Veľmi skoré ranné vstávanie 14 mesačného dieťaťa

lubjatqo
23. apr 2013

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či má aj iná mamina skúsenosť, že počas toho ako dieťatku rástli zúbky, tak spávalo v noci 8-9 hodín.
Má 14 mesiacov a podľa všetkých ľudí v našom okolí, kníh čo máme doma, príp. internetu by mal spať 10-12 hodín. Malý ide spať o 20:00, spí celú noc (ani raz sa nezobudil za posledný týždeň na zaseknutie sa) a ráno vstane o 4:00-5:00. Verte, že sme s manželom skúšali hoci čo aby sme ho ešte uspali, neúspešne.
Problém je najmä v tom, že malý už 3 mesiace spí iba 1x za deň a teraz neviem či ho dať spať ešte doobeda alebo počkať až na obed. Doobeda chodíme von ale keď v poslednej dobe tak skoro ráno vstáva nechce robiť nič. Ani sa hrať, ani ísť von, ba ani sa voziť v trojkolke/kočíku ale nechce ani spať!
Toto obdobie fakt treba len prečkať? ďakujem za odpovede

katka0905
23. apr 2013

@lubjatqo mne s prichodom jesene (uz druhej) zacala mala vstavat o stvrtej rano, trvalo to par mesiacov, az do jari. Zaujimave, ze na jar sa to upravilo a zacala vstavat o siestej. Tiez nic nepomahalo.

mimikas
23. apr 2013

@lubjatqo moj maly tiez vstava o 05:25 ako hodinky, sem tam sa nam ho podari uspat tak ze nezasvecujeme svetlo len mu rychlo spravim mlieko a tvarim sa ze je este noc a lahnem si naspat do postele aj s nim a obimem ho aby sa nemohol velmi hybat 😀 a vacsinou zaspi este na akych 45 min. Moj ma 15 mesiacov a spi este doobeda okolo 9 tak na 35 min a potom normalne poobede aj take 2 hod. a vecer ide spat o 19:40. Tvoj maly spi asi malo lebo bud ma spankovu deprivaciu a to jedostatok spanku ale ked je clovek uz unaveny velmi tak nevie spat alebo mu jednoducho tolko spanku staci. Ak vstava tak skoro tak ho skus dat sat okolo 9 pol 10. Prve dni asi budete bojovat ale nakoniec si na ten maly spanok zvykne a bude mat lepsiu naladu 😀

snopkulka
23. apr 2013

@lubjatqo môj malý spával tiež "málo" - ak som porovnala s tým, čo sa píše v knihách alebo na nete 🙂 Stále je z neho ranné vtáča... treba to vydržať, to ranné vstávanie o 4h dôverne poznám a viem, že to nie je nič príjemné, ale... 😉

sluci
23. apr 2013

@lubjatqo tiež spávame máličko... od 20:00 do 4:00 a to je aj 10 krát hore... cez deň len hodinku 🙂 ja čakám, že sa to raz zlepší, ale kedže strašne málo spáva od mala asi mu to stačí :D :D :D tak držím palce 🙂

hradnapani
23. apr 2013

@lubjatqo moje dieta spi zhruba od roka presne 9 hodin v noci a cez den tak dve hodiny. Podla knih je to dost malo, podla lekarov je to v pohode. Kedze ja neznasam skore ranne vstavanie, tak ho ukladam neskoro vecer a rano si pospime a tak nam to zatial vyhovuje. A proti priskoremu rannemu vstavaniu som zavesila na okna zatemnovacie zavesy, ale dostat aj rolety s tymto ucelom. Mozno ho budi ranne svetlo.

lusina
23. apr 2013

mne tiež spáva ako kedy, ked mu idu zúbky spí cca 8-9 hodin, ked je v pohode, tak cca 11, večer ho dávam spat medzi 7-pol 8 a tiež kým zaspi "na-tvrdo" musime ist k nemu aj 6x a ráno je tiež hore skoro, ked vstane o 6, to je už pre neho neskoro. nemyslim si, že by dietatu pomohlo zabednit izbu závesmi alebo roletami, jednoducho to deti maju v sebe naprogramovane 😀 . u nas aj keby bola tma ako v jame, tak sa zobudi a viac už nezaspi. skušali sme ho aj dávat neskor spat, ale žiadna zmena sa nekonala, že by pospal dlhšie ráno,vstane presne tak isto ako ked ide spat o 7 alebo pol 8. uvidime či sa to zmeni, či je to len "obdobie" alebo to už takto bude kým nebude starši...... 🙂

lusina
23. apr 2013

@lubjatqo mne tiež spáva ako kedy, ked mu idu zúbky spí cca 8-9 hodin, ked je v pohode, tak cca 11, večer ho dávam spat medzi 7-pol 8 a tiež kým zaspi "na-tvrdo" musime ist k nemu aj 6x a . nemyslim si, že by dietatu pomohlo zabednit izbu závesmi alebo roletami, jednoducho to deti maju v sebe naprogramovane 😀 . u nas aj keby bola tma ako v jame, tak sa zobudi a viac už nezaspi. skušali sme ho aj dávat neskor spat, ale žiadna zmena sa nekonala, že by pospal dlhšie ,vstane presne tak isto ako ked ide spat normálne. uvidime či sa to zmeni, či je to len "obdobie" alebo to už takto bude kým nebude starši...... 🙂

lubjatqo
autor
23. apr 2013

Ďakujem veľmi pekne, aspoň vidím, že nie je jediný 😎
My sme skúšali ho dávať neskôr spať ale on už bol po 20:00 hrozne unavený a nervný. Držať dieťa na silu hore mi nebolo moc po vôli, ten režim, že o 20:00 už spí nám vyhovuje, nakoľko v tom období to bol nonsens aj s manželom. Obaja sme asi 30 min. po malom odpadli ako hrušky do postele 😒
Tak asi to budeme musieť vydržať, nič iné neostáva. Manžel to berie už s humorom - aspoň ho vyprevádza do práce (vstáva o 6:00) 🙂

adkasmolka
24. apr 2013

Ked mal syn 14 mesiacov,zacal sa budit o 4 rano,stym ze je vyspaty.Celu noc neprespal,budil sa,ale bol hned uspany.Taktosviezi vydrzal az do 12hod naobed.To pospal 2 hodky. Toto obdobie trvalo 3 mesiace.A teraz sa mi zase zacona o 4-4:30 prebudzat,tak verim,ze ho to rychlo prejde,lebo je to dost vycerpavajuce.

bocjanka
24. apr 2013

@lubjatqo my sme to mali tak podobne, zle spával, v noci sa budil aj 10x. Po roku sa to začalo upravovať a spí už normálne do 8-9.

lubjatqo
autor
25. apr 2013

@bocjanka my sme nikdy nemali problém so spaním samotným, od 4.mesiacov prespí celú noc, minimálne sa budí. Len to ranné vstávanie o 5tej :-/ Dnes vstal o 5:13 zase. Budí sa s hrozným plačom.

Jediné čo si manžel všimol, akonáhle slnko vykukne, je hore. Čiže logicky ho budí svetlo. Ale čo je pre mňa nelogické je, že v pohode zaspí cez deň v autosedačke, v kočíku, príp. na macíkovi na zemi v strede izby 😒 😀 A cez obed v pohode spí 2 hodiny v postieľke pri dosť veľkom svetle, nakoľko máme v spálni strešné okno 🙄

bocjanka
25. apr 2013

@lubjatqo skús ho vzať ráno k sebe do postele, či by chvíľu ešte nepospal.

aduskatt
25. apr 2013

@lubjatqo v obdobi, ked mal maly asi rok a pol sme den zacinali rano okolo tretej, obliect, ranajky a to trvalo asi tristvrte roka. Čo by som dala za to, vstavat až o piatej🙂

hajajanka
25. apr 2013

@lubjatqo Obidve moje deti mali obdobie, kedy vstavali okolo stvrtej (syn dokonca o 3:30 rano). Nepomohlo nic, museli sme to vydrzat. Obidvaja uz spavali 1x denne (3 hodiny), isli spat o osmej vecer a aj tak vstali takto skoro. Trvalo to niekolko tyzdnov, ja som bola uz na konci so silami (ale na druhej strane, co vsetko clovek stihne od stvrtej rano 😉 ). Potom to obidvoch same preslo. Dcera ma teraz 17 mesiacov, vacsinou prespi celu noc a rano spi cca do 7:00.
Podla mna so skorym rannym vstavanim neurobis nic, musis to len pretrpiet a nejako fungovat pocas dna. A pravdupovediac, ked zacne normalne spavat, tak sa vyskytne nieco ine 🙂

kacena4
25. apr 2013

@lubjatqo bud rada ze ti chodi spavat o 20-tej aspon vecer si oddychnes sme synator od 1 roku chodil spavat o 21.30-22.30 a vstaval okolo 4-5 hod s tym ze od toho roku nepotreboval poobede uz ani spat. teraz mam taku istu dcerku 2,5 rocnu presna kopia syna - neries dieta si vie ustrazit biorytmus ak by bolo vycerpane da to vediet placom unavou a zaspanim hoci kde (dcerka starsia mi tak zaspavala napr. aj nad tanierom proste teraz ma 10 ale musi si niekedy poobede lahnut) deti su rozne hlavne sa neriad interneto a knihami tam sa pise o priemere nie o vynimocnych detoch 😀 😀 😀 nestresuj, nepanikar mozno sa to upravi a ak nie bud rada, ze chodi spat skoro a spi ti aj poobede 😵 😵 😵