Uspávanie ročnej dcéry po odstavení od dojčenia

z_uzank_a
3. okt 2020

Ahojte maminy,
mám 1 ročnú dcéru, ktorú od narodenia uspávam výlučne na prsníku. Inak zaspať nevedela, vyplakať som ju nenechávala.
Čonevidieť však budem musieť prestať kojiť a obávam sa, že ju nebudem vedieť bez prsníka uspať .. už premýšľam a skúšam uspať ju bez neho, ale zatiaľ to nejde.
Ako ste riešili takúto (podobnú) situáciu, prosím vás?

mogaa
3. okt 2020

@z_uzank_a no len pevné nervy a vydržať.....

amelie2017
3. okt 2020

my sme nasu od 4 mesiacov len museli uhojdat vo vajci alebo vonku na prechadzku v kociku. Presne na 1 rok sme isli ku svagrovi na tyzden, vonku meter snehu a - 15 stupnov, vajce sme uz nemali a s kocikom sa nedalo. Lahla som si ku nej a zaspala. Prvu noc za hodinu, ale uz som sa nemusela prechadzat vonku. Treba len pevne nervy, alebo nech uspava manzel. Tak nebude citit mliecko a zaspi. A hlavne nebude vymyslat. Lebo nasu sme dali do jej izby v 2 rokoch- ked som sla ja, musela som si k nej lahnut zase na hodinu, isiel muz, dal mlieko, pusu, odisiel a zaspala. Uz rok uspava len muz.

ivangeline
4. okt 2020

Cumel či fľaša prípadne vyplakať a dať spať s otcom..

gerfinka
4. okt 2020

Ja som moju odstavila od uspavania na prsníku keď mala 1,5 roka. Ale nevedela som si predstaviť nechať ju len tak. Ľahla som si k nej, vysvetlila, spievala pesničky, držala, stiskala. Prvé razy poplakala, ale potom bolo už lepšie. Ale teda stále zaspí len bud so mnou alebo s manželom. Sama nehrozí, teda resp. zatiaľ na to nemám odvahu to vyskúšať. Ma 2 roky a 3 mesiace.

terka224
4. okt 2020

Ahoj, neuspavaj ju ty. Nech ju uspi partner.
Ja teda partnera nemam ale mam našich a keď ide spať s maminou na prsnik ani nepomysli a za 5 minut spi😀
@z_uzank_a

z_uzank_a
autor
5. okt 2020

Vďaka za rady! 🙏🏻
S partnerom počítať nemôžem... on ju nikdy neuspával, malá na neho nie je zvyknutá. Veľmi pri ňom plače.
Dúfam, že to zvládneme! 🙂