Večerné zaspávanie a uspávanie 2-mesačného dieťaťa.

kikimon88
25. mar 2020

Zdravím. Poraďte prosím ako večer uspávate 2 mesačné dieťa? Koľko vám to trvá? Ja už som zúfalá, u nás bojujeme čím ďalej tým horšie a dlhšie... Spánok je u nás katastrofa.. Aj cez deň aj večer aj ráno. Aspoň že tú noc ako tak prespíme. Poraďte niečo prosím 🙏 ďakujem 😊

annicka125
25. mar 2020

@kikimon88 ahoj. Aj ja mám dvojmesačné 🙂 cez deň zaspí sama, len ju položím a spinká. A večer a v noci (vstávame 1x na papanie) sa musíme hojdať v kresle aby zaspala, spievam jej a občas ju aj po hlavičke tak jemne hladkám a to ju uspí 🙂

stanislavicenka
25. mar 2020

@kikimon88 to sa vsetko zmeni. Neies to tak prezivat, skutocne. Ak si ty nervozna, aj babatko to vyciti. Ak nechce byt bez teba, tak lez s nim. Ja uspavam este skoro 2 rocne dieta a 4 rocnu..naveky to nebude. Vela sil😘

1gabriela13
25. mar 2020

@kikimon88 nepoteším ta, moja ma 2 roky a tiež je to ešte zo spánkom boj, odmalička

kikimon88
autor
25. mar 2020

@annicka125 cez deň je to ako tak zvládnuteľné aj keď si myslím, že dvojmesačné bábo by malo spinkať viac. Ale večer a nad ránom nič moc...

kikimon88
autor
25. mar 2020

@stanislavicenka ja sa snažím byť s tým v pohode len keď už dve hodiny otvára ústa a klipká očami a stále nie a nie zaspať tak ma to znepokojuje.

kikimon88
autor
25. mar 2020

@1gabriela13 ou vážne? Tak to je ''super ''

montemotherone
25. mar 2020

@kikimon88 je to normálne 🤷‍♀️ treba vydržať tak...18 rokov a bude dobre 😉

kikimon88
autor
25. mar 2020

@annicka125 a ako viete kedy spinká že ju môžte položiť? Lebo aj mne malá zaspí v náručí ale keď ju položím v priebehu chvíľky je hore a sme na začiatku.

kikimon88
autor
25. mar 2020

@montemotherone ďakujem za super odpoveď...

mariaairam1990
25. mar 2020

@kikimon88 u nás pri dvojmesačnej slečne veľmi podobne. Jediný spôsob uspania je nosič, inak ju môžem aj hodiny nosiť na rukách, ležať pri nej a nič. V nosiči zaspí takmer hneď a dokáže tam spať hodiny, ale nesmiem ju preložiť, hneď sa zobudí. Len je to zaberák na chrbát a celý deň som s ňou a nestihnem v domacnosti takmer nič urobiť...

majka9094
25. mar 2020

@kikimon88 moj maly ked nemohol zaspať pustila som mu vysávač minúta a spal ako drevo 🙂

nini1010
25. mar 2020

Nic ine len vydrzat.Ked zazijes prvu noc ked budes musiet dietatko nosit na rukach celu noc v horuckach,az vtedy pochopis ake je to teraz super,ver mi.Len vydrzat 💪

kikimon88
autor
25. mar 2020

@mariaairam1990 mne zaspí ma rukách rýchlo len neviem vôbec kedy je ten správny moment ju položiť lebo vždy sa mi skôr či neskôr preberie. Cez deň to ako tak zvládame, ale večer kým ju uspím potom dám rýchlo sprchu a idem aj ja radšej spať nech som vyspatá.

kikimon88
autor
25. mar 2020

@majka9094 raz mi pri vysávaní zaspala ale asi len na pol hodinku.

petrusa87
25. mar 2020

Ja som mala rovnaky problem trvalo to cele mesiace, vecer som takym stylom aj dve hodiny uspavala, pri druhej som mala aj hacku co som aspon setrila moj chrbat,, ale boli to boje a este aj su s uspavanim, stale musim ist pri ne -6 a 3 roky inac by boli schopne ist spat aj o pol noci

kikimon88
autor
25. mar 2020

@petrusa87 u nas to bola najprv pol hodinka uspávania, potom trištvrte hodinka, hodina, teraz už aj dve aj dve a pol..a cez deň tak len cca 3 hodinový spánok

petrusa87
25. mar 2020

@kikimon88 aj u nas sa to stupnovalo, asi az po osmich mesiacoch uz zacali lepsie spat.... Ja som ich dlho dojcila a ja som noci celkovo nemala prespate,, starsia sa okolo roka budila aj tri, styrikrat a mladsia kazdu chvilu a chceli cecok na uspatie

nina37
25. mar 2020

ako 2-mesacnu som ju uspavala v naruci jemne pohojdavala,prechadzala sa s nou,prekladala som ju az po 30minutach od zaspania kedy prechadzala z plytkeho spanku do hlbokeho,takto aj rano aj vecer,cez den v kociku 30min a plac do 3mes.

kikimon88
autor
25. mar 2020

@petrusa87 u nas sú noci, klop klop radšej si zaklopem, fajn. Ale už sa aj stalo že pol 4 a slečna vyspatá. Našťastie o 5tej znova zaspala asi na hodinku a pol.

nina37
25. mar 2020

prvy syn nedalo sa vystihnut kedy prelozit len plakal ked som len naznacila pohyb ze ho idem dat do postielky,plakal stale,pri dcere sa dalo vystihnut po 30min tvrdo spala a prelozila do postielky,no cez den boli iba 30min spanky,nevedela prechadzat spankovymi rytmami vzdy sa zobudila po tych 30min a plac a nedala sa uspat znova,ale noc bola pohoda

kikimon88
autor
25. mar 2020

@nina37 toto neviem vystihnúť ani ja.

petrusa87
25. mar 2020

@nina37 tie 30 sme mali aj my az po roku ked som dala obe dcery na jeden spanok tak prespali dlhsie,, zvlastne bolo ze starsia dcerka mala presne stopnute tu 30. Ako zavrela oci tak presne na minutu o pol hodku sa zobudila,, ale moje nespali bohvieako v noci

nina37
25. mar 2020

teraz ma mala 1,5r,poobede spi obcas aj 3hodky ale po 1,5h sa preberie a za 2minutky zaspi,teraz viem ze preslo 1,5h ale teda musim lezat vedla nej inak by sa hned prebrala a potom uz nezaspala

nina37
25. mar 2020

pri obidvoch mi hovorili ze tieto 30min spanky a nasledny plac je z nevyvinutej drazdivej nervovej sustavy,dieta nevie prechadzat spankovymi rytmami,nic s tym nespravime len musia vyrast z toho

nina37
25. mar 2020

ja som pri dcere vedela tu spravnu chvilu,ona uz pri tvrdom spanku akoby bola tazsia uvolnena na rukach,dovtedy pri plytkom spanku tych 30min sa este sem tam krutila ale spala potom zrazu akoby sa cela uvolnila na rukach som ju citila akoby tazsiu-bola nosena velmi aj ako prvy syn takze to viem porovnat no a potom som ju uz v tvrdom spanku len prelozila,no u syna nic take nehrozilo

canis_lupus
25. mar 2020

U nás večer bolo peklo, aj dve hodiny plaču na rukách. Ja som to nedávala, bola som strašne unavená a chodila spať už o ôsmej, snúbenec uspával. Potom niekde okolo 4m akoby uťalo a odvtedy uspávam kojením úplne v pohode. Teraz (13m) sa niekedy nakojí a ešte je hore, dám ho do postieľky, on len kontroluje, či som tam a tak zaspí ☺️ Keď uspávam na rukách, tak čakám, kým sa mu prehĺbi dýchanie, potom mu skúsim dvihnúť a pustiť ruku, nakoniec ho akoby dávam do postieľky, ak sa cestou prebudí, rýchlo zas beriem na ruky a ak vidím, že fakt spí, položím 😂 Bábätkám sa vyvíja nervová sústava alebo potom ešte koliky, spracovávanie podnetov... Treba to bohužiaľ len vydržať.

1gabriela13
26. mar 2020

@nini1010 presne, minulý týždeň som takto bola 2 noci. Na rukách striedavo zo skákanim na fit lopte.

simona11sim
27. mar 2020

@kikimon88 ja s mojou 2-mesacnou vstavame cca o 9, potom v prenosnej postielke (upratuje so mnou, rozpravam sa s nou a pod) jej klipkaju oci o 11 a o 13. niekedy treba aby som ju hojdala prip dam pri pracku a zaspi na cca 45 min. Toto je ale jej rezim, ja ho nevytvaram umelo. poobede v kociku zaspi tvrdo a spi este doma dokopy aj 3-4 h. dolezite je prist domov ked ma tvrdy spanok, inak sa mi doma zobudi. vecer ale zacina boj. kupeme o 19-20 a ideme do spalne kde pustim uspavaciu hudbu a stlmim svetlo. potom pri papani zaspi ale casto len kratko a budi sa na bolesti bruska. casto ma teraz velke place kvoli kolikam. tak chodime, hojdame a cakam kym znova zacne zaspavat. dam prsnik a zaspi. tiez sa budi ked prekladam do postielky ale uz viem priblizne kedy ma tvrdsi spanok a pomaly prelozim. niekedy zaspi na noc o 21:30, niekedy az o polnoci. cakam kedy sa to zlepsi. ale tiez su aj 3 h nosenia a ide mi roztrhnut chrbat. treba viac vnimat dieta co potrebuje a kedy potrebuje spat. a tiez co mu najviac vyhovuje. mne pomaha ta postielka na koleckach. v noci potom spi dobre, 2x krmim ale to je v polospanku tak hned spi dalej. prestala som mat cez den zapnuty tv a radio aby z toho nebola nekludna. myslim ze zabera. ale u nas ten prsnik je uspavadlo momentalne. a tiez najlepsie sa jej spi so mnou v posteli, to spi okamzite.

luciannka83
7. apr 2020

Ja som uspavala oboch tak, že som si ich dala na hruď a sa tak kolisala. Keď zaspali, len so. Sa preklopila do boku a vyvrátila ich na posteľ. Spali so mnou na postely. Alebo skús uspať tak, že si k malému lahnes a budeš ho klepkat po dupke. Častokrát som zaspala skôr ja jak deti.

mrkvickan
7. apr 2020

S prvou dcérou to bola katastrofa zastávala v kočíku a to sme s nej museli pomaly dušu vytriasť a spala pri slabom svetle. Teraz máme 7mesačneho chlapčeka no a od začiatku ho dám po nakojeni do postieľky,zhasnem svetlo a zaspáva sám. Ak nemôže zaspať alebo plače prídem mu dať dudu a zas odídem. Ale každé dieťa je iné a stále sa mení. Teraz nám idú zuby tak ten plač je na dennom poriadku. Hlavné ty nesmieš byť nervózna lebo dieťa to vždy vycíti a podľa toho sa aj sprava