Uspávanie štvormesačného dieťaťa

slecnamarplova
24. aug 2014

Kocky ako vecer uspavate vase 4 mesacne babatko? Ako potom spi v noci, kedy rano vstavate? Dakujem 🙂

culia1
24. aug 2014

Cauko, prveho som do 3 mesiacov uspavala skackajuc na fitlopte, alebo hojdajuc v hojdacom kresle, od konca 3 mesiaca na prse, druheho uspavam na prse, ale dnes mi napr. zastrajkoval a nezaspal mi tak, tak som pri nom lezala a pustila som hudbu z kolotoca, kukal na svetielko a zaspal.
Prvy v tomto veku spal v noci od 7 do 7, zobudil sa dvakrat na papanie, druhy strajkuje, posledny tyzden mi je v noci hore aj 2 hodiny, zvycajne sa vsak budieval kazde 2-3 (skor 2) na kojenie. rano vstava okolo 7, pol 8, zaspava vecer okolo 8, pol 9

zabina27
24. aug 2014

Ahoj, nas ma len 3 mesiace a tyzden, ale donedavna som tiez uspavala na fitlopte a potom opatrne polozila do postielky, teraz asi mesiac uspavam v posteli na prsniku (nekojim, asi len tak cucka), necham chvilu spinkat v posteli a ked si uz myslim, ze spi dost tuho, prelozim do postielky
pacilo by sa mi, keby ho dam do postielky a zaspinka, ale zatial mi nevadi pri nom lezkat a nechat ho cuckat, len tak do buducna by ma ale zaujimali aj ine tipy 🙂
a spinka od vecera, cca od osmej, deviatej, do rana do siedmej priblizne, klop klop nebudi sa, sem tam sa stane, ale vacsinou prespi noc, snad to nezakriknem 🙂

lenica_opica
24. aug 2014

Ahojte, ja mam 5-mesacne. Od zaciatku uspavam na prsniku, potom extra opatrne premiestnenie do postielky. Zriedkavo sa stane, ze na prsniku nezaspi, tak vtedy nalozim do satky/nosica a kracam v tme po izbe, az z toho zaspi. Podla toho ake je pocasie, zacinam uspavat v case od 19.00 do 20.30. Cim viac je dazdivo a zamracene, tym skor 🙂 Vstava v rozsahu 6.30 - 8.30. V noci sa budi, ale prestala som to pocitat, je to jedno. Zobudi sa, dam na prsnik, zaspi, ulozim spat. Odhadom je to 3 az 5 krat za noc (podla toho, kolko novych podnetov bolo cez den, ci nie je nafuknuta, ako velmi sa chce tocit na brusku aj v spanku atd). Ine triky ako prsnik a nosenie nemam. Pocula som, ze su deti, ktore polozite do postielky, pohladkate po hlavicke a oni spia. To si neviem ani predstavit. Na uspavanie potrebujem dost casu a trpezlivosti, najma ak sa po prelozeni do postielky prebudi a proces opakujem. Ale druhe kolo uz zaberie takmer vzdy.

zabina27
25. aug 2014

@lenica_opica inak moj mal takych par dni, ze zaspal tym sposobom, ale to moja mamina praktizovala. ked som mala muza v nemocnici, tak mi obcas chodila pomoct, ona ho proste dala do postielky a bola pri nom dovtedy, kym nezaspal 🙂 len sedela na posteli, pohladkala... mozno ked babo neciti maminu pri sebe, ze inak zaspi. ale mne zatial nevadi si ho vychutnavat 🙂