôrodnú dĺžku. v tomto je lepšie riadiť sa zdravým rozumom.

tanyan
29. apr 2020

práve som napríklad podľa tabuľky na tejto stránke zistila, že by som mala kontaktovať lekára...
https://www.rastovyhormonbezihly.sk/pre-rodicov...
a pritom mám dieťa, ktoré je zdravé a všetko je OK.

lentilkaxxx
29. apr 2020

@tanyan neboj.... Keď sme za socíku videli v obchode samé 36-38 a od 40 len po max. 3 pároch (vtedy bolo všetko vyložené), tiež sme sa smiali, že aké lode a kto to nosí. V puberte som mala problém zohnať 40 botasky. Teraz tie žubrienky majú také laby, že moje topánky sú im malé. Obchody sa prispôsobia, biznis je biznis. Veď pred 40 rokmi chlap s 180 cm bol vysoký. Teraz mi príde "podpriemerný" 🙂