V akom veku ste začali deťom dávať sladkosti?

4. jún 2020

Maminky, v akom veku ste deťom "normálne" začali dávať sladké/sladkosti?
Myslím, čokoládu, keksíky, a pod., nerátam vlastné, domáce koláče, kde viem, čo dávam a z akých surovín sú pripravené 🙂 A keď chcete kľudne napíšte aj koľko ste im "dovolili" :D
Pýtam sa len pre info, zo zvedavosti a zaujímavosti.

kiki68
4. jún 2020

Ja osobne mam odrobene roky v jasliach a tu v zahranici su deti aj 6-10 mes v jasliach. Ako ja osobne by som do roka a stvrt nedavala nic okrem klasickych piskot. Pripadne piskoty s tvarohom, ci vyzivou ( ako je ta detska jablkova torta) . To su veci , ktorymi by som zacala. Tie keksiky a toto , no vidim to v praci ako to valili uz 10 mes deti a uplne nie som fanusik toho. Lebo tie deti to dost potom preferuju. Lebo to rychlo zasyti a upokoji napr taky maslovy keks. Mne sa inak vzdy pacili aj slovenske Bebe keksy, ale tak od 1,5 roka by som ich davala.

sunny8
4. jún 2020

Prvú čokoládu a prvú zmrzlinu v skoro dvoch rokoch. Dovtexy len piškóty

zdencaaaa
4. jún 2020

Pravdupovediac neviem odkedy dcerka mlsa sladkosti. Ma 4 roky a svoju skrinku kde ma svoje maskrty a staly pristup k nim. No nie je zavislak od sladkosti, ked jej chuti povie mi a ak nie je pred obedom ci vecerou dovolim jej nech si vyberie co jej chuti. Ja zase nie som velmi zastancom nedavat detom sladkosti, ked ich raz ochutnaju nevedia sa zastavit lebo je to pre nich nieco nove a nepoznane a najhorsie ze maju potom vselijake alergie. S mierou a rozumom nech papakaju cokoladky ;)

lucindav
4. jún 2020

Moja az v škôlke ochutnala v asi 2,5 roku. Teraz ma 4 roky a tiez ma svoje dobroty vo svojej kuchynke v chladničke schovate 😁 ale máločo jej chuti, gumové cukríky, to tie mini balenia kupujem, kinder cokoladky ma rada a nejake lizatka, ine jej ani nedávam. A ako maskrta u nas je aj 100%ny džús. Tiez ked ma chuť, moze si za den 1 vec dat. A ked sme vonku dame si aj zmrzlinu, tu miluje 😊

kittykat22
4. jún 2020

okolo 2-3 roku. Ale nie stylom - tu mas keksik, tu mas lentilky. Ale nastav rucicku 😀 a nasypala som do rucicky 3 lentilky. Dala som mu kusok keksiku, kocku cokolady. Mohol ale napriklad cely kopcek zmrzliny alebo kinder mliecny rez. Ale ten zvysok - dodnes moze len primeranu cast k svojej vyske. Sladkosti ma rad - dostava ich podla mna celkom casto. Ale nie cele balenia.

lenka2710
4. jún 2020

Ja som začala dávať asi v roku a pol také mnamky, dovtedy nepoznala ani len lízatko, keď jej niekto dal do ruky, tak nevedela na čo to je 😂😂😂 ale ona moc na sladkosti nebola, teraz ma 5 a tiež ju to neláka! Sladkosti sú voľne v skrinke, sem tam si niečo zoberie, teda pokiaľ jej tam tatinko niečo nechá 😂 inak keksy pečiem aj doma sem tam, koláče, plnené croissanty s jablkami a tak, a zmrzku tuším mala skoro asi až v 3 rokoch!
Ale je na každom rodičovi co dá dieťaťu a v akom množstve! To dieťa k tomu skôr či neskôr príde aj samé, keď začne chodiť do škôlky alebo školy!

ivangeline
4. jún 2020

Rok aj čosi ale to fakt len kúsok z kuska. XD A čokoládu ešte nemal. 15m má.

heidy222
4. jún 2020

Ja som zacala davat Ked si zacala pytat, Kym nevie co to je tak naco zacinat. Zmrzlinu v skoro 2 rokoch a cokoladu, lizatko atd ako 3 rocnej. Ale nie denne. Ked niekde dostane Tak ok, ale doma ani nemavame, Ked si vypyta dam jej z mojich zasob 😊 1 keksik alebo haribo cukrikov par a je spokojna

dadka36
4. jún 2020

Okolo 2, tak ze 1-2 kekse( nie plnené). čokoládu, zmrzlinu a pod ešte nejedol ( v marci mal 2), davam piškóty a pod. skôr to riesim ovocím, kukuričné neslane chrumky, atd

janulik2008
4. jún 2020

Mala do 2 rokov napr kinder vajicko atd nechcela co zjedla akurat bola Alaska 😀😀😀

evinqua
4. jún 2020

Okolo 1,5 roka si pytal ak videl , ze nieco dobre mane my dospeli, tak ochutnal, on dostal svoje prve kinder cokolady asi ked mal 2 roky na narodeniny aj to od babky, teraz ma takmer 3 a minuly tyzden mal prvu zmrzlinu 🙂)), obcas ma tu kinder cokoladu-tj tak raz za tyzden max a inak je gumeny cukrik a to si vypyta sam niekedy raz za tri dni, niekedy trikrat denne, dostane maleho medvedika a je spokojny, babky mu nekupuju cokolady a dufam, ze im to ostane 🙂 aj ked pochybujem, lebo uz si vypyta ked zaciti moznost, mava casto sladke ranajky alebo olovrant , myslim tym domace buchty, kolace, tak ani nepocituje chut na sladke mimo

saxana000
4. jún 2020

Nasej to nechutilo absolutne asi do 2 rokov.
Co dostala museli sme pojest my alebo posunut.pila iba cistu vodu ziadne sirupy dzusiky..ked tak som kupovala detske ryzove chlebiky od hipp alebo piskotky ze na ihrisku nieco zakusnut.ovocne kapsicky take tie babetkovske maskrty.skor slane jej chutilo tycinky pivne palicky slane oblatky..az ked nastupila do skolky deticky rozdavaju na sviatok lizatka alebo male cokoladky gumove cukriky niekedy maju aj na olovrant keksik.mliecko ochutene alebo dzusik tak teraz to nejak zacalo ale vsetko s mierou samozrejme.. Ale poznam aj deti ktore jedia od pol roka horalky..😉

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berny800
4. jún 2020

Moj starší syn ma skoro 7 a dobosky a kupovane keksy v živote nejedol.

stanulienkat
4. jún 2020

Moja v 3 rokoch. V pohode je podla mna od 2 r. Nechapem,kto moze dat jest rocnemu dietatu takpovediac potravinarsky odpad.

adamadent
4. jún 2020

Staršie dieťa v 2,5 roku malo prvý krat. Mladšie v 1,5 okostovala ale nie každý deň. Staršia ma 6 a ma každý deň poobede za odmenu 1x za deň napr. Jeden cukrík alebo dve kocky čokolády alebo kopček zmrzliny. Vie ze dostane len poobede. Inokedy nepýta. Keď urobi niečo fakt zle tak jej za trest nedám.

lulu0123
4. jún 2020

Prvykrat sa stretla so sladkostami az v skolke.Teda po 3 rokoch.Ked niekto priniesol,ked mal sviatok.Nebola som nadsena,ale uz som jej to dovolila,ked to mala v skrinke.Ja jej take veci nekupujem.Snazim sa zdravsie varianty-medove lizatko napríklad,kvalitnu cokoladu,lifizovane ovocie a pod.Keksik typu horalka nemala este nikdy.Ma 5.Pozeram hlavne na zlozenie.Nech to nema kopu ecok a zbytocnosti.A vysvetlujem preco jej to nechcem kupit a davat a je s tym v pohode.Nezakazujem jej ked sme na navsteve a pod a ponuknu jej.Ale vacsinou jej to aj tak nechuti.

oliali
4. jún 2020

Starsi zacal po 2hom roku a mladsi tiez tak, sladkosti maju s mierou a na pridel... vacsinou poobede nieco male, lentilky (nie celu krabicku), kinder cokoladku, lizatko...snazim sa aby sa to neprehanalo ale nezakazujem striktne... starsi dost sportuje, tak po treningu mava nejaky keksik na doplnenie energie... samozrejme v lete nanuk alebo zmrzlina

fiafia
4. jún 2020

Moja ma 3,5 a v živote nejedla zmrzlinu, čokoládu , kinderko a veci podobne. Nie,že by som jej nedala ale nechce 😂 u nás ficia len piškóty, trubičky a marina keksy. Iné ani za nič a ja by som jej tak dala 😂😂

lucyluv
5. jún 2020

Okolo 2r som polavila a teraz take obcas dam hlavne ked ja si chcem dat :D inak by som jej take vobec nekupovala, kupujem len sebe :D ma 3r

saluda
5. jún 2020

Najstarší videl prvé lízatko, keď mal 3 roky, dostal v škôlke od oslávenca. Ani nevedel, čo s tým má robiť 😅. Lenže potom prišlo druhé bábo a to proste nejde donekonecna natajnasa dávať iba tomu staršiemu, samozrejme sme to tak robili, kým nám na to neprišla, asi v 1,5 roku. Potom sme vymysleli motivačnú lentilku pri oducani od plienok. Tretie to isté, dostane lentilku, keď použije serblik. Ono to potom pôjde do stratena, používanie serblika sa stane samozrejmosťou, na lentilky postupne zabudneme. V staršom veku sa u nás prechádza na pravidlo, že malá sladkosť po obede, ak zjedia celý. Zase motivacne, mám slabých jedakov. Neponúkam, len ak si pýtajú, ale väčšinou ich to ani nenapadne. A to majú voľný prístup ku sladkostiam, ale vždy sa opýtajú, či si môžu zobrať. V prípade návštev, osláv, robíme výnimku a s mierou môžu viac

kate_cs
5. jún 2020

Môj má 1,5 roka a ešte vôbec nejedáva sladkosti a tak skoro mu ani nezačnem dávať. Na čo? Ani to doma nemáme, keď mám chuť na sladké, raz do týždňa upečiem nejaký koláč, alebo domáce makovky.