V čom mám dieťaťu podať vitamín D?

marion09
27. okt 2018

V čom mám dieťaťu podať vitamín D keď materské,umelé ani kravské mlieko nepije?je tento vitamín rozpustný aj v rastlinnom mlieku?

evittam
27. okt 2018

@marion09 V nicom. Normálne na lyzicku a hotovo.

olinka11
27. okt 2018

@marion09 podla toho, z čoho je to rastlinné mlieko vyrobené. Tento vitamín je rozpustný v tukoch. Môžete to podávať s akýmkoľvek jedlom, kde sa nachádzajú tuky. Chlebík s maslom, polievka, čokoľvek, kde ste si istá, že sú tuky.

marion09
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prevenar
27. okt 2018

@marion09 v nicom ..uz je rozpusteny v tuku od vyroby. mozem ti doporucit Swanson kvapky , lebo pouzivaju olivovy olej, co je skor zriedkavost .

laura0
27. okt 2018

@prevenar lepsie su ako Devit?Moja 6 rocna dcerka ma malo D vitaminu ,zistili jej to z odberu krvi,v lete sme to neriesili kedze bola denodenne von na slnku ale teraz jej uz musim kupit nejake kvapky a preto ma zaujima tato tema....

marion09
autor
27. okt 2018

@prevenar máme od Jamieson

rembura
29. okt 2018

nastastie my tento problem nemame s mlieckom, cize malemu Vigantol davam normalne, ale kamoska ta viem, ze davala aj s inym jedlom, len vtedy je potrebne dohliadnut na to aby dietatko spapalo vsetko, aby dostalo presne tu davku vitaminu, ktora je potrebna 🙂
@laura0 sa to nezda, ale teraz na jesen a v zime uz toho slniecka je fakt pomenej a ten organizmus to dost citlivo vnima 🙂

stellasweet
29. okt 2018

Na lyzicku, mozes aj s troskou vody. Ja som kupovala Swanson, teraz som vyskusala Jamieson.