Uspávanie štvormesačnej dcéry

vancour
13. jún 2022

Dobrý deň, prosím vás, neviem ako uspavat dcéru, ma 4 mesiace cerstvo…keď ju vezmem do zavinovačky (mám ju len na nej položenú, už ju nezavinujem pretože sa začala otáčať) tak rev, prepina sa do luku, hádže rukami, skrabe mi tvar…uspim ju vlastne jedine tak, že ju nasilu drzim v nej, ručičky spolu a keď sa vysili a prestane plakať zaspí…príde mi to maximálne surový spôsob uspávania ale naozaj už neviem čo mám robiť..,kontaktovala som dve spánkové poradkyne a ani jedna mi nepomohla…sledujem čas bdenia, sledujem známky únavy, nepomáha biely sum, kocik nenavidi, keď ju dám do kočíka je chvilu kludna ale akonáhle začne byt unavená a je v ňom tak hysak…a nie, nepomáha vydržať kým prestane plakať, pretože sa mi v ňom minule tak rozcertila, že sa povracala…niečo pospi v autosedacke ale to je tak jeden spanok za deň, nemôžem ju predsa aj na nočný spanok ukladať tak, že ju uspim v autosedacke a potom preložím do postielky…nosič nepomáha, kojenie nepomáha, fitlopta tiež nie…chcela by som len vedieť, či je niekto na tom podobne, resp bol a prišiel na niečo…už začínam mat pocit, že s ňou niečo neni v poriadku…nechápem to…koliky to nie sú, tie mala do nejakého 2,5 mesiaca, viem ako to vyzerá…a ešte som zabudla povedať, že polozit ju do postielky a zapnúť jej kolotoč alebo sum (nula bodov)

miimss
13. jún 2022

@vancour moja má síce len 3 mesiace ale najnovšie sa mi ju podarí uspať keď ma do čoho strčiť hlavu 😂 buď perina, vankúš, deka, alebo len plienka cez hlavu... Samozrejmé vždy ju pri Tom sledujem a ako náhle je off tak jej to dám z hlavy dole alebo aj sama sa otočí.

vancour
autor
13. jún 2022

@miimss to je aký rozkosny spôsob😀dakujem za radu, možno to nejako modifikovane vyskusam

beata_k
13. jún 2022

@vancour Skusila si si lahnut vedla nej a tak spat?

ls56
13. jún 2022

A mate spankove ritualy,rezim,asociacie? Ako to vyzera ked uz chces aby isla spinkat co snou robis? Dietatko musi vediet ze ide spinkat. Skusala si zatemnovavie zavesy? Spravit vacsiu tmu v spalni? Skus jej dat taky ten komunisticky kapesnicek cez ocka, my to pouzivame od narodenia a bez toho uz ani nezaspi. Cumel mate? Nemusi byt ak ho nechce, ale moju ukludni. A inak ja neviem ale od tej zavinovacky by si ju mala ucit postupne,pokial preferuje zavinovacku. Nie naraz.

simona92101
13. jún 2022

@vancour u nas od narodenia kupel,masaz,pyzamko,mlieko,mojkacik do ruky(zajko z plienky),privynut k sebe,a jemne hojdat na rukach.ked zaspala,tak som dala do postielky.

betulinka1
13. jún 2022

@vancour chuda dieta. Ved uz musi byt v strese, ked ide spat, ze zase ju bude niekto drzat. Skus si vedla nej lazkat, hladkat ju, spievať jej. Hlavne zmenit ten stres.

login1234
13. jún 2022

@betulinka1
@betulinka1 úplne súhlasím

vancour
autor
13. jún 2022

@beata_k skúšala som..ona je chvilocku kludna, pozera sa akoby do prazdna, potom si začne pretierať ocka a nasleduje hrozný hrozný plač..

beata_k
13. jún 2022

@vancour Ja som si sadla do tureckeho sedu, dieta do lona a spievala som mu. Potom som ho prelozila. Skus....To drzanie zrus. To je fakt stresujuce.

vancour
autor
13. jún 2022

@ls56 keď už vidím tie prvé známky únavy zatiahnem zavesy a urobím tmu, malu prebalím, a dám jej dudlik, to jej pomáha na začiatku ako tak sa ukľudniť..no a skúsim si ju zobrať na ruky ale to sa väčšinou stretne s odporom…takze ju potom položím vedľa seba a len ju hladkam alebo Š-kám, lenže prejde 5-10 minút a ona začne byt strašne nervózna…už sa dostane do tej ďalšej fázy kedy je už veľmi unavená, vypluva dudel, keď ponúknem prsník odmieta, trepe ruckami ostošesť, trie si ocka a plače…takze ju beriem na ruky z čoho ma ale hysak…lenže ja fakt netuším čo v takej situácii iné robiť ako zobrať ju na ruky..pretože nechať ju len tak položenú-no nemá to efekt

vancour
autor
13. jún 2022

@simona92101 toho mojkacika skúsim, možno sa jej to zapáči

vancour
autor
13. jún 2022

@beata_k skúsim, to je veľmi dobrý nápad, ďakujem!

beata_k
13. jún 2022

@vancour Skus skor, nez ma znamky unavy. To UZ je unavena ty este kopec veci okolo toho ides robit. No drzim prst.

vancour
autor
13. jún 2022

@betulinka1 veď ja viem…len zatiaľ som sa s tým u nikoho v okolo nestretla, že by dieťa nechcelo byt na rukách, väčšina žien ma presne opačný problém…som z toho na prášky, ja plač zvládnem aj keď veľakrát zavriem dvere keď už zaspí a vyrevem sa tiež…ale ona ma strašný stres a veľmi by som chcela aby zaspavala v klude…hoc by to trvalo aj hodinu a pól to uspavanie

vancour
autor
13. jún 2022

@beata_k OK, odsledujem to teda

zuzuliennka1
13. jún 2022

@vancour a dojcis, alebo pije um?

vancour
autor
13. jún 2022

@zuzuliennka1 dojčím ju..umelé som jej ponúkla len keď som už nevedela čo robiť, či nemôže byt hladna ale odmieta mi ho

zuzuliennka1
13. jún 2022

@vancour no a preco teda neuspavas dojcenim? to bolo pre mna uplne najlahsie obdobie na ukladanie na vecerny spanok, zaspal syn pri dojceni, prelozila som do postielky

vancour
autor
13. jún 2022

@zuzuliennka1 ona mi nezaspí…napije sa z oboch prsníkov, odtiahne sa a oci dokorán

zuzuliennka1
13. jún 2022

@vancour ahaa 🙈🙈 tak skus este tie predspankove ritualy, u nas to bol kupel, potom masaz, zabalit do plienky, dupaciek, vsetko v pritmi, aj v kupelni.
A potom som nadojcila, zaspal. Vsetko v rovnakom case.

ls56
13. jún 2022

@vancour skus jej dat plienocku alebo kapesnicek na ocka a celo. Mozno ju vyrusuju podnety okolo.

vancour
autor
13. jún 2022

@zuzuliennka1 hej, to sa snažím dodržiavať…ale napríklad dneska sa mi ulozila na nočný spanok namiesto o pól siedmej o piatej…a keďže cely deň bol strašný boj so spánkom nechcela som ju nasilu zobudit,,akurát mám z toho Dobru depku, že som to celé skazila…večer mi chodila totiž spat v rovnakom čase doteraz, neviem čo sa stalo

vancour
autor
13. jún 2022

@ls56 skúsim, vďaka🙂

marzuz89
13. jún 2022

@beata_k presne toto som isla pisat. Zacat ukladat pri babatku pri prvych naznakoch unavy je sialene neskoro. Ved kolko veci este sa s nim robi, prebalit, nakrmit...
@vancour myslim, ze to bude tym
Tiez nikdy necakam na znamky unavy, ked som presvihla tento bod a zacne si babatko zmolit ocka, a ja este len idem zacat predspankovu rutinu, presne po chvili spusti tento hrozny krik a plac. Presne potom viem, ze som to nestihla v spravnom case. To je 100%, ze bude hrozne plakat a kricat, ked vidim, ze si zacne zmolit ocka. Keby ho hned v momente sam spinkat, tak ok, ale vsetko okolo toho este trva dalsie desiatky minut. Skus nacasovat lepsie spanok, skratit terajsie bdele okna o 30min a o par dni uvidis 🤗

domka222
13. jún 2022

@vancour dcéra má 6 mesiacov, ale je naučená, že dám do postieľky, do ruky jej obľúbenú tenkú deku. Tú si drží, sem tam stiahne na oči a spí. Vždy samozrejme kontrolujem, či dýcha a deku dávam potom dole z tváre. A samozrejme pokúšam sa dávať spať približne v rovnakom čase. Teraz už má svoj režim a vidím na nej, že je čas ísť do postieľky

vancour
autor
13. jún 2022

@marzuz89 lenže ja ju začínam prebalovat už keď prestane mat záujem hrať sa…to zmolenie oci atd príde už počas “uspávania”…ale skúsim ju teda dávať skôr.,,len ako mám potom vediet kedy? Ja som myslela, že keď už sa nechce hrať a prestane udržiavať očný kontakt je ten správny čas…pretože niekedy to ma po hodine, niekedy po hodine a pol

vancour
autor
13. jún 2022

@domka222 a okrem toho že polozit do postielky a dať deku tak aj niečo iné? A ostavate pri nej alebo nie?

beata_k
13. jún 2022

@vancour Nedepkar, neber si to tak k srdcu. 😉 Mne sa dnes tiez babo ulozilo na nocny spanok skor nez zvycajne. Nestihla som ho ani okupat. No a nic sa mu nestane ked bude raz neokupane. Spinave nie je.

zuzuliennka1
13. jún 2022

@vancour musi v tom byt konzistencia a pravidelnost, u nas to napr. znamenalo obcas aj budit z obedneho spanku. Lebo proste neda sa raz spat hodinku a potom tahat aj tri, ked to totalne rozhodi vsetko. Ale to samozrejme az ked bol starsi, nie polrocny.

A zas ist spat o 17:00 namiesto beznych 18:30 az tak zle nie je, skus to ale zajtra lepsie nacasovat.
Babatka potrebuju pravidelnost, rutinu. Mne napr. syn v tomto veku, cca polrocny, poobede zaspaval o 14:00, na minutu presne. Mali sme proste tie dni rovnake, rutinne, ale to presne babatka potrebuju. Skus to takto nejak premysliet

vancour
autor
13. jún 2022

@beata_k veď áno, musím trochu zvoľniť, už od šestonedelia mi z toho celého riadne preskakuje…uvidíme kedy sa ráno zobudi :D