Večerný plač vždy o 20tej

dida888
18. okt 2018

Ahojte mamičky opäť si idem k vám pre radu. Mame skoro 3 týždne a večer zvykne maly plakať. Je plne kojeny cez deň krásne spinka, ani s kakanim a prdkanim nemá problém. Len akonáhle príde večer cca 20hod začne plakať no neviem prečo. Určite to nie sú kolíky lebo nezvyja sa od bolesti, proste musím ho vziať na ruky hojdat ho niekedy aj 2 hodiny a zaspinka. V noci už potom problém nemáme lebo sa budí len na papanie, na papa sa a zaspinka a všetko v poriadku. Skôr mam pocit akoby ho prešiel spánok a tým pádom nejako nevie zaspinkat.. Nestretli ste sa s tým niektorá? Dr povedala ze krásne priberá a to každým dňom. No niekedy som až zúfalá že mu neviem pomôcť resp neviem co mu je. Každý deň sme na prechádzke čiže čerstvý vzduch ma. Ďakujem za rady😉

asia83
18. okt 2018

@dida888 Naša presne to isté, okolo 19:00 hod. to začalo. Do jej tretieho mesiaca to trvalo. Potom ani stopy po večernom plači. Vraj je to nervovou sústavou, ktorá sa vyvíja. Treba to prečkať. Ani nám nič nezaberalo.

dida888
autor
18. okt 2018

@asia83 och bože no mam sa na čo tešiť. Každopádne ďakujem za radu. Snáď mu to rýchlo prejde. Som rada, že nie som v tom sama.

pininka
18. okt 2018

@dida888 tri mesiace je nič, mojej švagrinej spala mala krásne tri mesiace a úderom štvrtého mesiaca začala večer vrieskať a vrieskať do troch rokov. Uspať ju bol nadľudský výkon. Aj sesternicu a cez deň úžasné bábätko a večer presne o siedmej ako začala vrieskať, skončila o desiatej. Dodnes na to spomína celá rodina. Držím palce

lenka1993
18. okt 2018

Nervova susatava sa vyvíja, babatko este nevie spracovat podnety celeho dna tak vecer place. Dcera toto robila 3 mesiace stale od 17:00 do 20:00. Presli 3 mesiace a bolo z nej krasne usmievave babo 🙂

alex2018
18. okt 2018

@dida888 nieje mu nahodou teplo? Ked na cerstvom vzduchu pekne spi...kolko mate stupnov v spalni? Nase byty su prekurene, suchy vzduch a to sa zle spi. My este vobec nekurime a celu noc spi maly (5 mes) pri otvorenom okne. Aj ori starsom sa mi to osvedcilo. Dobre spi a nieje chory. Urcite celu zimu by som v spalni radiator ani nezapla 😉

dida888
autor
18. okt 2018

@alex2018 práve že nie, máva studené rúčky a dost chladno mame v izbe keďže nám kurit začínajú zväčša okolo 22-23hod.mne osobne je strašná zima v byte takže prikryvam maleho aj seba

dida888
autor
18. okt 2018

@lenka1993 no tak dúfam ze aj u nás bude takýto prípad 😊 a co najskôr. Neda sa pozerať na maleho keď tak plače a ja mu neviem pomôcť ☹️

dida888
autor
18. okt 2018

@pininka och ci pána tak to im nezávidím toto je to dosť náročné na psychiku a tu bezradnosť. No snáď nebudeme taky pripad

nikusiak9
18. okt 2018

Moja to zacala v 5mesiacoch a aj cez den ked sa jej prekroci hranica spanku. Suchanie oci je uz neskoro. Ale vecer to robieva takmer kazdy, cez den menej

dida888
autor
18. okt 2018

@nikusiak9 no tak som rada, že nie som ojedinelý prípad. Práve že na ňom nevidno žeby si suchal ocka ale podľa očiek viem kedy už chce spinkat

dida888
autor
18. okt 2018

Mamičky ešte sa opýtam môže byť to ze keď večer tak buntosil že to bude do spávať alebo nie? Aby som vedela sa pripraviť a ne stresovať.. Je to síce moje 2 dieťa ale ako sa vraví kazde dieťa je iné a toto som pri prvom nemala

siska53
18. okt 2018

@dida888 ja som bola na UM a presne vzdy o 19 do 21 som plakala. Tiez to trvalo niekoloo mesiacov.

evalin88
18. okt 2018

My sme to mali cca 2 tyzdne okoo 3. Mesiaca ale plakal aj cez den pred spanim. Nechapali sme preco.. vecer aj do 3-tej rano plakal a nemohol spat. Nakoniec mi pomohla jedna baba tu na mk.. tiez som zalozila diskusiu ako teraz ty 😁
Rada znela.. odsledovat prve znamky unavy bez ohladu na zauzivany vecerny ritual. S prvymi naznakmi hned uspavat a odsledovat cas. Zistila som ze maly ( uz ma 6 a pol mesiaca) vydrzi hore iba cca 2 hodiny.. to je max hranica do ktorej ho treba uspat. Potom je priliz nervozny aby zaspal a musim pockat dilo dalsej ospalosti. ak tieto jeho intervaly dodrzujem zaspi mi na rukach do 10 minut v pritmi (pouzivam kupelnu) ale kazde dieta je ine 😁 drzim palce

nikusiak9
18. okt 2018

@dida888 ojjjjj kym je malinke mozno :D ale 5mesacna ked ide spat miesto o pol 8 o 9tej v pohode o pol 1nej sa rehoce v postielke a rozobera kolotoc :D pripadne o 4tej robi to iste a komplet prebrata

lea202
18. okt 2018

@nikusiak9 vask to clovek si mysli, ze sa dieta unavi a nic z toho, ma este vias sil ako pred tym. niekedy si myslim, ze tim deckam sa baterky vobec nevybijaju

miska265
18. okt 2018

dida888 skus ho davať skôr spinkať, ked su uz dost unavene nevedia rychlo zaspat. Kazdy vecer majte rovnaky ritual aby vedel ze sa ide hajat. Ticho v byte, jemne svetlo. Ja osobne som kupala kazdy vecer aj ked sa nema takto vedel ze ide hajat a aj kupel ho unavil. Mozno skus dat aj viac papat. Napr syn nekojeny za 10 min vypil flasu a zaspal, dcerku co kojim sme papavali 45min. Ale trapilo nas casto ze aj velakrat si chcela odgrgavat. Velmi pomaha spievanie ked pocuje tvoj hlas. Drzim palce nech to rychlo prejde.

dida888
autor
18. okt 2018

@evalin88 ďakujem no ja ho ani veľmi ne uspavam lebo on sa zväčša nakoji a potom zaspi. Niekedy keď ostane hore po kojeni tak sa s ním porozprávame, prejdeme na rukách a bud potom na rukách zaspi alebo ako ho dáme do postieľky tak do par minút zaspinka. Ale určite vyskúšam keď budem vidieť ze je dlhšie hore a únavu na ockach

dida888
autor
18. okt 2018

@nikusiak9 tak ta ma výdrž😆 možno z nej bude nejaký nočný kutil

dida888
autor
18. okt 2018

@miska265 no my kojime takže on si sam stanovy koľko chce vypiť. Možno skúsim aj ja s tým kúpeľom každý deň.. Môj si niekedy nechce odgrgnut. No uvidíme. Ale ďakujeme

evalin88
18. okt 2018

@dida888 aj mi sme to mali prve 3 mesiace ze len papal a spinkal.. to boli casy 😁

dida888
autor
18. okt 2018

@evalin88 snažím sa ich vychutnát na plno aj keď niekedy sa nedá😆

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz