V izbe je teplo a bábätko tam nechce spať

lucka2506
28. jún 2022

Dobry den, prosim vas ako riesite teplo v izbe? Neviem ako je to mozne akurat v spalni mame strasne teplo a vzdy vetrame v noci a vecer ked je vonku chladno. Mala mi nechce spat v teple a v detskej izbe neni naucena sama spat. Z coho moze byt take teplo akurat v tejto jednej izbe a ine izby v dome su chladne po vyvetrani? Dakujem

hipuska
28. jún 2022

@lucka2506 orientácia? svetová strana?

alex5896
28. jún 2022

Ahoj tiez mame peklo vetram v noci rano a cez den zatiahnute okna a mam aj tazke zavesy tmave /aj ked som dade citala ze to je este horsie vraj/ no a davam mokre uteraky namocene v studenej vode na okno ale ci to pomaha nwm max da dole jeden stupen....este niekde pisali ventilator a mokry uterakdat nan /samozrejme ho pustit kym tam neni babo/🙄

ivangeline
28. jún 2022

Ventilator (pomaha aj zvuk na uspatie) alebo klima. ;) Ja mam balkon otvoreny celu noc a okno aj doobeda,nesvieti slnko vtedy.. a aj tak je teplo. Inac spat len v plienke? Pred spanim sprcha?

wade
28. jún 2022

Sleduj si teplotu vonku a dnu. Vetraj iba v noci, rano. A ked je teplota vonku vyssia ako dnu (cca okolo 8mej) treba hermeticky uzavriet byt - ziadna vetracka nic + ventilator alebo klimatizacia. Hlavne to vetranie (aj ked zo strany kde je tien) ti vie riadne dvihnut teplotu. My fungujeme s ventilatorom, ale mame dobre zatepleny byt, takze sa to da v pohode zvladnut. A urcite by som nezvysoval vlhkost v byte mokrymi uterakmi.

pinaofina
28. jún 2022

@lucka2506 no ak nemate zatepleny panelak, ako my, tak nevetrat cez den je samovrazda. Ja som skusala zastriet vsetky zaluzie, lenze ten panel tak pecie, ze to tu bolo ako v saune. Mame cely den skrz byt vsetky okna na vetracku, aspon tu prudi vzduch. My sme juho-vychod 🥲 krásny slnečný byt, ale v tychto dnoch peklo. A tiez mame najteplejsie v spalni, aj ked je na vychod, cize od doobedia tam neprazi. Asi tym, ze je dost mala a ked sme tam my dvaja ako vyhrevne telesa.. dala som ladovy uterak na radiator, okno na vetracku, dvere do obyvacky otvorene a tam bolo okno dokoran. Uplne neidealne, ale aspon nebolo tak teplo.

ivangeline
28. jún 2022

@wade Ja musim nesihlasit. Svokra vyvetra a neotvara okna cez den. Maju zateplene.My vetrame pravidelne a robime aj prievam cez den v lete. Zatiahnute vsak mame. A zatepluju az tento rok,no a predsa je u nas prijemnejsie. :o

wade
28. jún 2022

@ivangeline keď je vám príjemne, všetko je Ok. Len fyzika hovorí že keď si pustíš do bytu prievanom 35 stupňový vzduch, bude tam po nejakom čase 35 stupnov. Hlavne panelové byty sa potom vedia nahriat tak, že sálajú ešte celú noc a nevieš to ochladiť. V domoch je to trosku lepšie. Hold zákony termodynamiky. Aj ja ich v lete nenávidim 🙂

ivangeline
29. jún 2022

@wade aj oni au v panelaku... Mozno je to vyskou ale skutocne je u nas menej teplo.