Vynadalo vám už vaše dieťa?

4. feb 2022

Malá má čochvíľa 4. V stredu som prišla z pôrodnice všetko bolo ok aj včera no dnes zmena o 360° povedala mi choď do p. Muž to počul a keby ho nezastavím tak ju "roztrhne". Malá utiekla do spálne pod posteľ, nechce vyliezť bojí sa že dostane na zadok, resp že bude na ňu muž kričať. Pre upresnenie, malá od manžela nikdy nedostala na zadok ani na ňu nekričal teda u neho stačí pohľad a vie koľko bije 😬

dskjhfdlkdjhl
4. feb 2022

No, taketo male dieta ani nevie, co povedalo. Zrejme to niekde pocula, tak skusila, reakcia bola dost jasna, tak to snad uz opakovat nebude.

marlent
4. feb 2022

Ani nie 4 rocna ta posle do p? Kde to pocula?
A teda aby som odpovedala maly ma 4 roky a toto mi nepovedal...max povie ze maminka hnevam sa na teba alebo nechaj ma

kittykat22
4. feb 2022

S dietatom 3 roky a s novorodencom mas casu ako maku pozeram.

dskjhfdlkdjhl
4. feb 2022

@marlent staci ist okolo pubertakov a taketo dieta velmi rychlo pochyti vsetko. Vobec tak nemusia doma rozpravat, proste su deti, ktore si vsimaju viac a su take, ktore si nevsimaju.

inana11
4. feb 2022

Dieta nevie že “škaredo nadávalo”🤷‍♀️Už asi nebude keď videlo reakciu😃a mam stvorrocneho a aj osemmesačného babo s teda povedal mi už vselico a sj sa vieme dobre povadit,lebo úprimne,moje nervy sú len jedny a to sko sa tento rok naučil v skolke papulovat je už moc… chodil aj minuly rok ale nebol takýto,zjavne si buduje osobnosť ale teda akú sa mi vôbec nepaci a veľakrát hranice už prekročil… zelam to veľa trpezlivosti,moja veľakrát zlyhala😢

nikaeli
4. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl to naozaj? mám čerstvo 4-ročného a čoskoro 15-ročnú a takýto slovník nepoužíva ani jeden z nich, ani ja s manželom..

marlent
4. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl toto som si neuvedomila ano mas pravdu...
Autorke sa ospravedlnujem takyto "zdroj" mi nenapadol

dskjhfdlkdjhl
4. feb 2022

@nikaeli Co naozaj? Ty si si este nevsimla, ze male dieta, ak pocuje nejake nove slovo, slovne spojenie, tak ho velmi rado zopakuje? Samozrejme, nie kazde dieta je rovnako vsimave. A ja mam aj dospele "dieta" a tiez ma este neposlala do p..., ale niektore slova ju v takom detskom veku priam fascinovali. Ono staci ist okolo nejakej ZS alebo SS a dieta sa hned nauci.

marsmykkok
4. feb 2022

No zase dieťa 4 ročné nie je blbé, ak to aj len počulo niekde videlo z tej situácie že to nie je pochvala alebo kompliment. Asi žiarlivosť na súrodenca a zmena situácie doma zvýšila vzdorovitost, úplne bežné že starší súrodenec sa so správaním na čas pokazí.

jana_eyre_2
4. feb 2022

@marlent ja si pamätám, že som raz u nas pred domom na sídlisku počula hádať sa nejakých pubertakov, jeden povedal druhému koko*.. mala som asi 5-6rokov a potom som sa hádala so staršou sestrou, tak som jej povedala že je koko*ka 😅 pamätám si to veľmi dobre, lebo si pamätám ako vtedy doma všetko stíchlo a všetci boli v šoku.. myslím že dieta normalne vníma všetko čo sa okolo neho povie kdekoľvek.. môj prvý syn prvý krát počul nadávky od stavbárov za plotom keď tam stavali dom.. veru to aj použil, len netušil čo to znamená, mal 4ri roky..

mondolina
4. feb 2022

zmena o 360° nie je žiadna zmena...keď už tak o 180°

andrejka1974
4. feb 2022

Dúfam že sa ti to už nezopakuje ak áno tak po zadku určite u nás mi takto nikdy nepovedali ani už dospelí synovia u nás sa nadávať nesmelo ináč keď boli väčší a povedali to hneď dostali po ústach a odnaucili sa rýchlo

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
4. feb 2022

Ona ani nevie poriadne čo ti povedala. Hlavne treba riešiť prečo to povedala. Je zrejme, že cíti zmenu odkedy prišiel z pôrodnice pre ňu ,,votrelec,, čo jej ťa zobral. Ja keď som sa vrátila z pôrodnice, vtedy skoro 4 ročný syn sa otočil totálne, bol úplne nezvládnuteľny, zlý, papulnaty, protivny, umrncany... Deti potrebujú čas aby si zvykli, uistiť sa, že stále sme tu pre nich aj keď už nie su jedinacikovia. Ona sa zase vráti do starých koľají ale bude to trvať.

veronikavaneska
4. feb 2022

Ja mám 3,5rocneho a pozerali sme film a v jednej chvíli ukázal jeden herec druhému prostrednicek proste sekunda inak bol film úplne ok malý to v tej jednej sekunde uvidel a všade behal a každému ukazoval prostredník 🤯😫

luccija
4. feb 2022

Deti to bežne použijú aj v škôlke🙂a niekedy čím viac budeš robiť okolo toho cirkus, tým ho to viac bude baviť

sense
4. feb 2022

Moja raz prišla to škôlky a povedala "du blöde Kuh" samozrejme z domu to nemá, tak som sa jej spýtala ci vie co to znamená ze nie, tak jej vravím tak keď nevie nemôže nikomu tak rozprávať.... Viec som ju to nepočula povedať à to prešlo už par rokov odvtedy. Ona zrejme ani nevie co to znamená len to niekde počula. A zvláštne že ešte nikdy nedostala ale ujde pod posteľ a bojí sa otca ze dostane

marlent
4. feb 2022

@jana_eyre_2
@viestta
Ano baby ospraveslnila som sa uz aj samotnej autorke tato varianta "zdroja" mi nenapadla

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janba
4. feb 2022

No asi ani nevie, čo to znamená. Niekde to počula a zopakovala.
Môj malý 3 ročný tiež nosí zo škôlky rôzne reči. Včera mi povedal "hlúpa mamička". V prvej sekunde som myslela ze na neho nakričím, potom som videla na ňom, že vie, že to asi nebolo dobre co povedal a čakal moju reakciu. Tak som mu s kľudom vysvetlila, že to sa nehovorí.
No a keď som sa ho opytala, kde to počul, tak v školke.
Takže, s tvojou malou s kľudom, vysvetlite jej, že to je škaredé slovo, ktoré sa nehovorí.

marlent
4. feb 2022

@viestta u nas som to vzdy zatoal uhrala na to ze to asi zle pocul lebo take slovo neexistuje...zatial mi to prexhadza

nikaeli
4. feb 2022

@dskjhfdlkdjhl ak by to mala iba z náhodného počutia od puberťákov, že ju to slovo jednoducho zaujalo, použila by to hocikedy a väčšinou sa vtedy deti smejú, ako pri vyššie spomínanom "ty kokos".. ona sa však utiekla skryť, podľa slov autorky sa bála bitky, ktorú ešte nikdy nedostala.. tak mi to celé príde trošku divné.. znie to tak, ako keby vedela, kedy sa to slovo používa (keď sa napr. hnevá) a zároveň vedela, že sa to nemá, že je to škaredé (prečo by inak utiekla)? ale možno to iba zle chápem, v tom prípade sa ospravedlňujem 😉

basska_b
4. feb 2022

Nooo, tak toto muselo volakdesi pocut 😄 skolka? Rodic? Pubertiak na ulici? Niekedy to staci aj zasepkat... Neboj, ona si neuvedomila, aku silu maju tie slova... casom na to slovo zabudne. Treba si vyjasnit, ze takto sa nerozprava. Este vam len bude veselo, toto je len zaciatok...

dskjhfdlkdjhl
4. feb 2022

@nikaeli Isla sa skryt, lebo bola zahnana reakciou otca.

autor
4. feb 2022

@marlent aby som trochu vysvetlila tak som jej povedala nech si uprace hračky, povedala som jej to raz a druhý krát keď som jej povedala tak to povedala. Manželom si tak nehovoríme
@nikaeli keď to povedala manžel na ňu skríkol, v živote na ňu tak neskríkol tak sa skôr zľakla. Ako som písala, manžel ju v živote neudrel on ani nemusí zvýšiť hlas a malá ho poslúchne kdežto ja sa aj zblázniť niekedy môžem 😒 Zobudili aj drobca keďže muž šiel za ňou. Vieš, myslím si že to počula od neteri 8 ročnej keďže tam je takého rozprávanie "normálne".

nikaeli
4. feb 2022

tak už ostáva iba vysvetliť jej čo a ako a viac na to nereagovať.. nechať to vyhasnúť 😉

svetkaadamko
4. feb 2022

Myslím, ze toto zažilo veľa rodičov a určite to netreba brať ako niečo čo sa nedá zvládnuť. Jednoducho žiarli na súrodenca, ktorému sa určite teraz venuješ o niečo viac ako jej, ja mam síce len jedno dieťa, ale tieto skúsenosti ma mnoho mamičiek okolo mňa. Mala proste počula niekde toto slovo, isto ani nevie co to je. Ja si pamätám, ako som presne toto raz povedala mojej mamke, nepamätám koľko som mala rokov, ale mamka mi s kľudom vysvetlila, že je to škaredé slovo a ju to raní, keď jej to poviem, tak som sa zahanbila a viac som to nepovedala. Aj mne sa stalo, keď som robila v obchode, prišlo ku mne dieťa, tak 5rocne a sfleku mi namiesto ahoj,povedalo "chod do pi..." tak som jej len povedala, že takto nepekne sa nerozpráva, ale neviem ci to malo účinok, lebo jej mamička sa na tom dosť zabávala. Každopádne, neber to tak, že ti vynadala, myslím, že sa len cíti byť "ohrozená " novým členom rodiny. A muž by jej tiež mohol trochu kľudnejšie vysvetlit co a ako. Ale chápem, že asi ostal zaskočený, tak kričal.

lucianne
4. feb 2022

@nikaeli ja som sa tiež môjho otca ako dieťa bála. Fakt. A tiež nemusel kričať stačilo keď pozrel. A odprisaham že ma nikdy neudrel. A teraz mam pred ním tiež rešpekt a hoc co si nedovolím a to mam už 32 rokov 😂😂 Podľa mňa niektorí muži tak pôsobia. Aj môj krstný otec tak pôsobí. A ľúbim ich oboch.

vanda323
4. feb 2022

Ja si pamätám jeden moment z môjho detstva že som sedela s ockom za stolom v kuchyni, mamka varila, a hrala som snim Čierneho Petra. Chodila som do škôlky. Prehrala som a vyleteli zo mňa do piiiii......oco mi takú strelil že do dnes to slovo nepoužívam vôbec Naozaj!😀😀😀👍👍👍 To nedávam ako návod len, píšem ako skúsenosť...a u nás doma sa nehresilor veľmi..ocko občas áno keď niečo robil a sa mu nepodarilo....

iffushka
4. feb 2022

Učím prvákov a ti už majú bohatý slovník.....určite sa začali učiť skôr ako v štyroch. 😀