Vrátenie cumlíka kvôli spánku po mesačnej odmlke

matken
29. dec 2013

Ahojte. Mam dilemu a zaujimalo by ma ako by ste postupovali/pripadne ci mate podobnú skúsenosť. Dcérka ma 2,5 a Mikulášovi sme dali cumlik. Dovtedy ho mala iba na spinkanie. Zvládla to super, sem-tam sa na neho spýta, ale inak jej nechýba. Problem však je s poobedňajším spánkom. Úplne ho začala bojkotovať, s cumlíkom ju stačilo dat do postielky, pohladkat a sama zaspala na cca 1,5h. Vecer to bolo bolo podobne. Ale teraz lezime pri nej 1hod, hladkáme ju, spievame a proste nezaspi. Skúšali sme aj viac unavit a nic. Ale evidentne jej chyba spanok, lebo ak ideme niekam s autom v tom čase tak zaspi, je umrncana a pod. Moze to byt tym cumlíkom, alebo je to súhra náhod a proste prestáva poobede spávať? Dakujem za každý názor 🙂

bubelko
29. dec 2013

@matken osobne si myslim, ze je to zhoda nahod. su deti, ktore v tom veku prestavaju spavat. nas mladsi mal v tom case este cumlik, ale aj tak nespaval. urcite by som sa k cumliku uz nevracala 😉

melalex
29. dec 2013

Mojej dcerke som v 2,5 roku zrušila spanok,pretože jej trvalo zaspavanie hodinu a spala len trištvrte hodiny a v noci chodila neskoro spat...podla mna to nebude cumlikom.A ani jej ho nedavaj.Kamaratkina dcerka nemala cumlik od roka,potom ked mala rok a pol tak jej ho začali davat a tak dudlala nonstop do 4 rokov až kým ho nestratila.

alena0305
29. dec 2013

@matken Môjmu synovi (teraz má 6 rokov) som tiež zrušila cumeľ ako 2,5 ročnému a nepoteším ťa - odvtedy cez obed nespal. Potom začal chodiť do škôlky - a prvý rok spával niekedy áno, niekedy nie - ale len v škôlke - lebo cez týždeň sme skôr vstávali cca pred šiestou ale stávalo sa mu aj to,že dlho zaspával a potom ostatné deti spali 1,5 h- 2hodiny a on necelú hodinu a potom bol mrzutý. Vtedy som si povedala, že druhému dieťaťu ho nechám (iba na zaspávanie) aj do štyroch rokov (hlavne, keď som počula koľko detí z nášho okolia ešte malo pri zaspávaní cumeľ) a dcérka mi ho zrušila sama v 10 mesiacoch keď jej vyšli horné zuby. Ale asi ak ho už nepýta - by som skôr skúsila fľašu s mliekom. Moju (20 mesiacov) som 3 týždne dozadu prestala kojiť a zaspáva pri fľaši. Niektoré deti tak zaspávajú do 5-6rokov.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brisilda
29. dec 2013

ja som mala ten isty problem len s tym, ze mne drobec tahal na obed 3 hod. mal vtedy asi 14-18 mes. .....po mesiaci som mu ho vratila ☹ ...............hned ako začal trucovat s poobednajsim spankom definitive tak sme ho zahodili ....nebol ziaden problem 😉

charllotte
29. dec 2013

urcite cumlik uz nedavat spat 😉

boka79
29. dec 2013

Ahoj, nedavala by som cumel spat, podla mna uz poobede spinkat nebude, moja od dvoch nespala a to sme zrusili cumel na spanie, az ked mala 2 roky a tri mesiace. Vecer je jasne, bola zvyknuta na cumel, ze ju ukludni, teraz sa to musi naucit sama a potrebuje k tomu Vas, cumel je aj tak len siditko- nahrada za matku, cize uplne normalena pochopitelne spravanie. Urcite by som nenechavala cumel dlho, poznam 5 rocneho chlapceka, cu dudle a nevedia sa cumla zbavit, ked mu ho vezmi, neprespi noc. Radsej nech sa teraz nauci, ulahcite jej tym neskor zivot

bambulka82
29. dec 2013

@matken ahoj, ja by som cumel uz nevratila..bolo by to asi horsie, ak by si jej ho potom zase zobrala..my sme sa v septembri stahovali, maly nemal vobec problem so zaspavanim..mal cumel, ulozili sme ho do postele, zhasli, zavreli dvere a odisli sme..pekne sam zaspal, od malicka prespal celu noc, na obed spal niekedy aj 3-4 hodiny..
potom sme zobrali cumel a zacal vymyslat..stale vybieha z izby, dlho zaspava..podla mna je to cumlom..lebo zacal aj hovorit, ze sa boji v izbe 😒 na obed to nie je az taky problem, zaspi rychlo ale spi tak hodinu, max. hodinu a pol a musime sediet pri nom..vecer tam vobec nechce zaspat..zaspi v obyvacke a potom ho prenesieme..
viem ze s cumlom by nebol ziadny problem 😀 ale uz ked sme ho raz zobrali, tak urcite nevratim 😉

luciferkax
29. dec 2013

Ja ti asi poradím opačne ako vačšina, ale ja by som mu ten cumel vrátila, bude ho mať ešte tak max. rok a potom ho v škôlke či kamoši vysmejú a sám ho vyhodí... ja osm takto vrátila cumeľ po týždni a nelutujem, o pol roka nato vyhodil cumel sám

kiwi82
30. dec 2013

u nás to isté, asi dva mesiace nemá cumlík a to preto, že sa jej nad pusinkou vyhodil akoby ekzém, tak som jej to vysvetlila, že to musíme natierať, ale dala som jej pomádu do ruky a ona s nou aj spala a si vkuse natierala pusinku. teraz už dudku nepýta ale veru na obed nespala odvtedy a večer zaspáva dlhšie ako s duduškou. ale nevrátime sa už k nej. držím palce.

briketa
30. dec 2013

@matken mam syna v tom istom veku a na poobednajsi spanok sa bud musi vozit v aute, alebo v kociku. Mne to vychadza cez den vzdy ked idem pre najstarsieho do skoly, on v aute zaspi. Ale len tak sam od seba, ze by si lahol a spal to by sa nikdy nestalo.

winna
30. dec 2013

ahoj, cumel urcite nedavaj spat, podla mna by to nebol spravny krok. Ak ste zaspavanie mali take ako pises cumel, pohladkanie a isla spinkat, skus taky isty ritual aj bez cumla - nic nepridavaj, nic nemen, samozrejme okrem cumla 🙂

matozazzo
30. dec 2013

@matken Ahoj, presne viem, ako to vyzera. Nasa ma 2r a 4m a presne to iste. Ked mala cumlik, sup do postielky a spala. Teraz? Poobede aj vecer bojkotuje, vrti sa, chce, aby sme pri nej sedeli... Trva to uz asi 3 tyzdne. Vecer sme zonzaciatku sedeli kym nezaspala, niekedy aj cez pol hodiny. Postupne sme odchadzali, napr. Po 20min, tak 15, 10.. postupne pocas tyzdna. Tak sa manzel postavil do dveri... dnes este skusi, ze mami hopaj. Sadnem na 5 minut a potom odchadzam, ze musim popratat a tak a pridem sa na nu pozriet. To uz funguje.
Ale poobednajsi spanok, tam musela zauradovat varecha. Ked vystraja, hned uz po 5 minutach som odchadzala po varechu. A do 3-4 dni pochopila :D nikdy s nou nedostala ale mala som ju v ruke. Teraz pri nej sedim, nie lezim. Obcas pokricim, uz sa nevrt, zavri oci a oddychuj (nie spinkat), a vacsinou do 10min.zaspi. a spi aj 2-2,5hod a vecer ide normalne spat. Spanok potrebuje, inak nevydrzi a je nervozna. V skolke problem nie je. Tam zaspi bez problemov.
Takze len vydrz a cumel uz nedavaj. Ja som vsetky vuhodila, aby ma nepokusalo.

bosoriak
30. dec 2013

@matken 2,5 je v pohode vek, kedy moze dieta cez obed prestat spat. Moja starsia prestala ked mala 2 roky a 9 mesiacov, mladsia ked mala 2 a 4 mesiace. A to ma dudel stale. Spanok starsej nechybal vobec, mladsia byva obcas mrzuta cele poobedie, ale nezaspi, iba v aute. Podla mna ten zly spanok tvojej dcery samozrejme s dudlom suvisi, ale ked uz ste ho dali prec, tak by si ho nemala davat naspat. To si si mala rozmysliet predtym, teraz uz len vydrzat 🙂

Ja uz sa tiez chystam na odstranenie dudlika, ale este o tom nie som 100% presvedcena, takze zatial nie.

Drzim palce.

matken
autor
1. jan 2014

Ahojte! Dakujem z vaše reakcie. Predsa len sme vyskúšali a čuduj sa svet chvílu ho podudlala a sama vyplula a odvtedy sa na neho uz vôbec nepýta. A zaspala potom aj bez cumlika. Avšak som si uvedomila, ze ju dávam skoro spat, nie je unavena o 13tej ako to bolo doteraz, ale az o 14tej. Avšak potom M problem zaspat vecer este o 22:00 je hore :( takze to bude musieť byt kompromis a ked nebude spat nech aspon oddychuje.