Večerné plače 4 mesačného dieťatka

mamabiba
13. dec 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či je možné aby sa vrátili večerné plače. My sme mávali tak do 1 mesiaca večerné plače. vždy začali okolo 20,00-20,30 a trvali aj 1,5 hodiny. Nič nepomáhalo iba nosenie na rukách. Však to maminky poznáte. Potom som na radu zmenila jedálniček a plače prešli. No teraz máme 4 mesiace a znova sa nám vrátili. Presne, ako keď bola malinká. Viete mi poradiť, prečo a či sa to môže stať? Sme stále plne kojení.

bobsent
13. dec 2011

u nás skončili v 4 mesiaci(piatom) a vrátilo sa to v siedmom! 😠 mierna úprava až teraz netuším prečo..

mamabiba
autor
13. dec 2011

@bobsent práveže u nás to trvalo iba 3 týždne, potom sme so strapco13 prišli na to, kde som robila problém v dojčení..preto ju bolievalo bruško. No nemám pocit, že by som vo svojej strave dačo zmenila a znova sa nám to vrátilo...tak som z toho taká smutná ☹

sofia2008
13. dec 2011

@mamabiba presne okolo 4m to zacalo, tiez bola kojena, z nicoho nic zacala plakat..trvalo to asi take 3t a potom to preslo..

cervena_ciapocka
13. dec 2011

My sme na UM a tiež máme občas večerné plače. Máme skoro 5 mesiacov. Občas je dobre, inokedy plače aj 2 hod. Takmer bezdôvodne. Nechce byť ani na rukách, ani ležať, ani sa hrať. Chvíľu plače a chvíľu sa na nás usmieva a my sme úplne mimo z toho čo mu vlastne je a čo robiť aby spinkal.

mamabiba
autor
13. dec 2011

@sofia2008 no pokiaľ to bude trvať iba 3 tt, tak to dajako vydržíme 😀 😀 . Dúfam, že to nieje nič horšie ☹

sofia2008
13. dec 2011

@mamabiba hojdala som ju na rukach a spievala, sem tam pomohlo, niekedy vobec..na nete som nasla, ze deticky zvyknu takto plakat okolo 4m..neboj, prejde to..teraz je emmka zasa je vo veku, kedy sa prechadza po postielke, napodobnuje zvieratka, keca si jedna radost 😀 😀 😀

mamabiba
autor
13. dec 2011

@sofia2008 pri prvej som takéto starosti nemala. Ona nemávala žiadne koliky ani bruškabôle, takže teraz iba vydržať 😀 😀 . ďakujem za povzbudenie a nech sa Vám darí a veeeľa darčekov pod stromčekom...teda, iba ak ste poslúchali "Ježiška" 😀 😀 😀

mamabiba
autor
13. dec 2011

@cervena_ciapocka preesne, ani na rukách, ani na prse, ani hojdať...niekedy mám pocit, že si chce iba dobre poplakať s tým, aby sme ju nechali tak 🙂

paris3
13. dec 2011

@mamabiba ahoj! robi ti to pri zaspavani?... ak ano, tak to moze suvisiet s tym, ze v tomto veku zacinaju viac vnimat a vecer maju problem sa prepnut do spankoveho rezimu. proste maju vela podnetov a na vecer su uz unavene, az nevedia zaspat.
moja mala ma tiez ten problem. nic nepomahalo, iba nechat ju sa tym placom ukludnit.
posledne dni som ju skusila ukladat na spanok skor, nez vykazuje prve znamky unavy. a to je jedine, co nam pomohlo. teraz si chvilu nieco blaboce v postielke, usmieva sa na mna, potom sa zacne rozculovat a za chvilu zaspi. nastastie je namiesto toho udesneho revu len take jedovite hmkanie 🙂 to ti poviem, ze je ulava 😉 tak mozno to skus, za pokus to stoji....

anjelik99
13. dec 2011

@mamabiba moze to byt kolika my sme to maly asi 5 mesiacov skoro kazdy vecer, myslim ze ju trapi brusko, treba len vydrzat ja som kojila aj dokrmovala a nam to sposobovalo bolesti potom to preslo 🙂

bobsent
14. dec 2011

@mamabiba myslím že to nie je tebou alebo tvojou stravou,ale skôr nejakou vývinovou fázou.náš nebol kojený dlho a robil to isté ako maličký.
na večerné plače nezaberalo nič, len doslova unosiť na rukách alebo uhojdať v kočíku. veľmi som bola smutná lebo som čakala že sa vtedy bude chcieť pomojkať potúliť a on pravý opak...neviem čo chcel,fakt. asi je to v tom dieťaťi samom...

mam4
14. dec 2011

@mamabiba tak toto trapi aj nas ☹ moja zacala plakavat pri zaspavani asi v 3m a trva to doteraz (zajtra bude mat 10m)... ale nie je to pravidelne pri kazdom zaspavni, skusila som vsetko mozne ale ked nema naladu tak proste place a mozem sa aj na hlavu postavit, inokedy zaspi behom 2 minut bez zamrncania... robi to aj pocas dna a bruskom to nie je na tisic % ... starsiemu stacil cicik alebo kocik a spal ako drevo 3 hodiny, dcerku musim uspavat polhodinu- hodinu a potom spi 30 minut 😝 aj v noci prespi malokedy viac ako hodinu v kuse ... pytala som sa uz aj neurologicky a vraj je to normalne, ja som sa uz aj bala ci jej nieco nie je, ci nie je chora ... dufam ze vam sa to rychlo polepsi a dcerka bude spokojne zaspavat, drzim palce !! 😵

mamabiba
autor
14. dec 2011

@paris3 práveže kupkanie a večerné rituály máme, ke´d nieje unavená. Vždy mi zaspí o 17,00a zobudí sa 18,00 a večerné rituály začíname o 19,00. Na toto som si dala pozor, aby sme sa ešte vo vaničke pekne vyhrajkali. Skôr to bude asi tými podnetmi, čo nové sme sa za ten deň "naučili". Keď začne plakať, tak na rukách byť nechce,tak ju mám vedľa seba v postieľke a tam si plače, potom si tam začne rozprávať, zase plakať, medzi tým papáme...na prsníku tiež nezaspí...dudlík nechce, len ho vypľúva, ale ručičku si saje až tak, že má červené prstíky. Nakoniec zaspí okolo 23,00h. Asi to chce iba vydržať.

mamabiba
autor
14. dec 2011

@mam4 aj my Vám. Ja som z toho ostala trošku zaskočená, pri prvej dcérke som takéto stavy nepoznala. Práveže mi táto malinká už krásne prespávala celú noc, zaspala okolo 8,30 a zobudila sa až okolo 4,30-5,00h, napapkala sa a spali sme ďalej do 7,30h. Minulý týždeň vo štvrtok som bola u svokrovcov a tam som si dala neprezieravo kapustovú polievku a tým večerom to začalo. V ten večer ju aj bruško určite bolelo...veľmi ťažko sa jej prdkalo...tak som si nasadila dietu a myslela, že to za 1-2 dni prejde, no trvá to stále. Už to nieje taký plač ako ten štvrtok a piatok, ale skôr jedovitý, potom si rozpráva, potom začne naozaj plakať, ako keby sa jej dačo stalo, na rukách je ešte väčší plač, aj prsník v tedy odmieta, len ju proste nechať ležať v postieľke a iba raz za čas sa jej prihovoriť, aby vedela, že sme pri nej.

lucka76
14. dec 2011

Ahoj baby, Moja Saška nám plakala od narodenia až do 4. mesiaca. Každý deň začala o cca 17.00 a skončila o 22:00-23:00. ☹ Nosili sme ju všetci na rukách, no vôbec sme ju nevedeli utíšiť. Pán doktor ma presviedčal, že ju " prežieram", no ja so mala opačný pocit, že je proste hladná. cítila som, že prsníky sa mi čoraz menej plnili. A tak som jedného krásneho večera spravila Nutrilon. Cca o 19:00 vypila nutrilon a od vtedy krásne spinkala celú noc. Skončili plače... A konečne sme si začali užívať naše malé bábätko.... 😀 😀 😀 😀 Veľa šťastia prajem!

hori
14. dec 2011

moja ako 4-mesacna zacala vecer plakavat, lebo uz potrebovala viac mliecka, nez sa tvorilo a veru u mna to trvalo aj 2 tyzdne, lez sa tvorba mlieka prisposobila zvysenemu dopytu... ten isty problem nastal potom o dalsi mesiac, priznam sa, to uz som nevydrzala a dala vecer flasku a bol sice pokoj... ale aj dost rychly koniec dojcenia...

mamabiba
autor
14. dec 2011

@hori
@lucka76 ďakujem dievčatká 🙂 , ale problém v malej tvorbe mliečka nieje. toho mám dostatok. V hlade to určite nieje, pretože keď už zaspinká tak spinká do rána, čo robila aj pred tým. Asi to fakt bude iba tým, že má 4 mesiace a my to budeme musieť vydržať, kým sa to znova neupraví. len mi bolo divné, že nám to v 3 týždňoch prešlo, potom bol 2 mesiace kľud a potom to znova začalo.

p.j.jacky
14. dec 2011

Aj my prave riesime vecerny spanok.Koliky sme mali cca do 2,5-3 mesiacov.Uspavala sa na rukach,potom v kociku,potom na Fit lopte.Posledny mesiac len somnou v posteli -to bolo super.Teraz co sme prekonali chorobu je to uz asi 3tt tak je to hotova katastrofa.Nevie sa dostat do spanku.Uz som skusala ju ukladat aj skor ,nez pridu priznaky unavy ,tak ako pise paris3 ale zabralo to len raz a druhy krat sa hodinku predriemala a bola na 5 hodiny vyspinkana.A celu noc sme "zurovali" 😒 Teraz uz ju nedavam spat skor ako po 21.Lebo aj tak od 18.30 do 21.30 je to o nervy co reve.Tak ju zabavame a uz ked vidim ze je hotova,sup do kocika,chvilu place a zaspi. Treba vydrzat...asi no... 😝

zebra41
14. dec 2011

@mamabiba my sme ich tiez mali asi do cca 4-5 mesiaca. presli po zavedeni rezimu

mamabiba
autor
14. dec 2011

@zebra41 no my ten režim zavedený máme a nezmenili sme ho od narodenia. Vždy sa ideme kúpať o 19,00h a vstávame o 8,00-8,30. Cez deň ju nechám si spinkať, kedy ona uzná za vhodné.

zebra41
14. dec 2011

@mamabiba no u nas bol evidentne problem v tom,ze Jakubko si cez den malo pospal a vecer nevedel co od unavy. hlavne pri zmene rezimu je to tazke. Pretoze uz my napr. nevysli styri spanky a tri mu boli este malo...my sme tiez mali vecerny rezim, ale Jakubko proste potrebuje aj ten denny - otec vojak,tak to ma asi po nom 🙂

mamabiba
autor
14. dec 2011

@zebra41 ja som rada, ke´d mi cez deň dá 2-3x spánok a to tak max 40 min. Už som aj skúšala vynechať jej posledný spánok, ktorý má o 17,00, ale nič sa nezmenilo, stále rovnako. Keď som ju nedala spať o 17,00, pekne mi zaspala po kúpaní na 30 min., potom sa zobudila a už to išlo od znovu.

zebra41
14. dec 2011

@mamabiba hehe,tak to my sme poriadni spachtosi oproti vam...aj Jakubko v tomto veku spaval presne na minutu po 30 minut - ale ja som ho dala aj 6-7krat spat. Lebo ked nie,tak proste vecer plakaval - ako hovorim u nas to proste bolo z unavy. On vzdy vyzeral,ze je plny energie,ale znamenalo to,ze je unaveny. A ked som toto pochopila,tak to preslo. Netvrdim,ze je to aj vas pripad. Len u nas to tak bolo.

mamabiba
autor
14. dec 2011

@zebra41 Naša málá je taký denný nespavko od narodenia. To teraz si môžem povedať ako super mi spáva. keď bola mladšia tak spala 1x za deň a to tak hodinku. No v noci, pokiaľ sa nám nevrátili tieto večerné plače, pekne potiahla od 21,00-05,00 - to sme iba papali a potom asi do 7,30.

paris3
16. dec 2011

@mamabiba moja mala podobny rezim ako tvoja.... o piatej isla spat a potom som ju ukladala okolo 19-tej. skusala som ju aj utahat cez den, aj to, aby vela spala, ale nic nepomahalo. potom mi kamaratka poradila ukladat ju do postielky uz okolo siestej, este taku culu... a ked som si nevedela rady, tak som to raz skusila. a fungovalo to! proste niektorym detom je uz o siedmej vecer neskoro.
a este mi pomohlo tvarit sa pri nej, ze spim 🙂 a nikdy neodidem, kym uplne nespi...

mamabiba
autor
16. dec 2011

@paris3 Keďže ja mám aj 8 ročného diablika, tak veľa kľudu by o tej 18,00 nemala. Čiže u nás by toto asi nezabralo. A malinká je stále pri nás...možnože vyskúšam ju rovno dať do spálne do postieľky a nie ju nechávať pri nás pri telke. Len sa bojím, aby staršia zaspala, keby malá začala plakať tak, ako plakáva.