Vyrážky po celom tele novorodenca

kajka951
12. máj 2020

Ahojte dievčatá. Som zúfalá. Malinká sa mi narodila pred 5.dňami no pre komplikácie so zltačkou sme ešte v nemocnici. Lekári mi dieťatko neustále sledujú no neviem, či dostatočne. Mojej malej sa na 3.deň od pôrodu urobili na tvári vyrážky. Dnes na 5.deň po to už má po chrbátiku, brušku aj ručičkách. Lekári mi hovoria aby som to krémovala Excipialom, že je to novorodenecké akné ktoré časom zmizne samo. Ja som zúfalá, je mi malinkej ľúto a mám pocit že sa to ďalej šíri. Nemá prosím niektorá z vás s týmto skúsenosť?
Ďakujem

ruzasipova
12. máj 2020

Hovoria ti dobre. Je to novorodenecke akne, velmi casta vec. Babatko sa po narodeni zbavuje skodlivych latok v tele prostrednictcom pokozky. Ja by som to ani nicim nepotierala a nedrazdila zbytocne. Naozaj to zmizne samo.
P.S. Keby si videla moje dieta po narodeni...vyrazky mal ovela vacsie a 3 mesiace po porode uz hladka pokozka.

lubi40
12. máj 2020

baby akne, zmizne to same. Obaja synovia to mali.

bagre
12. máj 2020

@kajka951 postupne sa to vyčistí a zmizne neboj sa... akurát neviem či by som excipial na to dávala.... zmizne to aj samé.

kajka951
autor
12. máj 2020

A za koľko to zmizlo u vás prosím?

bagre
12. máj 2020

@kajka951 cca 3 týždne, záleží aj aké bolo počasie... dcéra sa narodila v zime keď sa kúrilo, tak tam to bolo najdlhšie... keď to bolo veľmi rozpálené tak som večer natenučko dostratena natrela sudocremom. Ale len malinké plôšky nie celú tváričku.

matildam
12. máj 2020

@kajka951 Tiez sme mali, zmizlo cca za mesiac. Pediatricka poradila prikladat na tvaricku vat.tampony namocene vo vyluhovanom vychladenom ciernom caji (kazdy den, asi 2x). Naozaj to pomohlo, kozmetiku by som radsej nedavala...

kajka951
autor
17. máj 2020

U nás to na koniec celé zmizlo 2 dni po pridaní tohto príspevku tak sa veľmi tešíme.