V 16m len dva zúbky?

filomenia
18. mar 2019

Dobry vecer maminy...prosim vas moja 16 mesacna dcerka ma len dva zubky som prvorodicka tak neviem ako to zo zubkami chodi. ..som stoho us nestastna vsetky deticky co snami chodia von us maju skoro vsetky zubky 😔🙁

gabulienka623
18. mar 2019

Prvé zúbky sa začínajú objavovať okolo 6m. A kompletný mliečny chrup by mal byť do 36m. Ale je to veľmi individuálne. Môjho bratranca dcéra bola na Tom podobne. Prvý zub jej vyšiel Az okolo 13m a celkovo jej rástli pomaly. Ale narástli všetky. A vám tie zúbky vysli až teraz, alebo už skôr s tým že ďalšie nerastú??

lenzas
18. mar 2019

@filomenia Je to individualne. Nam prve zubky vykukli v 11 mes a idu dost pomaliy. Teraz ma 25 mes a ma 13 zubkov.

lucyjka6
18. mar 2019

@lenzas u nas vysiel prvy zub v 16m,teraz mame 19 m a mame 7zubov

filomenia
autor
18. mar 2019

@gabulienka623 mame prve dva zubky dole us od 8 mesiaca. ...a do teras Ziadne nove zubky 🙁 je nervozna obcas aj place slinta vsetko dava do ust aj hnackovala. ..ma aj opuchnute Horne dasna take tvrdsie aj take biele gulky jej tam vidno no neviem kedy us konecne vindu

lenzas
18. mar 2019

@lucyjka6 My sme v 19 mes mali aj menej, tusim 6 😀 A napriklad dolna dvojka sa objavila az po stolickach, asi tak par mesiacov dozadu. Takze je to fakt individualne, aj ked veru viac deti, ktore uz 18 mes maju takmer vsetky zubky 😀

lucyjka6
18. mar 2019

@lenzas nam vysli prve stolicky a dolna dvojka,teraz nam vysli horne predne

lenzas
18. mar 2019

@filomenia Uz ked napuchnute dasna a vidis biele gulky urcite za chvilku uz budu vonku 😀

lenzas
18. mar 2019

@lucyjka6 Jaj tak vy to tiez mate nie podla "tabulok" 😀

tatinka
19. mar 2019

U nas je to zas opacne,cize zuby mu zacali ist skoro,v 4 mesiacoch prve dva a postupne v siedmom mesiaci uz celkovo 8 zubov je,teraz mame 8 mesiacov a velmi si brhli prstekmi v ustach v zadu v lavo aj v pravo ,aj spanie sa mu zhorsilo co ho to bolieva az licka mavame cervene,tak uvidime ci uz zas nieco vykukne....

lucyjka6
19. mar 2019

@lenzas no mimo tabuliek, a to dr.vravela od4mesiacov ze ma navrete dasna a zle spavala ze jej idu zuby,no a mame 19 m zle spime stale a zuby nic moc

lenzas
19. mar 2019

@lucyjka6 Aj nam lekarka vravela v 6 mes, ze idu malej zubky a preto odmieta jest, no ale prve zubky vykukli o 5 mes, ale zle stala spat az ked ozaj zacali liezt zubky, ale kedze lezie nam to velmi pomali, tak tiez nam stale uvadzaju na kontrolach horsi spanok kvoli zubkam. Nam akurat na rade horne ocne zubky, tak som zvedava, kedze stolicky isli dost tiazko a bolestivo.

luccki
25. mar 2019

Mojim synom sice zubky zacali rychlo rast aj mali rychlo vsetky, ale s tym prerezavanim, niektore zubky isli tak, ze dasienko napuchbute cervene mala biela bodka a vyse mesiaca niekedy aj 2 mesiace zub nikde, a niektore ine zuby ani sme nevedeli vecer este ze sa tam nieco deje a rano ze aha zub.... Tusim dvojky sa mladsiemu strasne dlho takto prerezavali. A vzdy mu isli vsetky 4 naraz. Vsetky 4 jednicky, vsetky 4 dvojky atd. Ale tak to by som sa glavne stomatologa pytala ci je to ok, ale asi ano. Moje dwti zas zacinaju neskorsie hovorit 🤷