Veľmi zlý spánok u bábätka

annaon
9. okt 2018

Rocna dcerka nam "nechce" spat. Nie v noci, nie cez den, a nie a nie zaspat. Jej heslo sa stalo: 27 minut a stop. No kolko krat si v noci hovorim, kiezby aspon tych 27 minut potiahla. Vsetko je s krikom a placom a nikam to nespeje. Kto ma takuto skusenost? Poradte prosim...

Prve tri mesiace nam dcerka nielen spavala ale aj zaspavala ukazkovo. Nemuseli sme ju nosit, neplakala... vzdy lahko a rychlo zaspala. V tretom mesiaci nam v noci zacala spavat 8 hodin vkuse, potom mliecko a potom dalsie tri hodiny. Ako nas kazda maminka varovala, po 3. mesiaci sa vsetko meni a stalo sa aj u nas. Nevedela prespat viac ako 27 minut vkuse, a akoby to stopovala, ani o minutu viac. Jedno ci bola den ci noc. Rezim mala uz od narodenia a nikdy sme nemali problem s tym, ze by bola noc a ona sa chcela hrat. Ona vie, ze je noc a chce spat, akurat nevie zaspat a ked aj zaspi tak vzdy len na chvilu alebo velmi velmi plytkym spankom... a ked sa zobudi tak sa hadze na posteli s placom, alebo iba krici a place a je jedno ci lezi, ci ju nosime... Mala bola od narodenia aj kojena aj prikrmovana nutrilonom. Kedze som aj kojila a casom na to islo uz dobre, tak hned ked sme zacali prve prikrmy po 4. mesiaci, umele mlieko sme takmer uplne vydadili. Davali sme iba raz denne. Mala rychlo zaspavala v postielke a ked jej to moc neslo, tak som ju potlapkala chvilu po zadocku a vzdy zaspala. Postupne sa zacala budit kazdu chvilu a tapkanie prestalo fungovat. Zacala sa budit viac nez 10krat za noc a s neutisitelnym placom a krikom az sa nevedela naddychnut. zacali sme ju bravat k sebe do postele, ale jej ani nasa blizkost ci objatie nestacilo. neostavalo nam ine ako pri tom kriku ju zacat bravat na ruky a snazit sa ju utisit. A ani sme nevedeli ako a dcerka sa stala zavysla na noseni, zaspavani a spani na rukach. S manzelom sme sa striedali, no ani jeden z nas nic nenaspal a asi ani susedia pri tom celnocnom kriku. Po leziacky len kricala. Malicka nikdy koliku nemala, a nikdy sme nemali problemy ani s grckanim, ani prdkanim, ani kakanim. Zubky nam tiez nesli v 4. mesiaci. Prvy sa objavil az v 9. mesiaci. S manzelom sme boli doslova na infarkt a nedokazali sme cez den fungovat. Tak sme si povedali, ze radsej nech ma rodicov, a dokazeme existovat a venovat sa jej cez den a skusili sme ju prestat nosit na rukach a zacat uspavat s umelym mliekom, ktore sme chceli predtym uz uplne vysadit. No pomohlo a tak namiesto vysadenia sa na nom stala zavysla. I nadalej sa budila kazdych "27minut", niekedy 5 minut, niekedy 10 a ak nahodou prespala hodinu tak sme oslavovali... ale ked zacala plakat, dali sme jej teple umele mlieko ktore sme mali vzdy dopredu prichystane pri posteli a ona vypila flasku a spala dalej. (Skusali sme samozrejme vsetko mozne pred tym - kojenie, roznu teplotu v izbe, tmu, lampicku, utisovacie hry pred spanim, kasicku blizsie ci dalej od spanku, ...) A vzdy sme mali presny rezim a ritual na uspavanie, takze nikdy to pre nu nebolo nezname. No aj umele mlieko bolo uspesnejsie iba na dva tyzdne. Postupne zacala plakavat aj tak... Takze teraz (a posledne mesiace) sa nam budi asi 20 krat za noc, s placom, krikom, za noc vypije liter a pol umeleho mlieka, zaspi iba s nim, ale niekedy si mezi tym aj hodinku poplace. ak jej ho ale nedam tak bude plakat aj 2 hodiny vkuse a nezaspi. Nespim ani ja, ani manzel... krmime, uspavame, lietame do kuchyne robit mlieko... a ona? ci z tej noci nieco ma.... ktovie. cez den mi spi raz alebo dva krat a nie viac ako 27 minut - klasika aspon pol roka. Ale v noci potrebujeme aj my spat :( zubky nam uz dva mesiace ziaden nevysiel. Mame ich 6. Tie vysli v 9. a 10. mesiaci. Nemam pocit, ze by to nejak vplyvalo na jej spanok. ten je ako jedna krivka ktora ide od 3. mesiaca stale dole... Nedokazeme takto fungovat. Ako ju naucit normalne zaspavat, ako ju naucit prespat noc alebo aspon na par hodin vkuse spat....co ju moze trapit? podla doktorky vsetko v poriadku, je zdrava, sikovna,.... ja tiez nic neviem odsledovat. nikdy nebola ani chora, teploty nemava ani pri zubkoch ani po ockovani... ale ten spanok... ona chce spat, vie ze je noc, ale nevie ako. mozno nocne desy? ale co s tym? a preco aj cez den prespi iba pol hodinu....

mvo
9. okt 2018

@annaon ahojcek, ja mam uz svoje dietatko o dost vacsie, ma 7,5 roka,...mali sme skryty reflux, presne po 3 mesiacoch, pretoze zacala viac papat,...takze po tych 20-30 minutach ked sa jej natravilo mliecko, zacala plakat, Mam naozaj inteligentnu dcerku a to bola uz od malicka. Sama mi ukazala co jej vadi. Rucickou malinkou si natahovala tricko pod krkom vzdy ked plakala. Negcala nikdy, ani raz, ani ziadne vratenie mliecka ci podobne. Papavala malo, vzdy ked len tieklo.
Ten reflux je potvora,...kym nato clovek pride, strati nervy, potom aj vy ste nervozni a ide to ruka v ruke. Doporucili nam postup, ale bolo to o nervy. Nakojit dietatko pod uhlom 30 a pod tymto istym aj spinkat. Kym sa mlieko stravi, no kedze dcerka papavala iba to co tieklo a nechcelo sa jej tahat, sme boli hore cely den aj noc. roky, a tak sa jej rozbil spaci cyklus ze este do 5 rokov sme to nevedeli napravit...vsetko kvoli refluxu, ked velmi plakavala sme ju hojdali na rukach od uhlom 30 stupnov - chrbty OFF, skus jej dat napit cistej vody, ked sa po placi troska utisi. Iba taky maly glg, aby jej to splachlo kyselinu v hltane

mvo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annaon
autor
9. okt 2018

@mvo uff, 5 rokov... to ste museli mat riadne narocne. Dakujem za radu, skusime.

kath1210
9. okt 2018

@annaon vas prispevok som preletela len zbezne, ako tu radi pani nizsie moze ist o zdravot problem ako skryty reflux a pod. Ak vsak nejde o nic zdravotne a dietatu nic nie je, ide o to (vlastna skusenost-vlastny nazor) ze dieta nema vytvoreny spravny spankovy cyklus. Nasho rocneho syna som odstavila od nocneho kojenia nedavno a az vtedy sme sa vsetci konecne vyspali. 4-5x za noc bezne hore(viem nie 20 ale to je moja skusenost). Bez kriku placu to neslo samozrejme (3 noci). Ano, v podstate som aplikovala metodu kontrolovaneho placu a nelutujem to, aj ked mnoho ludi s tym ma problem. Odporucam knihu Spanok(mozem poslat v pdf). Dieta po roku v noci nepotrebuje nic pit ani jest. Co ale potrebuje je dobre sa vyspat(‘min 11h!). Takze stoji za zvazenie ci radsej neskusit aj toto.

annaon
autor
9. okt 2018

@kath1210 jasne, ak mozte poslat pdf, rada precitam tu knihu. Dakujem. Mne len nikdy neslo do hlavy preco nieje schopna dlhsie spat vkuse, ani cez den. Stvormesacne babo mi prespalo max 27 minut cez den a vsetky mladsie ci starsie deti v nasom okoli spali cez obed 2hodiny. To som nikdy nezazila... tak ci aj to nesuvisi s tym nocnym spankom, ked ani cez den ani v noci nevie prespat dlhsi cas... no musim zohnat nove rady, ako to skusit, snad to nejak vyriesime.

wodanka
9. okt 2018

@annaon zjavne sa jej po tej cca pol hodine meni spankovy cyklus a ona nan nevie plynule prejst a spat dalej a preto sa zobudi

annaon
autor
9. okt 2018

@wodanka ano, ale co s tym :( uz s tym bojujeme cele mesiace a v noci to az tak nejde, ale cez den sme skusali natiahnut ten 27minutovy spanok vsetkymi moznymi sposobmi...je jedno ci satkujem, nosim v nosici, sedaku, vozim v kociku, ci spi vo vnutri...

kath1210
10. okt 2018

@annaon poslite mi email

kath1210
10. okt 2018

@annaon https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-die.... A prosim vas precitajte si tuto diskusiu, presne tak sme naucili spat nasho syna, poradila mi to suseda-najlepsia rada aku mi kto dal o dietati.