Von s kočíkom za každého počasia

15. sep 2022

Ahojte, počula som, že von by sa malo chodiť s babatkom za kazdeho pocasia.. Uprimne, ked poprcha alebo fuka silnejsi vietor, tak nejdem, ale videla som mamičky, co tak chodia- v jednej ruke dazdnik a druha ruka tlaci kocik s tym ochrannym igelitom.. Uprimne, malo by sa chodit aj vtedy? Na balkon dieta davat nechcem. Dakujem!

pribinak
15. sep 2022

Samozrejme, výborný vzduch, prirodzene tým dieťa otuzujes a budujes imunitu

viestta
15. sep 2022

Kým sa čerti nezenia, prečo by nemalo byť dieťa na vzduchu? Jedine obmedzenia sú silné mrazy a veľké horúčavy. Do každého počasia medzi tým sa vie aj dieťa aj matka primerane obliecť.

dskjhfdlkdjhl
15. sep 2022

Chodila som za kazdeho pocasia a myslim, ze pre deti je to velmi fajn. Ale mnohe matky nechodia, radsej nebudem pisat preco😝

hennyinnsbruck
15. sep 2022

Kedze mam psov (teraz len 1) sme boli fakt za kazdeho pocasia vonku.ci dazd ,mraz ,vietor -pamätam ako som kocik ledva tlacila kurnik🙈🙈🤣🤣🤣

beata_k
15. sep 2022

A vies jak fajne sa prechadza v dazdi? Ticho, klud, nikto nikde. Len treba mat dobre gumaky 😃

emma022
15. sep 2022

Za mňa nie. Odkedy u nás silný vietor zlomil konár a ten zabil 14 ročného chlapca, dávam si pozor.

zmrzlinka2021
15. sep 2022

@emma022 To znamena, ze pri silnom vetre nemas chodit (sama ci s detmi) do parkov a lesa 😉

zuzana2299
15. sep 2022

Ked prší alebo fuka silný vietor tak nejdem von ani bez kočiara pokiaľ naozaj nemusím 😂 nie to ešte s kočiarom. Ale každý nech si robí ako uzná za vhodné.

emma022
15. sep 2022

@zmrzlinka2021 u nás rastú stromy aj na sídlisku 🤦🏻‍♀️

denden77
15. sep 2022

ono niektore deti inak, nez v kociku nechcu spat 🤷‍♀️😁

viestta
15. sep 2022

@emma022 silný vietor spadá do kategórie "čerti sa ženia".

ivik4
15. sep 2022

Taka nehrala aby som sa pomaly prechadzala v lejaku ,v jednej ruke dazdnik a druhej kocik tlacila .
Ked lialo tak spal maly v kociku v lodžii s otvorenymi vetrackami jak dudok
Ani ja sama nechodim po dazdi von

hennyinnsbruck
15. sep 2022

@beata_k veru neexistuje zle pocasie len zle obleceny ludia my chodime pesi do skolky takze vybavu mame.je fuk ci prsi ci leje 😅do skolky sa musi

Zamna je toto budovanie imunity ,ze dieta je naozaj v kazdom pocasi vonku,telo si fajne zvykne na zmeny 👍

jaskolka
15. sep 2022

Nie, nechodila som v daždi, ani tetaz nechodím. Veď sama nejdem v daždi von, keď nemusím, tak dupľom sa nebudem trepať s kočíkom. Syn má dva roky a bol chorý 2x..takže nemyslím, že je to úplne nevyhnutne na imunitu

emma022
15. sep 2022

@viestta áno súhlasím

sense
15. sep 2022

Kým nebola víchrica alebo lejak ako keď pustim sprchu naplno tak áno pláštenka na kočík, pre seba nepremokavé oblečenie... A šla som...nie je žel počasie len zle oblečení ľudia... A rovnako aj neskor keď už chodila

siska53
15. sep 2022

Moja mama nemala inu moznost 🙂 akekolvek pocasie, musela ist so mnou von. Aj ked som bola v kociku, aj ked som uz chodila.

kris_tin257
15. sep 2022

My sme dávali spať syna každý deň na balkón či pršalo bola zima len sme prispôsobili oblečenie 😊 tiež sa mi nechceli chodiť von v daždi tak aspoň takto

emma022
15. sep 2022

@emma022 len dodám, že v ten deň, keď zabilo toho chlapca, vonku svietilo slnko ☀️. Len proste brutál fúkalo 😒

leniel
15. sep 2022

no este to tak... nechodím, nechodila som a chodiť nebudem. Dieťa to prežije, aj tak spinká najlepšie doma v posteli

elizabet173
15. sep 2022

prečo nechceš dávať na balkón? Máš ho otočený na rušnú ulicu? Ja som chodila v každom počasí, bunda nepremokavá s kapucou, hodiny a hodiny, či dážď, či sneh, mráz, my sme balkón nemali a chcela som dieťa otužovať. Len som dala pozor, aby nefúkalo do kočíka

patka06
15. sep 2022

Samozrejme nie v búrke alebo víchrici, extra veľkej hmle.
Inak von v každom počasí dážď, sneh, mráz
Miesto dáždnika som mala pršiplášť / obe ruky voľné/ + kvalitné gumáky

elizabet173
15. sep 2022

@patka06 ja tak isto, samozrejme nie vo víchrici alebo lejaku

selest
15. sep 2022

U nas su vsade na sidlisku stromy tak isto v parku, z nich ked fukne alebo prsi padaju konariky a konare roznej velkosti, su vsade, parkrat mi mala palicka padla na hlavu a mala som dost. Nevidim zmysel trmacat sa po meste kde sice niesu stromy ale v tom smrade pomedzi fajciacich ludi a auta... Ja rozhodne nechodim kocikovat za kazdeho pocasia, mne samej je neprijemne trmacat sa po dazdi a vetre niekde po vonku, radsej ten cas vyuzijem na upratanie, varenie atd a von ideme vzdy ked je normalne pocasie. Dieta spi navzduchu aj doma. Vyvetram spalnu, obleciem dieta a spaval v kociku pri okne alebo teraz uz v postielke. Imunitu maju zatial dobru obe deti.

syslik81
15. sep 2022

ja sm chodila-mam psa a trebalo mu na zachod..ale inak by sm nesla.. kazdopadne navd na to kedy ano a kedy nie neexistuje,, kazda mame i y system a aj keby mi 100 povedalo ano chod aj tak sa budem riadit sebou ..

cyberk
15. sep 2022

taka premotivovana nie som, aby som musela ist aj v dazdi kocikovat :D a preto nemam ani psa, lebo ked prsi, ani psa by som von nepustila 😅

autor
15. sep 2022

@elizabet173 asi sa budes smiat mojmu dovodu, ale su tu same straky, ja sa bojim, ze pristanu na dieta a nieco spravia.. Sietka by asi nepomohla..

ajko2011
15. sep 2022

Prvý syn je novembrový (koniec novembra) a chodila som s ním naozaj za každého počasia. Aj keď fúkalo, pršalo, snežilo... stále. Dala som pršiplášť na kočík a išla som.
Teraz čakám druhé marec/apríl a tiež budem chodiť za každého počasia vonku. Samozrejme pokiaľ nebude bábätko choré.

viestta
15. sep 2022

Co by už mohli straky spravit? To ti skôr holub kočiar označkuje. Straka určite nebude sadať na kočiar.
A len tak mimochodom:straky lietajú aj za pekného počasia, nielen keď kropi. A keď prší radšej niekde zalezu.

elizabet173
15. sep 2022

tak potom na prechádzku, ak sa bojíš straky