Vekový rozdiel medzi detičkami

se_bi
13. mar 2017

Ahojte aký máte vekový rozdiel medzi detičkami? 🙂 Malý má 4roky a rozmýšľame že časom by sme sa možno pustili do druhého ale mám obavy

michaelaur
13. mar 2017

@se_bi , rozdiel máme 4 roky a dva mesiace a je to super...Dvaja chalani☹

se_bi
autor
13. mar 2017

@michaelaur nechcela si chlapceka druhého? ;) Ja mám obavy ako by som to zvládla malé bábätko +ráno drobca do škôlky mam stoho strach 🙂 druhé by som chcela tiež chlapceka 🙂

michaelaur
13. mar 2017

@se_bi nie ,podarilo sa mi kliknúť na nesprávneho smajlíka 😏 ,som rada, že ich mám.Už budú mať 13 a 9 rokov..

se_bi
autor
13. mar 2017

@michaelaur aha myslela som že si túžila po dievčatku 🙂

hettinka
13. mar 2017

@se_bi a z čoho konkrétne máš obavy?
ja mam rozdiel 5,5 roka, podla mna ideálne, dcéra bola už samostatná, vedela sa sama obliecť, zísť po schodoch, najesť sa a tak, ked sa syn narodil. Pol roka ešte chodila do školky, ak sme rano nestíhali, tak občas aj nešla... alebo ju zaviedol niekto iný z rodiny a pre nu som šla v rámci poobednej prechádzky. Bola som na MD, ked šla do školy, čo bolo tiež super. Myslela som si, že nebudú až takí dobrí parťáci, čo sa aj na jednej strane potvrtdilo, už to nie je o tom, že by sa deti spolu vyslovene hrali, ale majú dobrý vzťah.
A teraz je to super, už sú už veľkí, lebo staršia je skor technický typ, obaja radi športujú, idú spolu aj do kina a tak...

se_bi
autor
13. mar 2017

@hettinka no hlavne tie rána keď malý pôjde do škôlky tak ťahať aj maličké snami atď. Bojím sa že keď sa bude často budiť potom budem nervózna na staršieho 🙂

hettinka
13. mar 2017

@se_bi vieš, ja so typ, že sa nestresujem vopred problémami, ktoré možno ani nenastanú ,,, jasné, že sa treba pripraviť aj na také situácie, ale netreba to zasa príliš vopred "prežívať". ked taká situácia príde, nejako sa to vyrieši. Prinajhoršom raz za čas do tej škôlky nepojde, ked by už bolo najhoršie.
Ja myslím, že je škoda len kvoli pár problematickým ránom nedať dieťaťu súrodenca. Kúpš si šatku, alebo nejaký nosič, aby si sa ráno nemusela ťahať s kočíkom ... Napokon, tvoj syn dovtedy podrastie, bude aj o rok starší, kým vôbec otehotnieš a porodíš a do tej školky možno bude stačiť prísť po dvere a ďalej pôjde sám. Naša ako predškoláčka už v šatni sa vedela prezliecť sama, hlavne ked bola "veľká sestra"

Moja staršia bola veľmi náročné dieťa, naproti tomu syn perfektne spával aj jedol, takže to šlo.

margaretka69
13. mar 2017

Ja mám 21 a brat 8 🙂 netráp sa vekovým rozdielom medzi detičkami ;)

mata_86_tt
13. mar 2017

To už máte dosť, najhoršie je, keď má niekto deti skoro po sebe /po roku/ - to je úplná smrť..4 roky rozdiel je už v poho.

tami2014
13. mar 2017

My mame 23mes. a je to riadny zaberak.

martinka13
13. mar 2017

My máme bez 3 dni presne 6 rokov. Neplánovane, ale teraz by som veru nemenila.....

majinka273
13. mar 2017

My mame necele 3 roky a medzi mladsimi 29 mesiacov a nemenila by som 🙂

uhnakova
13. mar 2017

My mame rozdiel vyse dvoch rokov medzi detmi a su skveli partaci, mladsia dcerka ma dva a pol roka, starsi syn styri a pol a uz dlho sa vedia spolu pekne zahrat. Prvy polrok po narodeni mladsej dcerky bol velmi tazky, no potom to uz slo z mesiaca na mesiac lahsie. Nemenila by som, maju sa velmi radi 🙂

kvetka18
13. mar 2017

My mame rozdiel 6 rokov, sice sme tak neplanovali ale nemenila by som. Starsi je uz samostatny aj my ho niekedy vedel postrazit, pomohol mi v pohode. A este jedna vec, som rada ze som doma ked bol prvak, teraz uz druhak, treba si urobit system a potom je to v poho. A rano chodime vsetci spolu do skoly a stihame, ked chces tak sa da. 😆

se_bi
autor
13. mar 2017

Možno sa zbytočne stresujem 🙂 malý je samostatný nedovolí mi ani obliecť ho :D tak kto je postarané :D rozmýšľala som že keby niečo dá sa to riešiť nosičom ;) ale zvladneme to 🙂 alebo ráno ocinko postráži :D

katy83
13. mar 2017

19mes. a nemenila by som 😉

se_bi
autor
13. mar 2017

@katy83 fu to by som sa asi bála :D nezvládla by som to asi 🙂

katy83
13. mar 2017

@se_bi ale zvladla, preco nie? podla mna cim je mensi rozdiel..... maju deti k sebe blizsie, netvrdim ze je to jednoduche a kazdemu vyhovuje alebo sa podari inak no ja som spokojna ze je to prave tak ako je

se_bi
autor
13. mar 2017

@katy83 no ja som tiež toho názoru čím mensi tak aj ten vzťah je lepší ale zase možno mi aj malý pomôže a veľmi túži po bracekovi 🙂 tak uvidíme všetko sa dá zvládnuť ;)

siska53
13. mar 2017

@se_bi mam dve kamosky,co maju rozdiel 4 roky z v pohode.
Ja som chcela mensi rozdiel a tiez v pohode.
Ak chces naozaj dalsie dieta, tak veci typu,ci to rano zvladnes,neriesis. Jedna z tych kamosiek cakz tretie. Starsi chodi kazdy den na trening, mladsiu chce dat do skolky od septembra,dovtedy bude s nimi. Tiez ma trosku obavy,ale povedala si,ze nejak to zvladne,ze teraz sa tym nebude stresovat,vyriesi sa to potom.
Ono zas aj maly rozdiel moze mat svoje nevyhody,aj zas prilis velky,rovnako ako to ma svoje vyhody. Ja by som uz mozno tak dlho necakala,ja mam po 4,5r.mladsiu sestru a boli sme i sme kamosky,no u prilis velkych vekovych rozdielov uz hrozi ten postoj 3.rodica - co ho nanutia rodicia alebo si taky vztah vytvori ten starsi surodenec..

xoxolusik
13. mar 2017

@se_bi ja mam rozdiel medzi chlapcami 2 roky a 9 mesiacov a uplna parada.. musim povedat, ze su na seba naviazani, vkuse spolu.. hraju sa cele dni, samozrejme sa aj pohadaju a potom zase udobria 🙂 .. a su vo veku 8 a 5 rokov

adulikka
13. mar 2017

Ja mám rozdiel 18 mesiacov a nemenila by som ...zorganizovala som si čas na jedenie. ,vychádzky ,spanie...

katka1981
13. mar 2017

@se_bi, 7 rokov a som spokojna, ale babatko ma zatial 8 mes.

tranquillo
14. mar 2017

Keď cítiš, že je čas na ďalšie bábätko, tak do toho 😉 a nad tým, čo by si zvládala a nezvládala teraz ani nerozmýšľaj, lebo život ťa aj tak postaví pred situácie, ktoré nenaplánuješ. Myslím že každá maminka ti povie, že rozdiel medzi jej detičkami je ideálny. Pretože ani neexistuje nejaký "zlý" vekový rozdiel. Dôležité je len to, čo cítiš ty sama, resp. ty s manželom 😉

tina1988
14. mar 2017

Medzi nasimi je rozdiel 3 roky a da sa to zvladnut v pohode. Maly sa vyhra aj sam, tak sa mozem postarat o malu, na prechadzky chodime spolu - starsi sa prejde a mala si pospi v kociku. Pomaha mi prebalovat a velmi sa tesi, ze moze pomahat.

evittam
14. mar 2017

@se_bi Ahoj. My mame bez mesiaca 6 rokov rozdiel. Chlapec a dievcatko.😉 Je to super. Ked sa mala narodila chodil syn do skolky-zvladli sme to v pohode, ak sa nam niekedy rano nechcelo ist tak zostal doma. No a ked mala dcerka 8 mesiacov isiel do 1.triedy. Co bolo tiez fajn. Mohla som sa venovat obom. My sme chceli minimalne takyto rozdiel.

matulinuska
14. mar 2017

Myslim ze to nie je niekedy o vekovom rozdiely. Hlavne zalezi od tvojich deticiek. Ja mam medzi detmi 22 mesiacov a nespominam nato, ze by to bol nejaky zaberak. Preco? Lebo mladsie dieta napriek tomu, ze malo reflux a koliky prakticky prespalo 3 mesiaca a budilo sa len na prebalenie a na krmenie. Starsia si zvykla na rezim ze ked babatko spi treba sa potichu hrat a ja som si medzitym stihla porobit domacnost , vlastne odkedy je mladsia na svete tak toho stiham 100% viac ako kedy som mala len starsiu. Dnes maju 2,5 a skoro 4,5 a su velmi sudrzne a velmi sa lubia.

hu.hu
14. mar 2017

My mame 16 mes. a je to perfektne, ba stale lepsie a lepsie 🙂
Rovnake potreby, podobne zaujmy ... Supis !

shia
14. mar 2017

ja mam so sestrou 1,5 roka a s bratom 10,5 rokov rozdiel. So sestrou sme boli vzdy na vsetkom narovnako (aj doteraz sme) takze super, a brata stale beriem ako "maleho" aj ked je uz dospely, frajerku, o hlavu vyssi,ale neviem sa vymanit z toho "rodicovskeho" postoja k nemu, ale vztah mame vsetci pekny 🙂

dada200
14. mar 2017

@se_bi my budeme mať medzi deťmi rozdiel presne 10.rokov. Tiež som sa dlho nevedela odhodlať a odkladala som to,až sme prišli do štádia,keď mala nasa dcéra 7.rokov a povedali sme si,že bude jedináčik,viac detí nabudeme mať. A? A potom jedna plánovane neplánovana noc a ostala som tehotná na prvý šup bez plánovania a rozmýšľania kedy je ten správny čas a vekový rozdiel. Neskutočne sa všetci tešíme,budeme mať syna a takto to malo byť. Vôbec mi nevadí veľký vekový rozdiel,dcéra už je takmer vo všetkom samostatná a veľa mi pomáha.