Viac detičiek v izbe

mirusa30
12. nov 2012

ahojte zienky, potrebujem poradit ako riesit tri dcery medzi ktorymi je vecsi vekovy rozdiel ohladom detskej izby..dve maju 12 a 9 a malicka 20 m..ta je zatial s nami v spalni....neviem ci ich dat potom spolu alebo zase skoncime my s mm v obyvacke spat.....poradte

tinkag
12. nov 2012

my ich máme spolu - ale je aj iný vekový rozdiel. Ja by som dala najstaršiu samu a tie dve mladšie spolu. Ved uvidíte neskôr, popýtaj sa dcér, či by ju chceli do izbičky 🙂

zana0077
12. nov 2012

@mirusa30 ahoj....:o) zalezi od velkosti izby....samozrejme, ze starsia uz bude potrebovat viac sukromia pre seba...takze nejaky kutik, kde moze byt "sama so sebou" by nebol od veci....9rocna dcerka je uz dost "stara" na to aby robila nejaku vaznu neplechu a najmensiu by som asi este neriesila, ja mam malu 26 mesacnu, ale zo spalne sa ju este tak skoro nechystam vytlacit.....:oD este si ju vychutnavam pri sebe.

renab
12. nov 2012

@mirusa30 ja mám deti tiež s takýmto vekovým rozdielom. pre mňa by bolo najschodnejšie toto riešenie: malá aspoň do 3 rokov s nami v spálni a potom by som uvažovala, ak by sa to zatiaľ nevyriešilo inak (napr. odchodom staršej na internát), nad tou obývačkou. neviem si totiž dosť dobre predstaviť režim dňa u takýchto detí. staršie by chodili správať s najmladšou? tiež záujmy, kamaráti.
náš bude mať 9 a stále je s nami v spálni, lebo jednoducho zatiaľ odísť nechce. a to už má izbu pre seba, lebo starší sú na VŠ a chodia domov veľmi sporadicky. 😉

prasiatko30
12. nov 2012

No i kedje to politicky nekorektne - najstarsia by mala mat pravo na vlastnu izbu - skor by som urobila prerozdelenie takym stylom aby ostala sama ta najmensia - a to z praktickeho dovodu tie starsie maju priblizne rovnaky rezim dna, aj ucit sa potrebuju aj spavat chodia neskorsie a nespavaju siestu. ako hovorim nie je to politicky korektne ale z mojho hladiska je to prakticke riesenie aby si potom tie starsie mohli lahnut spat aj trosku neskor aj mali vacsi klud pri uceni - zavru dvere a mala sa moze hrat vo svojej izbe - pred starsimi dcerami by som to prezentovala tak ze budi dve izby jedna na studium a jedna na hranie s tym ze v tej na studium budu spat starsie sestry a v tej na hranie najmensia

trojmamka
12. nov 2012

Nasi su vsetci traja v izbe - 15 r,12r,8 r .Spolu su od 2 rokov tej najmensej.Jedine co sme teraz urobili je to,ze sme jej pisaci stol preniesli do obyvacky nech ma vacsi klud aj ona aj starsi pubertaci.

matozazzo
12. nov 2012

Malicku zatial neries, nechaj ju v spalni. My sme mali starsiu do 4 rokov pri nas. Ked sa narodila druha, tak sme starsiu presunuli do malej detskej izby, ale jej to staci, pretoze mala ma iny rezim ako starsia. O rok - dva sa na to budes pozerat inac aj ty, aj tvoje starsie deti a potom najdete urcite nejake riesenie 🙂

prasiatko30
12. nov 2012

Aj boze nevsimla som si ze mate 3izbovy byt tak som nic nepovedala🙂

mirusa30
autor
12. nov 2012

@tinkag sak to ze nechcu, stale im babre veci

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirusa30
autor
12. nov 2012

@zana0077 tak zatial aj my si ju vychutnavame hlavne v noci hehe...budi sa stale...ale mame malicku tu spalnu, tak neskvor musime nieco vymysliet.....

mirusa30
autor
12. nov 2012

@renab ved to ze maju iny rezim vsetky tri..mala spi od 19 tej a velke pozeraju este telku a hraju sa v izbe....mame velku obyvacku tak jedine ked my si urobime tam izbu s mm...a mala bude sama v tej najmensej izbe-momentalne spalni

mirusa30
autor
12. nov 2012

@prasiatko30 presne tak som myslela aj ja, najstarsia by mala rada sama izbu ale to nie....myslim ze naj riesenie je mat malu samu v izbe neskvor aj s jej vsetkymi hrackmai....a velke spolu,predsa len maju k sebe vekovo blizsie.....dik za radu

mirusa30
autor
12. nov 2012

@dominika1988 zatial to tak je, ale muz ma rad otvorene okno ci je leto alebo zima, a pri malej sa neda.....asi ho vyhodim do obyvacky spavat hehe

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirusa30
autor
12. nov 2012

@dominika1988 urcite by to slo....my sme menili dvojku za trojku ale tie izby nic moc....nastastie aspon obyvka je velika...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
traktor
12. nov 2012

u nas , ked som bola este mala to tiez tak bolo..nasi mali spalno-obyvacku..aby sme mali ako deti priestor..tiez by som to tak riesila..2 starsie dievcata by som dala spolu..jednak su si vekovo blizke, chodia do skoly a tak..a malej by som urobila zo spalne detsku..aby mala pristor sa hrat, pri spinkani ju nikto nebude rusit a tak..a vy sa zariadte v obyvacke..

nikush
12. nov 2012

nasi su v 2izbaku, sme 4ria surodenci - 3bratia + ja, som najstarsia, spali sme jednej izbe vsetci odkedy pamatam , vek. rozdiel je odo mna 2,7,12 rokov a bolo to v pohode. nikdy sme neboli natolko doma, aby sme si zavadzali, rezim s me si zosuladili a robili kompromisy. nasi spali v obyvacke, ina moznost nebola. a som rada, ze som nemal sama izbu, tie spomienky...este teraz sa idem docurat ked si na niektore spomeniem.

miskap002
27. nov 2012

my bývame v rodinnej vile a každý má sám izbu 🙂 ale kedže ty máš ešte také malé dieťa tak si ho nechaj v spálni 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisa1826
30. dec 2012

Ahoj,já mám dvoch chlapcov 18,7 a slečna bude mat tri ročky.CHalani majú poschodovú postel a študenskú izbu a malá ma pri okne postel s baldachýnom na stene motýliky a princezné celkom som to dobre skombinovala a ked to tak vezmeš naše babky mali viac detí po sebe a takéto veci vobec neriešili a sú tu 🙂